Zádori, Povázsai: két ígéretes pályafutás folytatódhat a nagyok között

2015-2016-ii.jpg
A Szeged 2011-ben folytathatja a Grosics Akadémia sikeres párosa, az egyaránt január 15-én, csak éppen 1997-ben, illetve '98-ban született Zádori Krisztián és Povázsai Zsolt. A két fiatalember jól megérti egymást a pályán, és azt remélik, a nagyok között is lesz olyan Zádori fejesgól, mely Povázsai beadásából születik.

Zádori Krisztián már korábban megismerhette a felnőtt csapat öltözőjének légkörét, jópár edzésen mozoghatott együtt a nagyokkal, de azt talán túlzás nélkül állíthatjuk, az ő ideje még csak ezután jön. A szegedi születésű támadó sosem állt hadilábon a gólszerzéssel, volt olyan szezonja (2013/14), amikor a Grosics U21-es csapatában 26 forduló alatt szerzett 40 gólt úgy, hogy még most sincs 20 éves. Tavaly májusban azt mondta, szívesen emlékszik a 2014-es Kocsis Sándor emléktornára, melyen a Barcelona, az FTC és a Puskás vett részt, és megszerezte a torna gólkirályi címét. Nevét ősszel felkapta a sportsajtó, amikor a Grosics Akadémia U19-es csapatával fordulókon át az NB I-es bajnokság élbolyában helyezkedtek el, ő maga pedig sokáig vezette a góllövőlistát, végül félévkor a második helyen végzett.
Krisztián ezt szeretné folytatni most a felnőttek között, és valami hasonlóra készül az ősszel, az U19-es együttesben csapattársaként vitézkedő Povázsai Zsolt is.

A kevermesi fiatalember szülőfalujában ismerkedett meg a futball alapjaival, majd Gyulára került. A Grosics Akadémián meghatározó tagja volt a nem mellékesen Klausz László vezette U17-es együttesnek, mely tavaly óriási fölénnyel nyerte meg az NB II-es bajnokságot, majd a Gödöllő elleni fölényes és a Nyíregyháza elleni drámai, 11-eseket hozó osztályozó révén harcolta ki az NB I-es tagságot az akadémia 16-os, 17-es és 19-es együttesei számára. A góllövéssel ő sem áll hadilábon, de igazi erőssége a gólpassz, ezt Zádorival alaposan begyakorolták az elmúlt hónapokban. Reméljük, a nagyok között is sikerrel mutathatják meg magukat.

Zádori Krisztián: szeretem a kihívásokat!

zadori-krisztian.jpg- Milyen érzés hivatalosan is a profikhoz tartozni?
- Örülök a lehetőségnek! Ez egy nagyon komoly dolog, de szeretem a kihívásokat.

- Korábban is edzett a nagyokkal, így van rálátása arra, milyen volt a mostani, téli felkészülés?
- Így van, két éve rendszeresen edzek a felnőttekkel. Egészen biztos, hogy most nagyon jó erőnlétet szereztünk, sokat futottunk, kemények voltak az elmúlt hetek.

- A nagy csapathoz képest mennyire játszanak hasonló játékrendszerben a fiatalok?
- Minden meccs más, de a felfogás hasonló. Ilyen szempontból nincs nagy különbség, nem okoz gondot az átállás. 

- Mit gondol, mennyi lehetőséget kap majd az NB II-es együttesben?
- Sokat kell még fejlődnöm, de úgy érzem, a csapat hasznára lehet majd fegyelmezettségem, fejjátékom, vagy az akaraterőm révén. Remélem, sor kerül a bemutatkozásra, de elképzelhető, hogy inkább a megyei első osztályú gárdában építenek majd rám inkább.

- Kivel érti meg magát a leginkább a pályán?
- Ahogy megismertem Andorka Pétert, úgy ment egyre jobban vele a játék, de a többiekkel kapcsolatban sincs okom panaszra, támogató a közeg.

 

Povázsai Zsolt: megküzdünk a csapatba kerülésért!

povazsai-zsolt.jpg- Talán nincs elkeseredve, hogy 18 évesen szerződést kötött a felnőtt csapattal...
- Őszintén szólva, nem számítottam rá, de nagyon örülök!

- Mit tart eddigi pályafutása legnagyobb eredményének?
- Azt, hogy kiharcoltuk az U17-es csapattal az NB I-es tagságot.

- Hogy bírja a tempót a nagyok között?
- Jó ennyi idősen közöttük lenni. Sok munkát végeztünk az elmúlt időszakban, úgy éreztem, bírom a tempót, bár szoknom kell, hogy itt gyorsabban kell reagálni egy-egy szituációban. Remélem a passzaim, pontrúgásaim, cseleim a csapat hasznára lesznek.

- Kivel a legjobb a játékkapcsolata, kitől tanulta a legtöbbet?
- Király Patrik nagyon jól bánik a labdával, gyors és nagyszerűen látja meg a lehetőséget. Hatással volt rám Veszelinov Vlagyimir gyors játéka, valamint Farkas Márk akaratereje.

- Játszanak majd együtt a felnőttek között is Zádori Krisztiánnal, és láthatunk-e olyan gólt, amit az U19-ben többször is?
- A korosztályos csapatban valóban volt több olyan eset, hogy Krisztián az én beadásomból fejelt gólt. Az egyelőre biztos, hogy meg fogunk küzdeni a csapatba kerülésért!

 


2025/2026 - Merkantil Bank Liga
#csapat nevepont
01. VASAS FC 64
02. BUDAPEST HONVÉD FC 59
03. KECSKEMÉTI TE 51
04. HR-RENT KOZÁRMISLENY 48
05. MEZŐKÖVESD ZSÓRY FC 46
06. AQVITAL FC CSÁKVÁR 46
07. BVSC-ZUGLÓ 41
08. VIDEOTON FC FEHÉRVÁR 39
09. TISZAKÉCSKEI LC 39
10. SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA 36
11. KARCAGI SC 35
12. FC AJKA 33
13. SOROKSÁR SC 33
14. SZENTLŐRINC 33
15. BUDAFOKI MTE 29
16. BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 28

Partnereink