Gosztonyi-góllal vert a Kisvárda

Nehéz talajú pályán kemény meccset vívott Szabolcsban a Grosics, sokáig tíz emberrel futballozva nem jött össze a pontszerzés.

Kisvárda Master Good – Szeged 2011-Grosics Akadémia 1-0 (1-0). Kisvárdai Várkerti Stadion, 400 néző, vezette: Molnár Attila (Horváth Zoltán, Bertalan Dávid).
Kisvárda:
Szeged: Szántai – Tóth, Coroian (Horváth A. 77′), Jagodics, Germán, Andorka (Geiger 65′), Farkas, Zabari, Achim, Király P., Zádori (Balogh G. 77′). Vezetőedző: Klausz László.
Gólszerzők: Gosztonyi A. (19′)
Kiállítva: Farkas M. (58′)

KISVÁRDA MASTER GOOD
SZEGED 2011
1
0
93′ Vége a mérkőzésnek, győzött a Kisvárda, Gosztonyi András pompás szabadrúgásgólja három pontot ért.
92′ Tóth mentett a vonalról egy várdai kontra végén.
86′ Nincs veszély sajnos a szegedi akciókban, miközben egyre nagyobb területek nyílnak a várdaiak előtt.
79′ Rizikót is vállalt a cserékkel Klausz László, mindent megtesz az átszervezett Szeged az egyenlítésért.
78′ Coroiant Horváth Attila, Zádorit Balogh Gusztáv váltotta a látogatóknál. A Kisvárda is kettőt cserélt közben, Rajczi Péter az egyik új ember a hajrára.
72′ Mindkét kispad egyre többet foglalkozik a játékvezetéssel, reklamálások, viták kísérik az ítéleteket. Az az igazság, hogy a piros lap felpaprikázta a kedélyeket, és mintha megzavarta volna a sporit. Próbál agresszíven letámadni és támadni a Szeged, szervezetten védekezik a Kisvárda, és figyeli, mikor törhet előre gyorsan.
67′ Az emberhátrányban játszó Szeged támad ezekben a percekben, a Klausz-tanítványok birtokolják és járatják a labdát, a Kisvárda kivárásra focizik, el szeretné érni, hogy kinyíljanak a vendégek.
65′ Grumicsot Oláh Gergő váltotta hazai oldalon, nálunk Andorka helyére Geiger érkezett.
63′ Zabarit furcsa körülmények között tüntették el a tizenhatoson belül a hazaiak, a csattanást messziről lehetett hallani, ám a játékvezető nem látott okot a közbeavatkozásra.
60′ Emberhátrányban is egyenlíthettünk volna, de nem sikerült: Király Patrik kapott remek kiugratást, kifutott elé Ivancsics, akin átpörgette a labdát, mely viszont a felső lécet találta el, és onnan nem befelé perdült.
58′ Bal oldali kisvárdai támadást Farkas Márk akasztott meg szabálytalanul, a feltartásáért járt a második sárga, ami pedig pirosat ér sajnos, tehát tíz emberrel folytatjuk tovább.
53′ Zabari húzott el a bal szárnyon, beadását Andorka tudta volna átvenni, de inkább átengedte Germán Tamásnak, aki 16 méterről lőtt, nem okozott gondot Ivancsics Alexnak. Továbbra is lényeges körülmény, hogy nehéz a talaj, mert ebben az akcióban is több volt, de technikailag bonyolult ma kivitelezni bármit is. Egyébkét nyíltabbá kezd válni mindkét csapat játéka.
48′ Látható, hogy a mieink agresszívebben léptek fel a második félidőben, felhjebb tolták játékukat, igyekeznek letámadni a kisvárdaiakat már a saját térfelükön. Ez nagyobb helyzetet azonban még nem eredményezett az első három percben.
46′ A Szeged hozta játékba a labdát a második felvonásban, egyik csapat sem cserélt.
45′ Véget ért az első félidő, hátrányból várja a folytatást a Szeged.
41′ A szegediek vezetnek támadásokat a félidő utolsó perceiben, visszahúzódott, és kontrákra rendezkedett be az egygólos előnyben lévő hazai gárda.
36′ Cseri Tamás nem találta el tökéletesen a keresztbe, kapásra ívelt labdát, mely – a vele szemben álló védőket is meglepve – furcsán és váratlanul pattant fel előtte a földön, ám így is veszélyes lett a kísérlet, úgy törte el ugyanis a kisvárdai 24-es, hogy a kapufánkról vágódott le végül, oldalra, kifelé.
31′ Kis híján összejött az egyenlítés! Zabari Krisztián tört előre a bal oldalon, egészen az alapvonalig jutott, onnan visszagurított, a tizenegyespont és a tizenhatos vonala közötti területre Andorka Péter robbant be, lövése a lábak között utat is talált, ám Ivancsics Alex kapus nagy bravúrral lábbal szögletre tudott hárítani.
25′ Átvette az irányítást a Kisvárda, mely most egyértelműen fölényben focizik. Nem sokkal ezelőtt Gosztonyi szinte ugyanarról a helyről rúghatott ismét szabadot, ahonnan a 19. percben betalált, ez a kísérlete nem volt olyan pontos, mintegy két méterrel a felső léc felett szállt el.
19′ GÓÓÓL 1-0! Király Patrik szabálytalankodott 22 méterre a szegedi kaputól, a szabadrúgást a hazaiak talán legjobbja, Gosztonyi András vágta jobbal a ketrecünk jobb oldalába, vezet a Kisvárda.
15′ Az első szegedi lehetőséget is feljegyezhettük. Andorka Péter adott középre, a várdai kapus csak öklözni tudta, Germán Tamás 15 méterről lőtte kapura a kivágódó labdát, nem sokkal fölé.
13′ Percről percre egyre nehezebb és mélyebb a talaj, jellemzően a középpályán harcolnak egymással a srácok.
8′ Az első veszélyes lövést a kisvárdaiak eresztették el 18 méterről, a kapufáról vágódott a labda az alapvonalon túlra, úgy láttuk, Szántai Leventének nem kellett beleérnie.
6′ A sáros, nehéz talajon komoly küzdelem alakult ki, a mieink a középpályát igyekeznek megszállni.
1′ A hazai együttes kezdte a mérkőzést. Ők fehér mezben futballoznak, a mieink kékben.