Győzelmekben ezúttal sem volt hiány

e3c350d4-2647-435d-8f94-93fa50a2d0e5.jpg
Jegyzőkönyvek, edzői nyilatkozatok a hétvége utánpótlás mérkőzéseiről.

MLSZ Országos U19 Kiemelt 4. forduló
Puskás Akadémia FC–Szeged-Csanád GA 5-0 (3-0)

Felcsút, Pancho Aréna. Vezette: Béd Ákos.
Szeged-Csanád GA: Farkas – Kincses, Pipis, Erőss (Mészáros 46.), Lehocki (Vásárhelyi 68.), Sümeghy (Kocsis 78.), Karácsonyi, Bagdi, Volford (Szanka 46.), Reményik (Curcin 78.), Csikós. Vezetőedző: Podonyi Norbert.

Podonyi Norbert: – Sajnos szó szerint tíz percet késtünk a mérkőzésről, ezt az ellenfelünk ki is használta. Minden szempontból jobb volt a hazai csapat, de legfőképp a védekező és támadó egyéni játékban maradtunk alul. A következő mérkőzésen sokkal keményebb, agresszívabb és bátrabb játékra lesz szükségünk!

MLSZ Országos U16 Alap 4. forduló
Mészöly Focisuli–Szeged-Csanád GA 3-2 (1-0)

Budapest, Csillaghegyi Stand Sporttelep. Vezette: Kárász András.
Szeged-Csanád GA: Trombitás – Dóczi-Maróti, Juhász-Szabó, Tóbiás, Ötvös, Takács, Kérdő, Sinkó (Karakás 72.), Ormándi, Gáti, Debreczeni (Varga R. 46.). Vezetőedző: Jakab Péter.
Szegedi gólszerző: Varga R. (52.), Kérdő (56.).

Jakab Péter: – Nem ígérkezett könnyűnek ez a mérkőzés, hiszen ellenfelük négy válogatott játékossal is büszkélkedhet, ugyanakkor mi is erős kerettel utaztunk. Az első félidőben váltakozó volt a játék, de tény, hogy nekünk több gólszerzési lehetőségünk adódott. A hazaiak egy kontratámadás után megszerezték a vezetést a 27. percben. A szünetben cseréltünk és megbeszéltük a lehetőségeinket a folytatásra nézve. Jól jöttünk ki ebből, hiszen rövid idő alatt meg tudtuk fordítani a találkozót. Ezután a Mészöly nagyobb sebességre kapcsolt, előbb egy szöglet után szereztek gólt (64. perc), majd néhány perc múlva a válogatott Farkas Timót egyéni kitörése után 3-2-re módosult az állás. A pályán ezután is nagy csata folyt, de ettől kezdve már inkább a hazaiak voltak fölényben, nekünk már nem akadt több lehetőségünk a gólszerzésre. A mérkőzés hevességét igazolja, hogy mindkét csapatnál történtek súlyosabb sérülések (sajnos Takács Máténak elrepedt egy csont a karjában, míg az ellenfélnél Nazari Milán szenvedett súlyos izomszakadást). Ezen a mérkőzésen először fordult elő, hogy vezetést tudtunk szerezni, ami pozitív, de az eredményesség érdekében még sokat kell javulnunk. Köszönöm szépen a szülők segítségét és a szurkolást!

MLSZ Országos U15 Alap 4. forduló
Pécsi MFC–Szeged-Csanád GA 1-2 (1-0)

PMFC Kovácstelep Sporttelep. Vezette: Bene László.
Szeged-Csanád GA: Mayer – Palágyi (Kránicz 73.), Kocsics, Tóth Z. (Visi 65.), Donkó, Tábit, Bárdos (Csökmei 41.), Darázs, Dávid (Csjernyik 57.), Mede, Nagymihály. Vezetőedző: Benkó Tihamér.
Szegedi gólszerző: Tábit (51.), Kránicz (74.)

Benkó Tihamér: – Jól kezdtük a mérkőzést, nem engedtük kibontakozni a hazai csapatot. Sok labdát szereztünk, viszont igazi helyzetig nem jutottunk el a meccs elején, az utolsó átadásainkba rendre hiba csúszott. Amikor a pécsi csapat ki tudott jönni a letámadásunkból, felértek a kapunkig, volt pár szögletük nekik is, illetve egy veszélyesebb helyzet a félidő közepén. A játékrész végén a hazai csapat megszerezte a vezetést egy jobb oldali akció után. A szünetben próbáltunk kijavítani pár dolgot, ami nem jól működött. A második félidőben többször, hosszabb időre be tudtuk szorítani a hazai csapatot és két bal oldali akció után sikerült fordítanunk. A gyerekek sokat dolgoztak a meccsen, csakúgy, mint a korábbi fordulókban, viszont most sikerült a magunk javára fordítani a meccset. Gratulálok a srácoknak, megérdemelték ezt a győzelmet!

MLSZ Országos U14 Alap Kelet 4. forduló
BVSC-Zugló–Szeged-Csanád GA 1-2 (0-0)

BVSC Utánpótlás Centrum. Vezette: Szántó Dávid István.
Szeged-Csanád GA: Kollár (Krajcsovicz 71.) – Kulacsik (Ferenczi 48.), Tóth K. (Csala 71.), Tarjáni, Vass, Nógrádi, Körmöci, Rudics (Molnár 64.), Dér (Bánfi-Sales 64.), Bagóczky, Péter (Király 48.). Vezetőedző: Hacker Bence.
Szegedi gólszerző: Körmöci (45.), Király (64.).

Hacker Bence: – Az első tíz percben nem találtuk a ritmust, ebben az időszakban az ellenfél kezdeményezőbb volt. Ezt követően átvettük a játék irányítását és viszonylag sok helyzetet ki is tudtunk alakítani. A védekezésünk elég stabilan működött, a végén volt egy kis elcsúszásunk, így izgalmassá tettünk egy, már kézben lévő mérkőzést. Támadásban több élesség, kreativitás kell majd a jövőben, amin természetesen dolgozni fogunk, mert ma a helyzetkihasználásunk nem volt megfelelő. Gratulálok a játékosoknak a győzelemhez és a játékhoz!

e3c350d4-2647-435d-8f94-93fa50a2d0e5.jpg

MLSZ Országos U13 Dél-Kelet 4. forduló
Szeged-Csanád GA–Budapest Honvéd FC 1-4

Szentmihály Sportpálya. Vezette: Monoki Zsolt.
Szeged-Csanád GA: Bárkányi – Csató, Gyarmat, Szekeres, Czibere, Fazekas, Kiss Má., Barna, Geletóczki. Csere: Bakos, Kiss Ma., Csuka, Góg, Kiss Á., Sosterics, Bíró. Vezetőedző: Farkas Ákos.
Szegedi gólszerző: Fazekas (78.).

Farkas Ákos:
– Sajnos nem nehezítettük meg az ellenfelünk dolgát. Voltak biztató jeleneteink, helyzeteink, de nem tudtunk ezekkel élni, így összeségében teljesen megérdemelt volt a vendég győzelem.

MLSZ Országos U12 Dél-Kelet 4. forduló
Szeged-Csanád GA–Budapest Honvéd FC 4-0

KÉSZ Sport Aréna. Vezette: Cseh Géza.
Szeged-Csanád GA: Bouras – Karl, Jaszenovics, Horváth, Mokánszky, Papdi, Csomor, Szűcs, Ormándi. Csere: Zsikó, Vass, Kokavecz, Majoros, Galát. Vezetőedző: Bús Nándor.
Gólszerző: Papdi (15.), Szűcs (43., 53.), Csomor (74.)

Bús Nándor: – Gratulálok a csapatnak! Rengeteget dolgoztak a gyerekek az egész mérkőzésen! Sok párharcot sikerült megnyernünk, sok labdát szereztünk az ellenfél térfelén és eredményesnek is bizonyultunk Ezzel a hozzáállással, akarattal és győzni akarással kell folytatnunk a továbbiakban is!

 


2025/2026
Merkantil Bank Liga
28. forduló
2026.05.03. vasárnap, 17:00
SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA
BUDAPEST HONVÉD FC
Szent Gellért Fórum
JEGYVÁSÁRLÁS
2025/2026 - Merkantil Bank Liga
#csapat nevepont
01. VASAS FC 58
02. BUDAPEST HONVÉD FC 55
03. KECSKEMÉTI TE 48
04. MEZŐKÖVESD ZSÓRY FC 43
05. AQVITAL FC CSÁKVÁR 40
06. VIDEOTON FC FEHÉRVÁR 39
07. HR-RENT KOZÁRMISLENY 39
08. KARCAGI SC 35
09. BVSC-ZUGLÓ 34
10. FC AJKA 33
11. TISZAKÉCSKEI LC 33
12. SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA 32
13. SOROKSÁR SC 27
14. BUDAFOKI MTE 25
15. BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 25
16. SZENTLŐRINC 24

Partnereink