A SZVSE sem tudta megállítani a fiókcsapatot

Tovább folytatódott fiókcsapatunk nagyszerű szereplése a Csongrád megyei első osztályban. Popovics Pál együttese ezúttal az eddig hibátlanul teljesítő SZVSE ellen játszotta a forduló rangadóját, és újabb, ezúttal 4-0-ás győzelemmel erősítette meg vezető pozícióját.

A Csongrád megyei első vonal legerősebbjei közé tartozik az eddig mérkőzéseit szintén kapott gól nélkül abszolváló SZVSE, mely vasárnap délután próbálta megállítani fiókcsapatunkat. A vasutasok ellen együttesünk a Molnár F. (Hajagos) - Dudás (Vass), Barát, Tóth G., Zabari, Fodor, Erdős, Pászka, Czirok, Kovács, Szerencse összeállításban lépett pályára.
Popovics Pál együttesének nem volt könnyű dolga, hiszen a SZVSE megpróbálta úgy megszervezni a védekezését, hogy azon Kovács Balázsék ne törhessenek át. A bekkelés a 33. percig volt eredményes, ekkor Czirok József vette be a vendégkaput. A szünetig nem változott az állás, utána viszont egyre inkább megmutatkozott az állóképességbeli különbség. Ezt az 59. percben Szerencse Ákos, majd a 67., valamint a 81. minutumban az egész bajnokság abszolút gólkirálya, Kovács Balázs fejelte meg még kettővel, így a vége 4-0 lett.
Együttesünk 5 mérkőzés után 15 pontot szerzett, 28 gólt rúgott, egyet sem kapott. Rajtunk kívül már csak az Algyő hibátlan, ők rosszabb gólkülönbségükkel szorulnak a második helyre.

A képen Kovács Balázs, aki öt mérkőzésen szerzett 12 góljával vezeti a góllövőlistát.

Popovics Pál: a játékosok komolyan veszik a lehetőséget!

popovics-pal.jpgEddigi legkeményebb ellenfelét is magabiztosan gyűrte le a Popovics Pál vezette fiókcsapat, melynek a nagy gólkülönbségű végeredmény ellenére sem volt könnyű dolga a SZVSE ellen.
- Derbinek nézett ki a találkozó, mert eddig még ők sem kaptak gólt. Játékban felülmúltuk őket, de nehéz meccs volt, mert beálltak 20-30 méteren védekezni, és onnan kontráztak. Az utolsó fél órában már egyértelműen kidomborodott a két csapat közötti fizikai különbség - értékelte a mérkőzést Popovics Pál.
A szakember a fiókcsapattal kapcsolatban elmondta, azt tapasztalta, hogy az itt pályára lépő játékosok - akik között például barátságos meccsen Germán Tamás is megfordult - komolyan veszik a lehetőséget. A nagycsapat hétvégi, SZTK elleni találkozója azt is megmutatta, hogy az itt megszerzett önbizalom jól jöhet az NB II-ben, a Szigetszentmiklós ellen bizonyító Achim Ádám és Geiger Norbert legalábbis itt szerzett meccsrutint.
- Fontos, hogy aki a nagycsapatban nem játszik, az itt pályára tudjon lépni. Ezek a játékosok így hétvégente nem pihennek, hanem futballoznak, és adott esetben a másodosztályú együttes hasznára lehetnek - mondta Popovics Pál.