Kis-mozdulat – nagy gól, tartjuk az irányt

Nem a szép futball, nem az esztétika, hanem a végeredmény számított a Balmazújváros ellen, aminek megfelelt csapatunk, hiszen 2-0-ra győztünk, ezzel reális esélyünk maradt a bennmaradásra. Az már csak hab volt a tortán, hogy az esztétikával sem akadt gondunk, elvégre látványos találatokkal szereztük meg a három pontot, amihez összességében nagy szívre volt szükségünk.

A hosszú hétvége miatt a vártnál kevesebb – de annál lelkesebb – néző előtt lépett pályára együttesünk, amely az első félidő kezdeti szakaszában kontrollálta a játékot, komolyabb helyzetig azonban nem jutottunk el. Éppen ezért jött jókor Kis Róbert nagy megmozdulása, amikor is a „Baggio” becenévre hallgató fedezetünk a balösszekötő helyéről, 20 méterről hatalmas gólt lőtt a bal felső sarokba (1-0). A gól azonban nem nyugtatta meg a csapatot, hanem a korábbi fellépésekhez hasonlóan izgatottságot és a pontvesztés iránti félelmet hozta elő a játékosainkból, aminek sok eladott labda és bizonytalanság lett a bizonyítéka.

Ez a félelem, a második félidő első időszakában is jelentkezett a csapatnál, ám megint a legjobbkor jött a gólunk, ezúttal Orosz Márk révén, aki a 80. percben a kapust is kicselezve gurított a hálóba (2-0).  A hajrában a csereként ügyesen beálló Geiger előtt adódott lehetőség, ám kimaradt a ziccer, a lényeg azonban, hogy végül a csapat – kifogástalan játékvezetés mellett - hősies helytállással nagyon fontos győzelmet aratott. A Cegléden megszerzett 3 pontnak az újabb sikerrel lett még inkább értéke, s bár legközelebb a sereghajtó Vecséshez utazunk, mindannyian tisztában vagyunk azzal, kőkemény, akár indulatokkal is terhelt fellépés vár ránk a savanyúságáról, káposztájáról híres városban.    Hazai pályán legközelebb május 12-én, szombaton, 17. órai kezdéssel a Vác együttesét fogadjuk Szegeden, a Vasutas sporttelepen.

Szeged 2011-Balmazújváros
2-0
(1-0)
Szeged, Vasutas-stadion, 600 néző. jv: Farkas T.

Szeged: Belecsan – Laczkón J., Bogdan, Tóth I., Radnai - Ulviczki – Podonyi (Kulacsik 66.), Kis R. (Guzsik 88.), Borbély B., Folmer (Geiger 73.) – Orosz M.

Balmazújváros: Szalma - Németh Á. (Ludánszki 74.), Papp F., Sipos, Virágh – Kónya (Arnóczki 81.), Kiss L. - Belényesi, Nagy R. (Sárközi 55.), Kállai - Urbin.

Gólszerzők: Kis R. a 35., Orosz a 80. percben.
Sárga lap: Bogdan (45.), Borbély B. (73.′), Tóth I. (79.), ill. Belényesi (80.), Kónya (81.), Kállai (87.), Sárközi (93.).

Tóth Bálint, a Szeged szakvezetője felszabadultan nyilatkozott a lefújást követően: Bitang nehéz meccsen vagyunk túl, le a kalappal a csapat előtt. Itt most elsősorban az idegek dolgoznak. Nem azért tűntek fáradtnak a játékosok a második félidőben és csökkent feltűnően a koncentrációjuk, mert fizikailag nem elég felkészültek, hanem mert a fejekben állandósulnak azok a gondolatok, hogy hány pontunk van, és mennyire kell a győzelem, hogy bennmaradjunk. Továbbá felrémlett bennük a korábbi meccsek balszerencsés kimenetele is. Ilyen mérkőzéseken nem a jó játék a fontos, az túl meseszerű lenne. Mindenképpen pozitív, hogy itt létem óta nem kaptunk ki és mindössze egy gólt kaptunk csak.

Arany László, a vendégek mestere így értékelt: Kis Róbert meglőtte élete gólját, egy szépségdíjas átlövést, mentünk az eredmény után, de nem tudtuk kihasználni az adódó lehetőségünket, míg ellenfelünk egy kontárból megszerezte a második gólt, így tudta megnyerni a mérkőzést.