Nem bírt a soroksári védelemmel a Szeged-Grosics

Keményen védekezett a Soroksár, amely meg is szerezte a vezetést a mérkőzésen, végül egy pontot tudott szerezni a Szeged-Grosics a tavaszi második fordulóban.

Múlt heti botlását igyekezett kijavítani a másodosztály 17. fordulójában a Szeged 2011-Grosics Akadémia a Soroksár ellen.

Az első tíz percet kissé bátrabban kezdte a vendég együttes, majd ezt követően Lovrencsicset leszámítva minden soroksári játékos a saját térfelén védekezett, ami alaposan megnehezítette a Szeged-Grosics dolgát. Nyilas Elek együttese főleg a szélen próbálta megbontani a vendégek védelmét, de a beadások nem hoztak veszélyt a soroksári kapu előtt, és bár a vendégek kontrajátéka is működött, de ezekből sem alakult ki igazi veszély. Az első kapura lövésre a félidő utolsó percéig kellett várni, Pál egy csel után a bal szélről befele húzva tűzte kapura a labdát, de középre tartó lövését Szántai másodjára fogta.

A fordulás után sem változott alapvetően a játék képe, bár Fitos egyszer gyanús körülmények között elesett egy szép összjáték után a tizenhatoson belül, de soroksári szabadrúgással folytatódhatott a játék. Majd harminc perc a második félidőből is eltelt helyzet nélkül, amikor nem sokkal az előtt beálló Manga mellől Lovrencsics tudta ellőni a labdát a tizenhatoson belülről, Szántai nem érhetett le az alsó sarokra, megszerezte a vezetést a Soroksár, 0-1. A vendég gól csak megsokszorozta Germánék harci kedvét, akik még dacosabban küzdöttek a gól után, ennek pedig négy perccel később meg is lett az eredménye: egy kavarodás után Máté Péter lőhetett öt méterről kapura, aki nagy erővel a rövidbe küldte a labdát, kiegyenlítve ezzel.

Oláh Gergő előtt adódott a legnagyobb lehetőség a hátralévő szűk negyedórában, amikor is a csereként beállt Vass rövid csúsztatására csapott le, egészen az alapvonalig levitte a labdát, az utolsó pillanatig kivárt, és végül lapos beadását szögletre tisztázták. Egy perccel a rendes játékidő vége előtt megfogyatkozott a Szeged-Grosics: egy beívelt szabadrúgás után Berde a gólvonaltól egy méterre próbálta befejelni a labdát, ám közben meglökték, esés közben pedig a kezét érte a labda, a játékvezető pedig ezt szándékos kezezésnek ítélte, amiért felmutatta a második sárga lapot Berdének, így kiállította a télen igazolt középpályást.

Az utolsó percek nem hoztak helyzetet, így hiába küzdött a Szeged 2011-Grosics Akadémia a szervezetten védekező Soroksár ellen, csak egy pontot szerzett idei második mérkőzésén. Ezzel Germánék maradtak a hatodik helyen, de az ötödik pozícióban lévő Gyirmót már hat ponttal áll a csapat előtt, és majd csak vasárnap tudja le fordulóbeli találkozóját. A Szeged-Grosics legközelebb jövő héten szombaton 14:30-kor Cegléden lép pályára.

Szeged 2011-Grosics Akadémia – Soroksár SC 1 – 1 (0-0)
Gyula, Grosics Akadémia, 300 néző. Vezeti: Farkas Tibor (Szilágyi Norbert, Galán Roland)
Szeged-Grosics: Szántai – Zelenyánszki, Szabó Cs., Tóth, Mészáros, Fitos, Oláh G., Máté, Polareczki (Berde, 72′), Oláh L. (Manga, 72′), Germán. Vezetőedző: Nyilas Elek.
Soroksár: Holczer – Simita, Pandur, Farkas, Gohér, Hodgyai (Vass, 78′), Pál (Kovács, 81′), Lannert, Huszák, Sándor (Lisztes, 63′), Lovrencsics. Vezetőedző: Varga Attila.
Gól: Máté (77′) ill. Lovrencsics (73′)
Sárga lap: Mészáros (66′), Berde (76′) Zelenyánszki (85′) ill. Farkas (7′), Pandur (90+1′)
Kiállítva: Berde (89′)

Nyilas Elek: “Vannak problémáink, kevesen voltunk, a hiányzókat valahogy pótolnunk kellett. Nagyon mélyről kellett kezdenünk a heti munkát, hiszen a Siófok elleni játékunk nem emlékeztetett önmagunkra, elég komoly arculcsapás volt az a meccs mindenkinek. Ma viszont nagyot léptünk előre hozzáállásban, küzdött a csapat, harcolt, megvoltak a lehetőségeink is. A közösség erejét az is megmutatta, hogy ismét egy sokkból kellett felállnia. Nehéz mit mondani, hiszen a múlt hetieket is bizonyították az elemzések, nem akarok semmi olyat mondani, ami negatív lenne, de maradjunk annyiban, hogy érdekesen alakulnak a szituációk. Aki le tud adni egy ilyen teljesítményt, tud kilencven percen keresztül küzdeni, annál előbb-utóbb jogos igény az, hogy győzni is tudjon. Nagyon bízom benne, hogy ez a fajta mentalitás, ami régi önmagunkat idézte, folytatódik továbbra is.”

Varga Attila: “Zárt védekezésből próbáltuk meg a támadásainkat nagy hatékonyságból befejezni, és ezzel megnyerni a mérkőzést. Az első félidőben labdabirtoklásban a hazaiak fölé kerekedtünk, kiegyenlített meccs volt, a kapott gólunk után megzavarodtunk, akkor több lehetősége is volt a hazaiaknak, de úgy vélem, végig nagy becsvággyal, taktikusan futballozott a csapat. Jó ambícióval léptek pályára, megvolt bennük az a mentális erő, ami az idegenbeli győzelemhez szükséges. Győzni szerettünk volna, de nem vagyok elkeseredve az egy pont miatt sem.”