Magyar Kupa: nem tudtuk borítani az esélyeket

A Magyar Kupa nyolcaddöntőjének visszavágóján a szünetre kétgólos hátrányba került a Szeged 2011-Grosics Akadémia a Debrecen vendégeként, majd kihagyta helyzeteit, amit megbüntetett a hajdúsági együttes.

Az első meccsen elért 0-0 után egészen jó helyzetből várhatta a debreceni visszavágót a Magyar Kupa nyolcaddöntőjében a Szeged 2011-Grosics Akadémia, amelyben ezúttal jóval kevesebb fiatal kapott szerepet.

A Debrecen dominanciájával kezdődött a mérkőzés, mintegy negyed óra alatt Castillion háromszor is fejelhetett, de egyik alkalommal sem találta el a kaput. A Loki főleg a szélen vezetett akciókat, és sorra ívelhette középre a labdákat, amiket ugyan többnyire hárítani tudott a Szeged-Grosics védelme, de a hazai nyomás végül a 28. percben érett góllá, amikor Bódi centerezését követően Farkas Márk igyekezett volna menteni, de térdéről Molnár F. Tamás kapujába pattant a labda, 1-0. A gól után sem változott a játék képe, a Debrecen jóval aktívabb volt támadásban, Germán Tamásék csak ritkán kerültek oda a debreceni kapu elé. A lehető legrosszabbkor, még éppen a félidő vége előtt megduplázta előnyét a hajdúsági együttes: megint egy szélről érkező beadás után Szécsi pofozta közelről a labdát a hálóba, így kétgólos hátrányban vonulhatott szünetre a Klausz-legénység.

A második félidőre kettős cserét eszközölt a Szeged-Grosics mestere, Szabó Péter és Geiger érkezett a pályára, és éppen ők ketten hagyták ki a két legnagyobb lehetőséget: előbb Germán beadása után Geiger fejese a felső lécen csattant, majd a félidő derekán Szabó Péter indult meg bátran a félpályánál, már Radosevicet is kicselezte, és az üres kapuba gurított, mégsem született gól, ugyanis Brkovic visszaért, és a gólvonalról kivágta a labdát. A szépítéssel nagy esély előtt állt volna a Szeged-Grosics, hiszen egy újabb találattal az idegenben lőtt két gólnak köszönhetően már a szegediek álltak volna továbbjutásra, azonban kimaradtak a ziccerek, ezt pedig végül öt perccel a lefújás előtt bosszulta meg a Debrecen, amikor a csereként beállt, a Debrecenhez nemrég visszatért korábbi gólkirály, Adamo Coulibaly indításával Horváth Zsolt lépett ki, és mattolta Molnár F. Tamást is, ezzel végleg eldöntve a továbbjutás kérdését, 3-0.

Megvoltak a gólszerzési lehetőségei a Szeged 2011-Grosics Akadémiának a Nagyerdei stadionban, de ezúttal a Debrecen pontosabb volt, és 3-0-s összesítéssel a legjobb nyolc csapat közé jutott a Magyar Kupában, míg a Szeged-Grosics búcsúzott a sorozattól. Oláh Lóránték legközelebb vasárnap 14.30-kor lépnek pályára, amikor is bajnokin fogadják a Szolnokot a gyulai Grosics Akadémián.

Debreceni VSC – Szeged 2011-Grosics Akadémia 3 – 0 (2-0)
Debrecen, Nagyerdei stadion, 400 néző. Vezette: Karakó Ferenc (Albert István, Szpisják Zsolt.)
Debrecen: Radosevic – Szatmári, Ferenczi, Lázár, Bereczki, Brkovic, Bódi (Berdó, 75′), Szécsi, Jovanovic (Szakály, 58′), Horváth Zs., Castillion (Coulibaly, 66′). Vezetőedző: Kondás Elemér.
Szeged-Grosics: Molnár F. – Zabari, Tóth G., Balogh M., Farkas, Berde (Szabó P. – a szünetben), Achim, Veselinov, Király, Germán (Kovács B., 58′), Oláh L. (Geiger – a szünetben) Vezetőedző: Klausz László.
Gólszerző: Farkas M. (28′, öngól), Szécsi (44′), Horváth Zs. (84′)
Sárga lap: Király (62′)

Továbbjutott a Debrecen, 3-0-s összessítéssel

Kondás Elemér: “Az volt a cél, hogy továbbjussunk, ezt elértük. A szegedi meccsen ellenfelünk nem nagyon jött el a kapunkig, itt most több helyzete volt. Mi irányítottuk a játékot, a fiatalok is kaptak lehetőséget és olyan labdarúgók, akik sérülésből tértek vissza, mint például Lázár Pál. A legjobb nyolc között vagyunk, ennek örülök természetesen. Hiányérzetem mindössze azért van, mert annak ellenére, hogy öt védőztek a szegediek, sokszor bementünk mögéjük, de ott nem találtunk embereket.”

Klausz László: “Két különböző meccs alakult ki a párharc során. Hazai pályán sok fiatallal álltunk ki, jobban meg tudtuk szervezni a védelmet a szűkebb pályán, ezáltal egy sikeres 0-0-t elértünk. A Nagyerdei Stadion játéktere szélesebb, várható volt, hogy ellenfelünk a széleken meg tud bontani minket. Próbáltam rutinosabb játékosokat bevetni a stabilabb védekezés érdekében. A második játékrészben két gyors labdarúgót behoztunk, adódott is lehetőségünk, amiből ha bemegy egy, belelkesülhettünk volna, de egyértelmű, hogy a DVSC jobb csapat, gratulálok a továbbjutásához.”