Kiérdemelt siker a Csákvár ellen

Bár az első félidőben minden lehetőségét, még a büntetőt is elpuskázta a Szeged-Grosics, végül a második félidőben kihasználta helyzeteit Nyilas Elek együttese, és újabb győzelmet aratott.

Jó sorozattal a háta mögött várhatta a Csákvár elleni bajnokit a Szeged 2011-Grosics Akadémia, hiszen Nyilas Elek tanítványai két, kapott gól nélküli győztes meccsen voltak túl a Cegléd és a Zalaegerszeg ellen.

Már az első percektől kezdve támadólag lépett fel a Szeged-Grosics, a vendégek rutinos kapusára, Milinte Árpádra több alkalommal is szükség volt rögtön a találkozó elején, de Germán és Oláh lehetőségeinél is védeni tudott a hálóőr. Főleg a széleken voltak aktívak Zabariék, a Csákvár pedig kevés alkalommal tudott Szántai kapuja elé kerülni, ráadásul ezen lehetőségek alkalmával is jól védekezett a szegedi védelem. A Szeged-Grosics fölénye nem csökkent a folytatásban sem, majd egy nagy hibát használt ki a Fitos, miután a saját térfelén kicsiben elvégzett szabadrúgást nem tudta a legjobban kivitelezni a Csákvár, Fitos lecsapott a labdára, és sikerült megjátszani Oláh Lórántot, aki a bal oldalon érkező Zabari elé tálalt, a kapuját elhagyó Milinte pedig a tizenhatoson belül elhúzta Zabari lábát, jogos büntetőt kapott a Szeged-Grosics, Milinte pedig megúszta az esetet egy sárga lappal. A büntetőt Germán végezte el, ám félmagasan lőtt labdáját kiütötte Milinte, így még büntetőből sem tudott vezetést szerezni a szegedi együttes az első félidőben.

szeged-2011-csakvar15-gs.jpgA szünet után sem változott igazán a játék képe, bár talán kevesebb lehetőség adódott a Szeged-Grosics előtt, de mezőnybeli fölénye továbbra is megmaradt. Bár a félidő közepére “izzott a parázs” a pályán, végül begyötörte a vezető gólt a Nyilas Elek együttese, egy szögletet Fitos visszafejelt a rövidre, ahol Zabari megmentette a labdát, és az érkező Tóth Gábornak közelről már nem volt nehéz dolga, 1-0. Maradt lendületben a vezetőgólt követően is a Szeged-Grosics, bár cserélt volna Nyilas Elek a Csákvár szabadrúgása előtt, de inkább megvárta vele azt, és milyen jól tette, hiszen a megszerzett labdával egy mintaszerű kontrát tudott vezetni Fitos vezérletével a szegedi gárda, a szélső a középen érkező Oláh Lóránthoz passzolt, aki egy cselt követően visszahúzta a labdát a bal alsóba a tizenegyespontról, ezzel megduplázta a csapat előnyét, 2-0. A folytatásban is adódtak még kisebb lehetőségek a Szeged-Grosics előtt, de végül megérdemelt sikert arattak Szabó Péterék a Csákvár felett, és zsinórban a harmadik meccsüket is kapott gól nélkül zárták.

Végig támadólag lépett fel a mérkőzésen a Szeged-Grosics, és bár a dolga jelentősen könnyebb lehetett volna, ha az első félidő elején megítéli azt a találatot Berger József játékvezető, amit a gólvonal mögül szedett ki Milinte Oláh Lóránt fejesénél, vagy értékesíti a tizenegyest Germán, de végül szép győzelmet aratott Toldi Gábor együttese felett a szegedi gárda. Ezzel a sikerrel a tizedik győzelmét aratta Nyilas Elek csapata, és 33 pontjával a hatodik helyről várhatja a jövőheti, Sopron elleni, ismételten hazai mérkőzést.

Szeged 2011-Grosics Akadémia-Aqvital FC Csákvár 2 – 0 (0-0)
Gyula, Grosics Akadémia, 300 néző. Vezeti: Berger József (Szilágyi Norbert, Punyi Gyula)
Szeged-Grosics: Szántai – Szabó P. (Hegedűs, 86′), Markovic, Tóth, Mészáros, Fitos, Veselinov (Farkas, 81′), Máté, Zabari, Oláh L., Germán (Zelenányszki, 79′). Vezetőedző: Nyilas Elek.
Csákvár: Milinte – Fényes, Dulló, Kocsis, Szalai, Nyilasi (Varga, 85′), Domján, Bakos, Horváth (Mihály, 67′), Gajdos, Molnár T. (Molnár Cs., 55′). Vezetőedző: Toldi Gábor.
Gól: Tóth G. (73′), Oláh L. (78′)
Sárga lap: Veselinov (64′), Markovic (71′) ill. Milinte (36′), Szalai (61′), Dulló (66′)