Nagy szerepet kapott a mentális felkészülés a SZEOL ellen

klausz-laszlo-03.jpg
A Kisvárda és a Sopron elleni elvesztett mérkőzés után legutóbb egy ponttal távozott a Békéscsaba ellen a Szeged 2011-Grosics Akadémia. Csapatunk vasárnap a sereghajtó SZEOL otthonába látogat a három pont reményében. Klausz László vezetőedző a Szeged-Szeged presztízsmérkőzésre leginkább mentálisan készítette fel a csapatot.

- Mintha egy pechszéria részese lenne a csapat, hiszen ez már nem az első olyan mérkőzés volt, ahol a Szeged 2011-Grosics Akadémia pont, pontok nélkül távozott annak ellenére, hogy jobban teljesített a pályán. A Békéscsaba elleni összecsapást Ön hogyan látta?
- Nem úgy érzem, hogy mentettünk egy pontot, hanem inkább vesztettünk kettőt. A Békéscsaba jó csapat, de a mutatott játék alapján benne volt számunkra a győzelem. Nyerhettünk volna a csapat játéka alapján. A helyzetkihasználással továbbra is adósok vagyunk a szurkolóknak.
Germán Tamásnak és Andorka Péternek is egy-egy fejese volt, az utóbbinak pedig egy lövése a kapu fölé szállt. Hogyha ezeket a helyzeteket gólra, gólokra tudnánk váltani, akkor fel tudnánk rakni az i-re a pontot.

- A SZEOL elleni összecsapás igazi presztízs mérkőzés. Hogyan készítette fel a csapatot az idei utolsó mérkőzésre?
- Az egész hét a mentális felkészítésről szólt, erre helyeztem a hangsúlyt. Nem az edzésekre, vagy a taktikai dolgokra, mert egyértelműnek érzem, hogy jobb csapatunk van a SZEOL-nál. Még anno, amikor először játszottunk, akkor nem helyeztem arra a hangsúlyt, hogy azt a mérkőzést külön kell választani a bajnokságtól, de ezzel kapcsolatban most ezt érzem. Sok külső, negatív mentális hatás érheti a csapatot, amire nekünk készülni kell. Gondolok itt akár a közönség reakcióira, vagy akár a két klub közötti rivalizálásra. Nemrég edzőcsere volt a SZEOL-nál, és különféle híreket hallok, hogy próbálják a játékosokat motiválni. Az biztos, hogy duplázott, vagy triplázott erővel fognak nekünk esni. Megpróbálom úgy felkészíteni a játékosaimat, hogy semmi olyan körülmény ne legyen nekik meglepő, ami el tudja terelni a játéktól a gondolataikat.
A SZEOL-nak rendhagyó a játéka, hiszen eddig játszottak 4-4-2-t, 3-5-2-t, illetve 4-2-3-1-et. Mindennel próbálkoztak, gondolom a sikertelenségük miatt. Szerintem be fognak állni védekezni ellenünk, ezt kell majd feltörnünk.


2026/2027
Merkantil Bank Liga
2. forduló
2026.08.01. szombat, 19:00
SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA
BVSC-Zugló
Szent Gellért Fórum
JEGYVÁSÁRLÁS
2026/2027 - Merkantil Bank Liga
#csapat nevepont
01. VIDEOTON FC Fehérvár 3
02. FC Ajka 3
03. Gyirmót FC Győr 3
04. DVTK 3
05. Soroksár SC 3
06. SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA 1
07. TISZAKÉCSKEI LABDARÚGÓ CLUB 1
08. Kolorcity Kazincbarcika SC 1
09. KARCAGI SC 1
10. Szentlőrinc 1
11. BVSC-Zugló 1
12. FC Nagykanizsa 0
13. MEZŐKÖVESD ZSÓRY FC 0
14. KECSKEMÉTI TE 0
15. AQVITAL FC CSÁKVÁR 0
16. HR-Rent Kozármisleny 0

Partnereink