Retek Flórián együttesére a Nyíregyháza és a Kaposvár kiejtését követően a kiemelt bajnokság éllovasa, a Budapest Honvéd várt az MLSZ Országos U16 Kupa negyeddöntőjében.
A betegségek miatt számos játékosát nélkülöző csapatunk remekül kezdte az összecsapást. A korosztályos válogatott Balog Zalán révén már a hetedik percben megszereztük a vezetést, negyedóra elteltével pedig egy remek akció végén Hajagos Hunor duplázta meg előnyünket.
Az első játékrész végén För Patrik előbb szépített, majd a fordulást követően gyorsan egalizált a kispestiek számára. A vendégek a második félidőben Shodunke Dániel, Andrejszki Benjámin és Csörgő Ádám további góljaival végül 5-2-re megnyerték a mérkőzést, így továbbjutottak.
MLSZ Országos U16 Kupa 5. forduló
Szeged-Csanád GA- Budapest Honvéd FC 2-5 (2-1)
Szeged, Szentmihály Sportpálya. Vezette: Ábel Péter
Szeged-Csanád GA: Lomjánszki, András G. (Koncz 75.), Erőss, Müller D. (Radnai 55.), Martonosi, Kocsis A. (Kalmár T. 55.), Szanka (Szántó 55.), Hajagos, Balog Z., Tóth-Sági (Mayer 75.), Mucsi, Vezetőedző: Retek Flórián
Gólszerzők: Balog Zalán (7.), Hajagos (15.) ill. För P. (46., 51.), Shodunke (56.), Andrejszki (81.), Csörgő Á. (89.).
Retek Flórián: – A heti felkészülést betegségek sokasága nehezítette, ennek ellenére úgy gondolom, az első félidőben jó teljesítményt nyújtottunk. Sikerült is két góllal vezetnünk, ugyanakkor sajnos a legrosszabbkor, közvetlenül a szünet előtt szépített a Honvéd. A második félidőben egy megpattanó lövésből egyenlített az ellenfél, amely ezt követően a maga javára fordította a mérkőzést. Úgy vélem, ezen a mérkőzésen akadtak jó és kevésbé jó periódusaink is, de összességében megérdemelten jutott tovább a kiemelt bajnokságot vezető Budapest Honvéd.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon