Győzelem a Fradi ellen

A felkészülés kellős közepén 2-0-ás győzelmet aratott csapatunk a Keleti-csoportba áthelyezett Ferencváros ellen, góljainkat a kolumbiai Daniel Gomez, valamint Kéri Tamás szerezte. A vasutas sporttelepen szeptember 15-én, immáron a bajnokságban, ismét találkozik majd a két együttes. A szerdai edzőmeccsen egyébként – amelyet Détári Lajos, az FTC első csapatának trénere is megtekintett - mindkét tréner (Tóth Bálint és Lipcsei Péter) egyaránt elköszönt próbajátékosoktól.

Meglehetősen eseménytelen, mondhatni klasszikus mezőnyjátékot hozott az első félidő. A kapuk előtt kevés helyzet alakult ki, ám már ebben az időszakban is inkább csapatunk játéka dominált. A SZVSE stadionban megjelent Détári Lajos, a Fradi első csapatának vezetőedzője is, aki a korábban a Bundesligában, és a német U21-es válogatottban szerepelt Mustafa Kucsurovicsra volt kíváncsi. Mindenesetre gyorsan kiderült, hogy a súlyfelesleggel küzdő bosnyák származású center nem igazán tud bizonyítani, ezért a ferencvárosi vezetők el a meccs után el is köszöntek tőle. Hasonlóan tett a túloldalon Tóth Bálint, klubunk vezetőedzője, aki a Vasastól érkezett Balla Ádámnak és az egyiptomi Al-Szameknek jelezte, mással képzeli el a jövőt ezeken a posztokon.

Szünet után egyébiránt gyorsan megszereztük a vezetést, méghozzá a védők közül kiugró kolumbiai Gomez találatával (1-0). Figyelmeztető jel ugyanakkor, hogy ezt követően tíz perc alatt a Ferencváros három nagy helyzetet is kialakított kapunk előtt, ám vagy Belecsan védett, vagy a zöldek csatárai hibáztak ziccerben. Szerencsére nem így tett Kéri Tamás, aki remek szóló végén ballal –ami nem az ügyesebbik lába – a jobbösszekötő helyéről hatalmas gólt lőtt a jobb felső sarokba (2-0).

A találkozó végén az is kiderült, hogy az első félidőben a korábban Cipruson futballozó és a Fradi ellen a védelem közepén szerepelt 33 éves Bekim Kapic – a klub sportigazgatójának, Adem Kapicnak az öccse – továbbra is marad a klubnál, akárcsak a gólszerző Gomez. Ugyancsak a keret tagja lesz a Grosics Akadémia három tehetséges fiatalja, Kiss Dávid, Kiss Csaba és Varga Levente. Összességében együttesünk, - a sérült Lisztes Krisztián és Jovánczai Zoltán távollétében – a második félidőben hatékonyabb támadójátékának köszönheti a győzelmet, ám az ellenünk kialakított ziccerek hasonlóan jelzésértékűek a jövőre nézve. Nem véletlen, hogy Tóth Bálint vezetőedző szerint néhány poszton még mindenképpen erősítésre szorul a gárda…

A lefújást követően egyébként a két tréner röviden így értékelt:

Tóth Bálint (Szeged2011): „Az elmúlt edzőmeccshez képest javult a csapatjátékunk. Persze, tudjuk jól, nem most, a felkészülés közepén kell csúcsformában lennünk, de azért jó, ha bíztató jeleket is látunk. Ez most megtörtént, jóllehet látjuk a hibákat is. A Fradiba távozott Orosz Márk nagyon hiányzik, reméljük Jovánczai és Lisztes minél hamarabb felépül, de néhány játékost még igazolnunk kell.”

Lipcsei Péter (FTC): „Jó csapat a Szeged, valószínűleg az élmezőnybe tartozik majd, s ellenünk is megérdemelten nyert. Mi nagyon fáradtan futballoztunk, ami érthető, hiszen három hete kőkeményen tréningezünk, ám így is több helyzetet sikerült kidolgoznunk- Sajnos ki is hagytuk azokat. Szeptember közepén, az ötödik fordulóban újra találkozunk Szegeden, ami azért biztosan más meccs lesz, már csak a tét és a frissesség okán is.”

A két csapat legközelebb a bajnokság 5. fordulójában randevúzik egymással, méghozzá szeptember 15-én, a legendás Albert Flórián születésnapján, az SZVSE-stadionban.

Szeged 2011 – FTC II.: 2-0 (0-0)
Szeged, SZVSE stadion, 200 néző. V.: Brezovai (Lovas, Dobai).

Gólszerzők: Gomez (47.), Kéri (67.)

Szeged 2011: Belecsan – Kéri T, Toca, Bekim Kapic, Al-Szamek - Ulviczki, Borbély B. – Gomez - Geiger, Balla, Kis R. A második félidőben pályára lépett: Laczkó J., Tóth I., Farkas Z, Kiss Cs., Varga L., Radnai.

FTC II.: Hermány B. – Simita, Vattai, Tóth A., Birtalan - Vass, Peszmeg - Holman, Papp, Erdei - Mustafa. A második félidőben pályára lépett: Hagyai, Varga B., Nehéz, Gál.