Megmaradt a veretlenségünk

Fizikálisan igen, játékban azonban nem tudtunk annyira ellenfelünk fölé nőni, hogy győztesen hagyjuk el Ceglédet (1-1), az eredmény a mérkőzés forgatókönyve alapján reálisnak tekinthető. A 24. percben ugyanis két játékosunk is sérülés miatt kért cserét, a szünet utáni akaratos stílus mégis csak egy pontot ért, ezzel legalább megmaradt a veretlenségünk is.

Ceglédi fellépésünk nem hozott túlzottan színvonalas futballt, mindkét csapat sok technikai hibát követett el. Ráadásul nálunk a 24. percben Kéri Tamás és Bekim Kapic is cserét kért, mindkettőjüknél a korábbi sérülés újult ki. A pályára küldött Rézműves Rajmund center pozícióba került, míg Laczkó János jobbhátvéd lett, ezzel Borbély Bálint egy sorral előrébb, Bogdan Toca viszont egy sorral hátrébb került. Továbbra sem találtuk a ritmust, a vendéglátók ez idő tájt jobban játszottak, szerencsére a kevés ceglédi helyzetnél kapusunk, Zeljko Belecsan mindig időben és jól lépett közbe.

A második félidő rosszul indult számunkra, hiszen büntetőből a hazaiak szereztek vezetést, az akarat és a jó fizikai felkészültség okán azonban bizakodhattunk. Támadásaink főleg Varga Bence becserélését követően lettek veszélyesebbek, no meg a Lisztes Krisztián, Kis Róbert duó összjátéka során, az igazi lehetőségek mégis a pontrúgások során alakultak ki. Egy ilyen után, amikor is Toca szabadrúgását követően került Kis Róbert elé a labda, amit a középpályás egy átvétel után a hálóba gurított, sikerült egyenlíteni. A hajrában, kondicionális fölényünknek köszönhetően, küzdöttünk a győztes találatért, ám végül meg kellett elégednünk a döntetlennel.

Jóllehet, nem játszottunk jól, legalább megmaradt a veretlenségünk, nem mellékesen pedig a végig éneklő, szépszámú szegedi ultratábor sem kudarcélménnyel utazott haza. A következő körben, szeptember 15-én, szombaton, a Ferencvárost fogadjuk az SZVSE stadionban.

A lefújást követően vezetőedzőnk, Tóth Bálint elégedetlen volt az egy ponttal: „Az első félidőben jobban játszott a Cegléd, szünet után viszont egyértelmű fölénybe kerültünk. Sajnos a két gyors és kényszerű csere behatárolta a lehetőségeimet, nem tudtam úgymond belenyúlni a meccsbe. Lesz mit megbeszélnünk az öltözőben, komoly hiányérzetem van a játékot és az eredményt illetően is.”

CEGLÉD–SZEGED 2011: 1–1 (0–0)