Hátrányból fordítva győztünk az Arad ellen

Az aradi 0-0 után sokgólos mérkőzésen, hátrányból felállva 3-2-re győztünk a román második vonal meghatározó csapata, az UTA Arad ellen. A gyulai találkozón együttesünk nemcsak fölényben volt, hanem képes volt több komoly helyzetet kidolgozni, az erős ellenfél ellen szerzett 3 gól pedig önmagáért beszél.

Molnár F. – Zabari, Tóth, Farkas, Achim, Szabó P., Berde (Zelenyánszki), Oláh G. (Andorka), Coroian, Obot, Germán: Klausz László ezúttal ennek az összeállítású csapatnak szavazott bizalmat a román másodosztály egyik élcsapata, az UTA Arad elleni, szerdai visszavágón. Az első percekben együttesünk nem azon a fordulatszámon pörgött, melyen az örömteli lett volna, a vendégek Hlistei révén meg is szerezték a vezetést. Nem kellett viszont sokat várni arra, hogy felpörögjenek a mieink, Obot jól passzolt középre Germán Tamásnak, aki a kapu rövid oldalába helyezett. A folytatás szegedi fölényt hozott, de a szünetig újabb gól már nem esett, a második félidőben viszont Man révén az aradiak újra vezetéshez jutottak. A hajrában ismét a találkozó nagy részén fölényben játszó Szeged-Grosics percei következtek, előbb felállt védelemmel szemben, Germán passza után Andorka lőtte ki a hosszút, majd egy beadás után lepattanó labdát ugyanő helyezett be közelről, így a végén 3-2-re nyertünk. A tartalékok mérkőzésén is szegedi siker született, ott Popovics Pál irányításával 1-0 arányban nyertünk.

- Az első percekkel nem voltam elégedett, kicsit beragadtunk, és gondom volt a legvégével, amikor 3-2 után nem az eredmény tartására, hanem újabb kockázatot vállalva annak növelésére törekedtünk. A győzelem meglett, de az ellenfél középpályásainak sikerült a mieink mögé kerülniük. Egyértelmű pozitívum, hogy szinte végig uraltuk a játékot, az ellenfélnek a 2 gólon kívül egy komolyabb helyzete volt, mi több nagy lehetőséget dolgoztunk ki, kapufát lőttünk, és most már 3 gólt is elértünk. Tetszett a támadójáték, kezd kirajzolódni a kép a fejemben a csapatról - értékelt Klausz László vezetőedző.

A csapat legközelebb szombaton, a Szolnok ellen lép pályára felkészülési mérkőzésen.