Győzelemmel esett ki a Szeged-Grosics a Ligakupából

Bár hazai környezetben 3-1-re verte a Kecskeméti TE csapatát, a Debrecen békéscsabai sikerével eldőlt, nem juthat már tovább a labdarúgó Ligakupa B csoportjából a Szeged 2011-Grosics Akadémia.

A hazai gárda már a 14. minutumban vezetéshez jutott, amikor Fitos László lekészítéséből Hegedűs Edvin lőtte ki 16 méterről a bal alsót. (1-0) Sőt, kevéssel később Oláh Gergő is mattolta Verebélyi Konrádot, de Marko Vukasovic találata alig több mint fél óra elteltével azt jelentette, a Kecskemét szűk hátránnyal kezdhette a második felvonást. (2-1) Fordulás után nyomtak is a vendégek, mindent megtettek az egyenlítésért, a szegedi védelem azonban állta a sarat. A 62. minutumban egy kontrával döntötte el a meccset Nyilas Elek legénysége, Szabó Péter asszisztjából Fitos talált a halóba. (3-1)

Hiába ugyanakkor a szép diadal, miután a Debrecen kiütéses, hatgólos sikert aratott a Vozár Dávid kiállítása okán egy órán át emberhátrányban játszó Békéscsaba otthonában. A Békés megyeiek így is továbbjutottak a csoportból már az utolsó forduló előtt, a hajdúságiakkal karöltve.

Szeged 2011-Grosics Akadémia – Kecskeméti TE 3-1 (2-1)
Gyula, Grosics Akadémia. Vezette: Nazsa Tamás (Berettyán Péter, Horváth Róbert).
Szeged: Rozs – Szabó P., Szabó Cs., Farkas, Teimel (Gadó 78′), Kéri (Zabari 89′), Hegedűs, Oláh G., Fitos (Manga 70′), Zelenyánszki, Kovács (Barát 82′). Vezetőedző: Nyilas Elek.
KTE: Verebélyi – Botka (Bebeto – a szünetben), Gyagya (Szivacski 55′), Vukasovic, Fótyik, Farkas A., Patvaros, Kitl (Szalai – a szünetben), Laczkó (Balázs 55′), Novák (Dudás 70′), Gréczi. Vezetőedző: Bekő Balázs.
Gólszerzők: Hegedűs (14′), Oláh G. (22′), Fitos (63′), ill. Vukasovic (33′).

Nyilas Elek: “Fontos szem előtt tartani, hogy mit szolgálnak ezek a mérkőzések. A sorozat célja, hogy a fiatal játékosoknak, illetve azoknak, akik sérülésekből térnek vissza, lehetőséget nyújtson a pályára lépésre. A mai találkozó visszajelzései összességében nagyon kellemesek voltak, hiszen, ha a szakmai oldalt nézem, a jó, alázatos futballunk eredménnyel is párosult. Három gyönyörű gólt lőttünk, korszerű, tetszetős akciók végén. Persze, belekalkuláltuk a meccsbe, hogy hétvégén a Szolnok ellen egy nehéz bajnoki vár ránk, így több meghatározó játékos is pihent ma, de a többiek bebizonyították, hogy lehet rájuk számítani. Azt lehet mondani, a mérkőzés elérte a célját. Egy NB I-es csapatot győztünk le, jó, magabiztos és időnként igazán látványos játékkal. Ez a 90 perc kiválóan illeszkedett a hétvégére való felkészülésünkbe.”