Hét kör után újra győzelem

Összjátékban az őszi szezon legjobb produkciójával 2-1-re győzött csapatunk a Kazincbarcika ellen (2-1), ám a sok kihagyott ziccer miatt az utolsó pillanatig izgulni kellett a sikerért. Együttesünk abszolút megérdemelten nyert, s ha csak a százszázalékos helyzeteket kihasználjuk, fél tucat gólt szerezhettünk volna. Hét nyeretlen meccs után azonban a három pont megszerzése volt a lényeg…

Tóth Bálint távozása után Lóczi István megbízott vezetőedző készítette fel a csapatot a barcikaiak ellen, és az első percekben mi uraltuk a játékot, majd - az ellenfél szerzett gólt. Ahogy az ilyenkor lenni szokott… Az eset úgy történt, hogy szabadrúgást követően védőink asszisztálása mellett George fejelt közelről a hálónkba. A hátrány dacára továbbra is próbálta a földön tartani a labdát együttesünk, a göröngyös talaj azonban gyakran megtréfálta labdarúgóinkat, igaz, a vendégeket is, ám az ilyen körülmény elsősorban mégis inkább a védekező gárdát segíti. Varga Bence óriási ziccerben a kifutó kapust megelőzve 16 méterről a kapu mellé emelte a labdát, hamarosan mégis egyenlítettünk. A 33. percben ugyanis Petrók Viktor első szegedi találatát jegyezve a hosszú sarokra fejelte a labdát, amit a vendégvédők csak a gólvonal mögül tudtak kivágni a mezőnybe. A félidő zárásaként Lisztes Krisztián egy átvétel után centikkel lőtte a labdát a jobb sarok mellé.

Szünet után továbbra is a mi stílusunk dominált, összjátékban egyértelműen a borsodiak fölé nőttünk, a látogatók kapusa, Szabó azonban remekül védett. A 73. percben viszont már ő sem háríthatott, ekkor a csereként néhány perce pályán lévő Geiger okos passzából Lisztes felpörgette magának a labdát, majd jobbal a jobb sarokba zúdította azt. Kitámadott a Kazincbarcika, ez által még több lehetőség adódott előttünk, a 85. percben például Jovánczai testvéri passza után Kis Róbert hat méterről a kapu mellé lőtt. Nem sokkal később Kis Róbert visszaadta a kölcsönt, remek átadása után Jovánczai a kapussal szemben állva túl sokáig kivárt és mentettek a védők. Mindkettő hatalmas helyzet volt.

Az elhibázott ziccerek miatt az utolsó pillanatig izgulni kellett a győzelemért, ám jött végre a hármas sípszó, majd az ünneplés a drukkerekkel a megérdemelt sikert követően, amit az ősz legjobb játékával ért el a gárda. Persze, ettől még van hova fejlődni, a jelenlegi helyzetben mégis sokat jelent a siker, például a társaság önbizalmának is. Legközelebb jövő szombaton az Újpest II ellen lépünk pályára (13.30) az SZVSE stadionban…

A lefújás után Lóczi István röviden így értékelt: „Nehezen viseltem volna el, ha ennyi helyzettel nem nyerjük meg a mérkőzést. Én legalább hat elhibázott lehetőséget számoltam össze, persze a lényeg, hogy győztünk, ráadásul olykor jól is játszottunk.”

SZEGED 2011–KAZINCBARCIKA: 2–1 (1–1)
Szeged, 350 néző., v: Farkas T.

Gólszerző: Petrók (33.), Lisztes (73.), ill. George (8.)

Sárga lap: Toca (44.), Geiger (77.), Jovánczai (88.), ill. Szalai (28.), Tátrai (41.), Privigyei (55.)

SZEGED: Belecsan – Borbély, Petrók, B. Kapic, Toca – Farkas Z. (Radnai, 63.), Ulvicki, Lisztes (Tóth I., 85.), Kis R. – Varga B. (Geiger, 72.), Jovánczai

KAZINCBARCIKA: Szabó Á. – Privigyei, Komlósi, Fótyik, Szala (Horváth B., 76.)Hornyák, Maicon, Messi, Tátrai, Salvador (Kovács P., 63.), George