Megint Szolnokon búcsúztunk

Akárcsak tavaly szeptemberben, idén augusztusban is Szolnokon estünk ki a Magyar Kupából. Az előző sorozatban büntetőkkel kaptunk ki, míg ezúttal a rendes játékidőben (1-3), ugyanakkor időszakonként jól futballoztunk, néhány poszton azonban még feltétlenül erősítenünk kell.

Felemás emlékeink lehetnek a Szolnokkal, elvégre egy évvel ez előtt éppen a Tisza-parti rivális otthonában estünk ki a honi kupából, a bajnokság tavaszi nyitányán azonban 4-0-ra győztünk Romanek János együttese ellen. A mostani találkozó is jó iramban indult, majd két egyenrangú gárda küzdelméből az első félidőben egy védelmi hibát kihasználva a Szolnok jutott előnyhöz.

Szünet után az első húsz percben egyértelműen a mi akaratunk érvényesült Lisztes Krisztián jól irányított, nem mellesleg lőtt egy kapufát is, ám elöl nagyon hiányzott a sérült Jovánczai Zoltán, hiszen a technikás Kis Róbert elsősorban nem ékként, hanem középpályásként szokott érvényesülni. Tetézte a gondjainkat az újabb védelmi megingásból kapott találat, a csereként beállt Kiss Dávid gólja viszont gyorsan visszahozta számunkra a reményt, ám hiába, mivel a hazaiak a hajrában újabb találattal eldöntötték a továbbjutást, amivel a Magyar Kupa második körébe léptek.

A tavalyihoz képest stabilabb kerettel rendelkezünk, ugyanakkor néhány poszton feltétlenül igazolnunk kell labdarúgót. A kiesés után immáron a bajnokságra kell koncentrálnunk, a tavaszi nyitányon – augusztus 18-án, szombaton 17-30 órától - a Budapest Honvéd-MFA-t fogadjuk a SZVSE-stadionban.

Szolnoki MÁV FC – Szeged 2011: 3-1 (1-0)
Szolnok, 500 néző, v: Farkas T.

Gólszerzők: Kállai I. (11.), Szepessy R. (73.), Mile K. (91.), ill. Kiss D. (80.)

Szolnok: Tóth Z. – Kiprich, Mile, Szeleczki, Fritz – Lengyel (Szepessy R. 46.), Zováth – Bohner, Nagy I. (B. Tóth 63.), Kállai – Vári (Kocsis 46.).

Szeged: Belecsan – Laczkó J. (Gomez 46.), B. Kapic, Toca, Radnai (Geiger 46.) – Borbély, Ulvicki – Kéri T., Lisztes (Kiss D. 75.), Farkas Z. – Kis R.