Coroian bombája nem ért győzelmet a ZTE ellen

Egy ponttal távozott Zalaegerszegről a Szeged 2011-Grosics Akadémia, amely az utolsó negyed órában emberelőnyben futballozhatott, ám a győzelmet nem sikerült kicsikarnia.

ZTE FC – Szeged 2011-Grosics Akadémia 1-1 (0-1)
Zalaegerszeg, Zalaegerszegi Városi Stadion, 900 néző. Vezette: Böcskei Balázs (Horváth Zoltán, Pápai Zoltán).
ZTE: Szappanos – Forgács, Patvaros, Babati, Nagy G., Ágoston, Dubek, Bedi, Ekker, Nagy T., Balázs Zs. Vezetőedző: Zoran Spisljak.
Szeged-Grosics: Szántai – Horváth, Coroian, Farkas, Beke, Germán, Pászka, Katona, Causic, Zádori, Molnár J. Vezetőedző: Supka Attila.
Gól: Babati (67′ – tizenegyesből) ill. Coroian (40′)
Sárga lap: Szappanos (9′) ill. Zádori (9′)

93′Itt a vége, nem sikerül véget vetni a hosszú nyeretlenségi sorozatnak, de egy pontot elhoz Zalaegerszegről a Szeged-Grosics.
90′Három perc a hosszabbítás.
90′Balogh Gusztáv csereként állt be, s most el is hagyja a pályát, Povázsai jön az utolsó percekre.
90′Horváth is besárgul, elrúgta a labdát sípszó után.
89′Ígéretes helyről harcol ki szabadrúgást Szabó Péter, lerántják a tizenhatos vonala előtt bal oldalt a szegedi támadót. Coroian majdnem duplázni tud szabadrúgásból, de most hárít a hazaiak kapusa.
85′Nagy zsugás Bölcskei játékvezető, újabb lapot szór ki, ezúttal Vernes kapja dumáért.
83′Babati helyére Vernes Richárd érkezik, ez volt az utolsó cseréje a hazaiaknak.
77′Balogh Gusztáv kemény belépője után kap sárga lapot, de Dubek addig-addig magyaráz, hogy ő is megkapja.
75′Nagy Tamás megkapja második sárgáját is, Germán Tamás szemébe kap bele, adható volt a sárga, ezzel az utolsó negyed órára emberelőnybe kerül a Szeged.
73′Hatalmas helyzet marad ki a szegedi kapu előtt, egy oldalsó szabadrúgást Forgács csúsztatna Szántai kapujába, de centikkel lemarad, így a hosszún kimegy az alapvonalon a labda.
70′Balogh remekül száll be, majdnem összehoznak egy gólt Causic-csal, Dubek fejjel ment szinte a gólvonalról.
68′Rögtön cserél Supka Attila, Balogh Gusztáv jön Molnár helyett.
67′Babati magabiztosan a kapu közepébe bombáz, szinte a semmiből egyenlít a ZTE, 1-1.
67′Germán Tamás rántja le (vagy nem) Forgácsot, a ZTE tizenegyest, Germán sárga lapot kap.
61′Változtat Supka Attila, Beke Péter helyére Szabó Péter
60′Babati Benjámin távoli lövését hárítja Szántai bravúrral, ez volt az első komolyabb védése a vendég kapusnak. A szögletből nincs veszély.
55′Inkább a Szeged akarata érvényesül a második játékrész elején, magabiztosan tartja előnyét a vendég gárda, a találkozót pedig kisebb-nagyobb szabálytalanságok tördelik.
54′Újabb zalai csere, Nagy Gábor helyére Paudits Patrik érkezik.
51′Változtat Zoran Spisljak, Ágoston Donátot Végh Gábor váltja.
47′Nagy Tamás tarolja le Horváth Attilát, sárga lap a jutalma.
46′Folytatódik az összecsapás!
45′Vezetéssel vonulhat szünetre a Szeged-Grosics, Coroian jól eltalált szabadrúgásával 1-0 negyvenöt perc játék után.
40′GÓL! Ott is van, Coroian áll a labda mögé és iszonyatos nagy gólt ragaszt, megvan a vezetés, 0-1!
39′Katona nagyon jó helyről harcol ki szabadrúgást, a 16-os sarkáról jöhet a Szeged 2011, kecsegtető pozícióból.
33′Katona akasztja meg a zalaiak támadását a bal szélen, de nem szabályosan teszi, így sárga lapot kap ezért a megmozdulásért.
27′Germán szépen szerel, gyorsan akcióba lendítené a csapatát, de lefülelik az indítását.
24′Katona óriási bedobását követően Zádorit leüti a védője a tizenhatoson belül, majd a zalai védő kezére is pattan a labda, de egyiket sem látja szabálytalannak Böcskei játékvezető. Érdekes.
23′Kezdi kicsit átvenni a játék irányítását a ZTE, a Szeged kisebb szabálytalanságokkal próbálja megtörni a hazai lendületet.
19′Jobbára a mezőnyben zajlik a játék, de a Szeged játszik fölényben, remélhetőleg hamarosan ez gól formájában is megmutatkozik.
16′Germán nagyon aktív, most középen próbálja feltörni a zalaegerszegi reteszt, kapura is lő, de a hazai kapus hárít.
14′Germán és Molnár játszanak össze, előbbi próbálja kiugratni utóbbit, de a labda picit hosszú, így elmarad a komolyabb veszély.
12′Szántai csemegézhet, a ZTE-támadásnak könnyed védés a vége.
9′Szappanos csúszik rá Zádorira, ezen felül meg is üti, emiatt összeszólalkoznak a játékosok, a játékvezető egy-egy sárga lappal próbálja lehűteni a kedélyeket.
5′Pászka szerez labdát, Katonát ugratja ki, de a partjelző lesen állítja meg, bár ez centiken múlott csak.
4′Az első ZTE helyzet egy kontrát követően alakul ki, centikkel megy kapu mellé a lövés.
2′A Szeged kezd aktívabban, Germáné az első helyzet, de nem jelent komoly veszélyt a hazai kapura.
1′Elkezdődött az összecsapás, a Szeged hagyományos fekete-kék összeállításában lép pályára, a hazaiak tiszta fehérben.
15.54′Köszöntjük olvasóinkat, néhány perc múlva kezdetét veszi a Szeged 2011-Grosics Akadémia zalaegerszegi vendégjátéka.