Kevés játék, kevés helyzet, egy pont…

Küzdelmet, színes lapokat bőséggel hozott, színvonalas futballt és gólt azonban nem láthatott a szépszámú publikum csapatunk Békéscsaba elleni hazai rangadóján (0-0) a bajnokság 9. fordulójában. A védekezésünk precízen meg lett szervezve, a támadójátékunk azonban nem bizonyult hatékonynak a közel fél órát emberhátrányban lévő vendégek ellen, így ismét meg kellett elégednünk az egy ponttal.

Az első félidő inkább mezőnyjátékot és nagy komoly csabai ziccert hozott, amit Randjelovics elhibázott. A mi akcióink elsősorban Kis Róbert kreativitására és Jovánczai elmozgásaira épültek, ám a sérült Lisztes hiányában nagyon kevés megtervezett akciót vezettünk. A szünetig attraktív futballt nem, kemény párharcokat annál inkább láthatott a közönség.

Szünet után a szegedi tábor továbbra is lelkesen bíztatta együttesünket, s a harminc csabai szimpatizáns kivételével mindenki egy pici találatban reménykedett. Minderre elsősorban a pontrúgások után kerülhetett volna sor, mivel a folytatásban sem alakult ki folyamatos játék. A csabai kapus durvasága miatt – Scsekics a földön fekve rúgott bel Petrókba – emberhátrányba kerültek a vendégek, ezt követően a csabai térfélre terelődött át a játék, a látogatók ettől kezdve kontrákra spekuláltak.  Vezetőedzőnk, Tóth Bálint két csatárcserével – Geiger Norbert és Varga Bence jött be – igyekezett felfrissíteni a támadójátékunkat, s bár mindketten nagy akarattal léptek pályára, összességében mégsem sikerült nagyobb ziccert kialakítanunk.

Gyatra támadófutballunk meg kellett elégednünk az egy ponttal és bizony a látottak alapján az eredmény igazságos, ezen a napon a szegedi szurkolók érdemelték meg a legnagyobb dicséretet…

Szeged 2011 – Békéscsaba: 0-0
SZVSE-stadion, 1200 néző, v: Farkas Á.

Sárga lap: Markovics (30.), Kis R. (45.), Borbély B. (52), Petrók (63.), ill. Pozsár (56.), Varga N. (62.), Lengyel (76.), Majoross (79.).

Piros lap: Scsekics (63.).

Szeged: Belecsan – Laczkó (Varga B. 74.), Petrók, Tóth I., Farkas Z. - Markovics (Geiger 69.) - Borbély, Ulvicki, Toca, Kis R. -  Jovánczai.

Békéscsaba: Scsekics – Kiss Z. (Mészáros L. 10.), Lengyel D., Botis, Juhász Gy. - Raducu, Varga N., Pozsár - Obot, Randjelovics (Máthé G. 65.), Majoross (Leucuta 88.).