Megye I: Újra győzött a fiókcsapat

Négy, nyeretlenül megvívott találkozó után újra győzött második csapatunk. A Csongrád elleni találkozó szegedi fölényt, jó játékot és két gólt hozott.

A jó ideje sérült Hegedűs Martin is pályára lépett a szombat délutáni, hazai mérkőzésen a Csongrád megyei első osztályban. Csapatunk a Molnár F. - Vass (Geiger), Barát, Dudás, Fodor, Czirok, Pászka, Zelenyánszki, Hoffmann, Szerencse (Lajkó), Hegedűs M. (Erdős) összeállításban lépett pályára, vagyis Kovács Balázs ezúttal nem, de az első csapat keretéhez tartozó Zelenyánszki László vagy Geiger Norbert a fiatalok segítségére volt.

Csapatunk lendületesen kezdte a mérkőzést, az ellenfél védekezésre rendezkedett be, és szórványos kontrákkal próbált meg zavart kelteni - kevés sikerrel. A szép játék ellenére az első félidőt a csongrádiak megúszták gól nélkül, de sok helyzetet kidolgozó együttesünk a 75. percben Pászka, a 83-ban pedig Czirok révén mattolta a vendégkapust, így a vége a megérdemelt 2-0 lett.

- Az első perctől kezdve domináltunk, sok helyzetünk volt. Ellenünk minden csapat a tizenhatosán védekezik, de mostmár megszereztük a kellő rutint, tudjuk, hogyan kell feltörni az ilyen védelmeket. A második félévben rutinosabbak leszünk, és tudjuk majd, hogyan hozzuk ezeket a találkozókat - mondta Popovics Pál vezetőedző. A Szeged 2011 28 pontjával jelenleg a 3. helyen áll.