Halmai Ádám Szegeden folytatja

halmai.jpg
Tehetséges, fiatal támadót igazoltunk a Ferencvárostól.

Halmai Ádám 2001. július 17-én született Budapesten. Édesapja, Halmai Gábor korábbi 57-szeres válogatott labdarúgó. Ádám a Pomázi Focisuliban kezdte karrierjét. Négy év után a Vasas utánpótlásába igazolt, ahol egészen 2017-ig szerepelt. Angyalföldről a Szombathelyi Haladáshoz szerződött. Két idény után a Fehérvár együtteséhez igazolt, ahol 2019 szeptemberében egy MOL Magyar Kupa-meccsen debütált a felnőttek között. Székesfehérvárról kétszer is kölcsön vette az akkor NB II-ben szereplő Budaörs. 2022 januárjában az élvonalbeli ZTE-hez szerződött.

2022 júliusában a Ferencváros fiókcsapatához, a Soroksár együtteséhez igazolt. A sárga-feketéknél rögtön alapember lett, a 2022/23-as szezonban 29 bajnokin 15 gólt szerzett, ezzel ő lett a csapat házi gólkirálya. Kiemelkedő teljesítményére felfigyelt a Ferencváros vezetése, amely 2023 nyarán szerződtette. Az U19-es válogatottba is bekerült: 3 mérkőzésen 1 gólt szerzett a korosztályos nemzeti csapatban. Az előző idényben a Soroksár színeiben 23 NB II-es bajnoki mérkőzésen 5 gólt szerzett.

„Nagyon boldog vagyok, hogy itt lehetek. Úgy gondolom, minden játékos vágya, hogy ilyen körülmények között készülhessen és hétvégente ilyen gyönyörű stadionban futballozhasson. Bízom benne, hogy ennek a szép nagy városnak rövidesen első osztályú csapata lesz. Szeretnék ehhez jó játékkal, gólokkal és gólpasszokkal hozzájárulni” – nyilatkozta Halmai Ádám.

Üdv Szegeden, Ádám! Sok sikert kívánunk kék-feketékben!

 


2025/2026 - Merkantil Bank Liga
#csapat nevepont
01. VASAS FC 64
02. BUDAPEST HONVÉD FC 59
03. KECSKEMÉTI TE 51
04. HR-RENT KOZÁRMISLENY 48
05. MEZŐKÖVESD ZSÓRY FC 46
06. AQVITAL FC CSÁKVÁR 46
07. BVSC-ZUGLÓ 41
08. VIDEOTON FC FEHÉRVÁR 39
09. TISZAKÉCSKEI LC 39
10. SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA 36
11. KARCAGI SC 35
12. FC AJKA 33
13. SOROKSÁR SC 33
14. SZENTLŐRINC 33
15. BUDAFOKI MTE 29
16. BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 28

Partnereink