Sowunmi szikrázott, a Szeged-Grosics csak szenvedett Ajkán

Nagy arányú, 5-0-ás vereséget szenvedett a Szeged 2011-Grosics Akadémia a triplázó Thomas Sowunmi által vezetett Ajkától idegenben.

A hazaiak már a 10. percben vezetéshez jutottak, amikor a 37 éves, korábbi tízszeres magyar válogatott Sowunmi fejelte a bal alsóba Kovács Gergő szögletét. (1-0) A bekapott gól után igyekeztek ritmust váltani Klausz László tanítványai, igazán komoly ziccerig azonban nem jutottak el az első félidő folyamán. A fordulást követően Kovács Dániel jutott lövési lehetőséghez, és bár Szántai Levente elsőre még hárítani tudott, a kipattanót Sowunmi a keresztléc segítségével a hálóba juttatta. (2-0) A szegediek mestere a kettős hátrány okán azonnal pályára is küldte Germán Tamást és Andorka Pétert, de hiába. A 60. percben ugyanis Lattenstein Norbert is betalált a kissé bizonytalan védők gyűrűjéből, háromra növelve csapata előnyét. (3-0) A 77. minutumban Sowunmi eljutott a mesterhármasig, ezúttal Besztercei Attila kipattanó bombáját pofozta a kapuba. (4-0) A rutinos csatár magánshowja ráadásul ezzel még mindig nem ért véget, hiszen előbb – visszalépve védekezni – a gólvonalról kivágta Andorka pörgetését, majd kihagyhatatlan helyzetbe hozta a túloldalon a csereként beállt Olasz Dénest. (5-0)

A Szeged 2011-Grosics Akadémia negyedik bajnokiján a második vereségét szenvedte el. Germánék legközelebb szeptember 12-én a Szigetszentmiklóst fogadják.

FC Ajka – Szeged 2011-Grosics Akadémia 5-0 (1-0)
Ajka, 400 néző. Vezette: Molnár Attila (Horváth Zoltán, Becséri Gergely).
Ajka: Gőcze – Kovács G., Pákai, Császár, Zsirai, Horváth, Gunther, Major (Olasz 79′), Lattenstein (Pavlitzky 74′), Kovács D. (Besztercei 68′), Sowunmi. Vezetőedző: Jákli Péter.
Szeged: Szántai – Szabó, Balogh, Farkas, Mészáros, Berde, Veselinov (Andorka 52′), Oláh G. (Pászka 74′), Király, Hegedűs, Oláh L. (Germán 52′). Vezetőedző: Klausz László.
Gólszerzők: Sowunmi (10′, 51′, 77′), Lattenstein (60′), Olasz (89′).
Sárga lap: Horváth (4′), Pákai (23′), Lattenstein (39′), ill. Király (22′), Veselinov (48′).

Jákli Péter: “Egy jól futballozó Szegedet tudtunk legyőzni Thomas Sowunmi vezérletével. Célfutballt kellett játszanunk, mert szükségünk volt a 3 pontra a vereségeket követően. Sowunmi volt a vezér, de a többiek is hozzátették a magukét.”

Klausz László: “Gratulálok az ellenfélnek, játékban nem múltak felül bennünket. Az Ajka pontrúgásokkal termettet veszélyt a a kapunk előtt, ami végül a vereségünket okozta. A folytatásban a hátsó alakzatot kell rendbe tenni.”

FC AJKA
Szeged 2011 - Grosics Akadémia
5
0
90′Vége a mérkőzésnek. Váratlanul nagy pofonba szaladt bele a Szeged 2011-Grosics Akadémia Ajkán.
89′Gól… Sowunmi ezúttal előkészítőként jeleskedett, asszisztját pedig Olasz váltotta gólra. 5-0.
85′Ez már-már hihetetlen! Szabó Péter gurított vissza Andorka elé, aki 6-7 méterről pörgetett alá a labdának, de a visszafutó Sowunmi kivágta azt a gólvonalról.
79′Major helyett Olasz a pályán az ajkaiaknál.
77′Gól… Besztercei lövését Szántai lábbal védte, de a kipattanóra megint lecsapott Sowunmi, aki saját maga harmadik, csapata negyedik gólját szerezte. 4-0.
74′Csere mindkét oldalon: Lattensteint Pavlitzky, Oláh Gergőt Pászka váltotta.
69′És Besztercei Attila máris be is mutatkozott: egy szóló után 25 méterről durrantott nem sokkal a jobb kapufa mellé.
68′Kovács Dánielt Besztercei váltotta a folytatásra.
67′Farkas Márk tüzelt 25-ről, de Gőczét nem tudta vele meglepni, magabiztosan hárított a hálóőr.
60′Gól… Elméláztak kissé a szegedi védők, így hiába vigyáztak rá hárman, Lattenstein így is a hálóba tudott pofozni egy balról érkező beadást. 3-0.
57′Igyekszik nyomás alá helyezni az Ajkát a vendég együttes, azonban a hazai kontrák rendre magukban hordozzák a veszélyt.
52′Klausz László mindent egy lapra feltéve beküldte Germánt és Andorkát, Oláh Lóránt és Veselinov számára ért véget a mérkőzés.
51′Gól… Gőcze kirúgása Kovács Dánielhez jutott el, aki a félpályától megiramodva meg sem állt egy átlövésig. Ezt még ugyan Szántai öklözve hárította, de a kipattanót Sowunmi már a keresztléc segítségével a hálóba juttatta. 2-0.
50′Oláh Lóránt jutott fejelési lehetőséghez az ötösről, de Gőcze eszén nem tudott túljárni.
48′Vladimir Veselinov sárga lapot kapott egy rossz ütemű becsúszás miatt.
46′Folytatódik a mérkőzés, szünetben egyik mester sem változtatott csapata összeállításán.
45′Vége az első félidőnek, szünetben egy góllal vezetnek a hazaiak Thomas Sowunmi fejesgóljával.
43′Labdaszerzés után azonnal Oláh Gergő elé tálalt Veselinov, de a társ lövését Gőcze hatástalanította.
42′Formás ellentámadás kezdett kibontakozni a balon, Szabó Péter passzolt be Hegedűs elé, aki elől viszont Gőcze szép mozdulattal menteni tudott.
39′Lattenstein is besárgult egy Szabó Péterrel szemben elkövetett fault nyomán.
35′Főként mezőnyben pattog a labda. Az Ajka előnye birtokában nem vállal felesleges kockázatot, Klausz László csapatának játékából pedig hiányzik a pontosság, főként az utolsó, kulcsfontosságú passzoknál.
29′Egy gyors ellentámadással veszélyeztettek a vendégek, aminek végén Szabó Péter lövését kellett bravúrral hárítania Gőczének.
24′Az iménti esetet követő szabadrúgást Oláh Gergő durrantotta rá, de a labda magasan a keresztléc felett hagyta el a játékteret.
23′Beindult a kártyaparti: Pákai is kapott egy lapot Molnár sporttárstól, miután szabálytalankodott az előretörő Farkassal szemben.
22′Király Patrik kapta az első sárgát a vendégektől – lerántotta Zsirait.
17′Oláh Lóránt hozta volna ziccerbe az alapvonalról Oláh Gergőt, de a társ lábáról Gőcze kapus lelopta a labdát az ötösnél.
15′Gunthert vágták fel a szegediek 18 méterre a kapujuktól. A szabadrúgás mögé Lattenstein állt oda, de csavarása elakadt a sorfalban.
13′Gyorsan fejlődött fel az ajkai kontra, Sowunmi tálalt kiválóan Kovács Dániel elé, aki viszont egy kevéssel eltévesztette a bal kapufát lövésével.
10′Gól… Az egykori magyar válogatott támadó, Sowunmi fejelte a bal alsóba Kovács Gergő szögletét. 1-0.
4′Horváth sárgult be mindjárt a meccs elején, miután odapakolt egyet hátulról Oláh Gergőnek.
1′A kék-fekete mezes szegediek kezdték a találkozót, a vendéglátók zöld-fehérben játszanak. Szép számú közönség követi figyelemmel az összecsapást a helyszínen, minden adott egy jó hangulatú bajnoki derbihez.