Oláh Lóránt duplájával vertük a Szolnokot

A második félidőben felpörgette a játékot a Szeged-Grosics, és Oláh Lóránt két góljával otthon tartotta a három pontot a Szolnok ellenében Nyilas Elek együttese.

Különösebb tétje már nem volt egyik együttesnek sem a Szeged 2011-Grosics Akadémia-Szolnok mérkőzésen: a Szeged-Grosics már biztosan hetedikként zárja az idei NB II-t, míg a Szolnok maximum a 4. helyre még odaérhetett a forduló előtt.

Kevés igazi lehetőséget hozott az első félidő, főleg ívelésekkel próbálkoztak a felek, Oláh Gergőék ugyan többször is stílusos kényszerítőkkel próbálták előnybe kerülni, de nem tudták ezeket az akciókat végigvinni. Oláh Lóránt és és B. Tóth nevéhez fűződött az első félidő két legnagyobb lehetősége, ugyanakkor egyik helyzetnél sem volt szükség a kapusokra. Mindkét oldalon jól zártak a védelmek, és bár mezőnyben és labdabirtoklásban ellenfele fölé nőtt a Szeged-Grosics, mindez gólokban nem mutatkozott meg.

A fordulás után azonban jelentősen felpörgött a játék: Hegedűs Martin jobb oldali beadásáról ugyan még lemaradtak a középen érkező társak, azonban a 49. percben Szabó Péter centerezését Hegedűs Martin már kapura tudta csúsztatni, de a labda a kapufáról vágódott vissza, amire jó érzékkel csapott le Oláh Lóránt, aki közelről az üres kapuba passzolt, 1-0. Alig két percig volt csak előnyben a Szeged-Grosics, mert Vári labdaszerzése után óriási bombát ragasztott a tizenhatos előteréből Szántai kapujába, rögtön egalizált a Szolnok, 1-1. Továbbra is lendületben maradtak a csapatok, Szabó Péter a kapufát találta el, majd Szántai bravúrral fogta Vári újabb nagy löketét. A rohanásból Nyilas Elek együttese jött ki jobban: a nem sokkal korábban beálló Polareczki pontosan Oláh Lóránthoz, kapásból tekerte középre Máté Péter indítását, a támadó pedig egy igazítás után a hosszú alsóba lőtt, labdájába Pokorni csak belekapni tudott, így megszerezte szezonbeli nyolcadik találatát. Az utolsó tíz percet nagyon megnyomta a Szolnok, de szervezetten védekezett a Szeged-Grosics, ráadásul kontrái rendre veszélyt hordoztak magukban. Bár az utolsó momentumokban rendre a kapu elé ívelte a labdát a Szolnok, de Markovicék mindent eltakarítottak hátul, így győzni tudott szezonbeli utolsó hazai mérkőzésén a Szeged 2011-Grosics Akadémia.

Oláh Lóránt az őszi szolnoki meccsel hasonlóan ismét tevékeny részt vállalt a Tisza-menti derbi megnyerésében, két góljával sikerült legyőznie Kis Károly együttesét a Szeged-Grosicsnak, amely begyűjtötte 12. sikerét a bajnokságban. Nyilas Elek tanítványai a Szigetszentmiklós otthonában, jövő vasárnap 18 órától zárják az idei pontvadászatot.

Szeged 2011-Grosics Akadémia – Szolnoki MÁV FC 2 – 1 (0-0)
Gyula, Grosics Akadémia, 250 néző. Vezette: Farkas Tibor (Pápai Zoltán, Vígh-Tarsonyi Gergő)
Szeged-Grosics: Szántai – Hegedűs M. (Hegedűs E., 75′), Mészáros, Berde, Szabó P., Zelenyánszki, Oláh L., Máté P., Markovic, Fitos (Manga, 90′), Oláh G (Polareczki, 58′). Vezetőedző: Nyilas Elek.
Szolnok: Pokorni – Rokszin (Nagy I., 52′), Kenderes, Mile, Lengyel, Papucsek, Tóth B., B. Tóth, Vári, Csirszki (Zvara – a szünetben), Fritz (Antal G., 84′). Vezetőedző: Kis Károly.
Gól: Oláh L. (49′, 67′) ill. Vári (51′)
Sárga lap: Szántai (43′), Mészáros (82′) ill. Csirszki (39′)

Nyilas Elek: “Sok nehézséggel küszködünk hetek óta, 13 egészséges játékosunk volt a mai napra is, ez nyilván meghatározza a játékunkat. Az első félidőben is domináltunk, de nem annyira, mint szerettük volna, és nem volt vége a játékunknak. Úgy éreztem, hogy ebben a meccsben benne van a győzelem, azt is sulykoltam a játékosoknak is a félidőben, hogy kár lenne “odaadni” ezt a meccset, többet tettünk a győzelemért, mint ellenfelünk.”

Kis Károly: “Jobb eredményt is elérhettünk volna, de a hazaiak jobb helyzetkihasználása döntött.”