Jó iramú, pörgős meccset játszottunk a Lipcse ellen

A felkészülés szempontjából hasznos mérkőzést játszott együttesünk pénteken a Red Bull Leipzig U23-as csapata ellen. A törökországi Belekben rendezett találkozón 25 játékosunk lépett pályára, Klausz László vezetőedző a 0-2 ellenére nem volt elégedetlen a látottakkal.

A Bundesliga I-be pályázó lipcseiek fiókcsapata ellen folytatta törökországi szereplését a Szeged 2011-Grosics Akadémia. A napi két, elsősorban a tavaszi, jó futóteljesítmény megalapozását célzó tréningezés mellett Klausz László vezetőedző ezúttal sorcserét hajtott végre a szünetben, vagyis ahogy a kazahok, úgy most, a németek ellen sem az eredmény volt a legfontosabb. Az épp pályán nem lévő játékosok sem unatkoztak a kispadon, nekik közben külön edzést vezényeltek. Ez, mármint az eredmény lehetett volna jobb is, az első játékrészben Germán Tamás és Andorka Péter is a kapussal szemben állva szerezhetett volna gólt. Az egyébként több helyzetet kidolgozó németek Firat Sucsuz és Alexander Siebeck találataival nyertek 2-0-ra, valamivel többet birtokolták a labdát, de inkább csak enyhe fölényben játszottak a megyei első osztályú fiókcsapat és a Grosics Akadémia U19-es gárdájából is több tehetséges fiatalt felvonultató együttesünk ellen.
- Az összképet nyilván rontja, hogy 2-0-ra kikaptunk, mégis elégedett vagyok, mert igencsak vegyes összeállításban léptünk pályára, és jó iramú, pörgős mérkőzést játszottunk. Fontos volt, hogy láttam a fiatalokat is, egyre inkább kezd kirajzolódni a kép a fejemben a jövőt illetően - fogalmazott a találkozó után Klausz László.

Szeged 2011-Grosics Akadémia, 1. félidő: Szántai - Szabó, Balogh, Farkas, Zabari, Molnár J., Povázsai, Obot, Germán, Andorka. Cs.: Fodor Á.

2. félidő: Krnács - Király, Dudás, Tóth G., Achim, Berde, Hegedűs, Oláh G., Zelenyánszki, Pászka, Zádori. Cs.: Kriska, Erdős.