Élre állt a második csapat

Az Újszentiván elleni, idegenbeli győzelemmel a fiókcsapat immár vezeti a Csongrád megyei első osztályú bajnokságot. A rossz időben lejátszott találkozón Kovács Balázs megint nem adta két gól alá. Hozzá Szerencse Ákos egy duplával csatlakozott, és jó hír a nagy csapat számára, hogy a védő Tóth Gábor is eredményes volt.

A mérkőzés előtt mindössze egy ponttal szerénykedett a tabella utolsó helyén az Újszentiván SE, így nem nagyon lehetett kérdés, hogy Popovics Pál tanítványai a 3 pontért léptek pálya vasárnap délután. A Krnács (Hajagos) - Vass (Hoffmann), Barát, Dudás, Fodor, Czirok, Tóth G., Geiger (Lajkó), Veszelinov, Kovács B., Szerencse összeállításban meccselő Szeged 2011 hamar el is döntötte a legfontosabb kérdéseket.
A mindig fontos első lépéseket Szerencse Ákos révén tettük a győzelem felé, a szegedi születésű támadó a 7. és a 19. percben nemcsak megduplázta eddigi góljai számát, hanem lényegében el is döntötte a mérkőzést. Ha valakinek mégis lettek volna kétségei, azokat Kovács Balázs oszlatta el, a góllövőlistát vezető csatár a 23. és a 37. percben is eredményes volt, ezzel ő 8. meccsén 17, csapatunk a szünetig 4 találatig jutott.
A második félidőre jobban rányomta bélyegét az időjárás, a folyamatos esőben nem alakult ki olyan játék, mint az első játékrészben. Hogy ne maradjunk gól nélkül, arról Tóth Gábor gondoskodott a 89. minutumban, így a vége 5-0 lett.
- Jól játszva kezdtük a találkozót, ez gólokban is megmutatkozott. A második félidőben a rossz időben már nem volt olyan a játék, de összességében nem vagyok elégedetlen. Minden gólunkat - még Kovács Balázs büntetőjét is - kidolgozott helyzet előzött meg - mondta Popovics Pál vezetőedző.
Együttesünk 8 mérkőzés után 22 ponttal áll, és jobb (+37-es) gólkülönbségével előzi meg az Algyőt.