Elrontotta a Siófok a Szeged-Grosics tavaszi rajtját

Korán szerzett előnye ellenére pont nélkül maradt a Szeged 2011-Grosics Akadémia a vendég Siófok ellen a labdarúgó NB II tavaszi nyitányán.

Igen hamar előnybe kerültek a hazaiak, mert bár Germán Tamásék az 5. percben még amiatt voltak bosszúsak, hogy Nazsa Tamás játékvezető tizenegyes helyett csak szögletet fújt Polényi Gábor tizenhatoson belüli – kezezés gyanús – megoldásánál, nem sokkal később már a hálóban táncolt a labda. A megítélt sarokrúgás után a rövid felszabadítás Oláh Gergőt találta meg a tizenhatos előterében, aki egy állítás után védhetetlenül bombázott a jobb felső sarokba. (1-0) Az első negyedórában a hazaiak akarata érvényesült, azt követően azonban fordult a kocka. A 17. percben Andorka Péter közeli lövésénél kellett védenie Szántai Leventének, majd nem sokkal később Gárdos András elől mentett nagyot a szegedi portás. A félidő hajrájában ismét Szántai volt a főszereplő: Futó Zsombor ziccerből és átlövésből sem tudta mattolni a nagyszerű formát mutató hálóőrt.

A szünet után igen hamar érkezett az egyenlítés. A 47. minutumban Gárdos maradt túlzottan üresen a tizenhatoson belül, végül pedig védőjéről lefordulva a sarokba lőtt a siófoki szélső. (1-1) Komoly nyomás alá helyezte ellenfele kapuját Soós Imre alakulata ebben a periódusban. Andorkát egyszer Szántai akadályozta meg a gólszerzésben, másodszor pedig centikkel maradt le a támadó a kapu torkában Molnár Marcell bepasszolt labdájáról. Végül a 64. percben érkezett csúcspontjához a találkozó. Ekkor Gárdos kapott egy hosszú indítást a büntetőterületen belülre. A Balaton-partiak játékosát a csereként beállt Szabó Péter hátulról becsúszva szerelte. Első látásra úgy tűnt, egyáltalán nem történt szabálytalanság, Nazsa sporttárs viszont befújta az esetet, egyben kiállította a szegediek jobbhátvédjét. A tizenegyest Andorka az ellenkező irányba mozduló Szántai mellett a hálóba lőtte, megszerezve ezzel csapatának a vezetést. (1-2) A folytatásban a vendégek taktikusan visszahúzódtak a félpályáig, az emberhátrányban futballozó hazaiak viszont nem tudtak igazán komoly presszinget kifejteni, ezáltal helyzetekig sem jutottak már Oláh Lóránték a hátralévő időben.

Nyilas Elek legénysége ezzel a hetedik vereségét szenvedte el a bajnokságban, a negyediket hazai környezetben. Sikerével az utolsó előtti Siófok pontszámban beérte az előtte álló Ceglédet és Csákvárt.

Szeged 2011-Grosics Akadémia – FGSZ Siófok 1-2 (1-0)
Gyula, Grosics Akadémia, 300 néző. Vezette: Nazsa Tamás (Varga Zsolt, Kulcsár Judit).
Szeged: Szántai – Zelenyánszki (Szabó P. 56′), Markovic, Tóth, Mészáros, Fitos (Polareczki 74′), Oláh G., Hegedűs M. (Zabari – a szünetben), Berde, Oláh L., Germán. Vezetőedző: Nyilas Elek.
Siófok: Tajti – Fülöp, Mogyorósi, Csató, Polényi, Gárdos, Futó (Peszmeg – a szünetben), Horváth, Ivancsics (Vass 85′), Molnár (Hanzl 90+2′), Andorka. Vezetőedző: Soós Imre.
Gólszerzők: Oláh G. (6′), ill. Gárdos (47′), Andorka (65′ – tizenegyesből).
Sárga lap: Markovic (24′).
Kiállítás: Szabó P. (64′).

Nyilas Elek: “Ez egy negatív mérkőzés volt számunkra. Jól kezdtünk, de ez nem tartott ki sokáig. Persze, előre bekalkuláltuk, hogy adódhatnak majd gondjaink, hiszen több játékos edzettségi állapota sem engedi, hogy 90 percet végigjátsszanak. Ma ennyien voltunk, ebben az összeállításban tudtunk pályára lépni. Nagyon hamar bele kellett már nyúlnunk a mérkőzésbe, gondolok itt a szünetbeli, illetve a második félidő eleji cserékre. Ezek nagyjából stabilizálták a játékunkat, de nem tudtunk úgy kijönni az összecsapásból, ahogy szerettünk volna.”

Soós Imre: “Azt gondolom, sikerült ma a hazaiak fölé nőnünk, elsősorban játékban. Számtalan gólszerzési lehetőségünk volt, ezt a mérkőzést több góllal kellett volna megnyerni. Mindenképpen kellett ugyanakkor ez a siker, amely visszaadhatja a csapat erejét és hitét. Ha frappánsan szeretnék fogalmazni, mondhatnám hogy ezzel a győzelemmel sikerült megdupláznunk győztes meccseink számát. Bízom viszont abban, hogy a tavasszal már ezt az utat fogjuk járni, és sikerül kivívnunk a bennmaradást.”