Újabb idegenbeli Szeged-Grosics-siker

Bár vezetett a Balmazújváros, de Nyilas Elek együttese bő 10 perc alatt megfordította a találkozót, és ismét idegenben aratott győzelmet.

Az eddig nyeretlen, sereghajtó Balmazújváros otthonában lépett pályára a Szeged 2011-Grosics Akadémia az NB II 10. fordulójában.

Bár az első nagyobb lehetőség a hazaiak előtt adódott, amikor Virág a kapufát találta el, de mezőnyben fölényben volt a Szeged-Grosics, igaz, ez még nem mutatkozott meg az eredményben. A 20. percben kissé váratlanul előnybe került a hazai együttes, Virág ezúttal középre tekert, ahol az érkező Belényesi a léc alá küldte a labdát, 1-0.

Innentől a Balmazújváros a nagyon szűk pályáján visszahúzódott, és várta az alkalmas pillanatot a kontrákra, nehéz dolga volt Germánéknak, azonban a szélről érkező beadások eddig is sok veszélyt hordoztak magukban. A 28. percben kényszerűségből le kellett cserélni a hazaiak kapusát, pár perccel később pedig szintén előre nem tervezett változtatást hajtott végre Nyilas Elek is, Szabó Pétert Fitos váltotta. Annak ellenére, hogy fölényben volt futballozott a Szeged-Grosics, hátránnyal vonulhatott a szünetre.

A második félidőben Fitos beadásai révén egyre több helyzetet alakított ki a Szeged, majd az 53. percben ennek meg is lett az eredménye, Fitos centerezésére Germán érkezett, és lőtt a bal alsó sarokba, 1-1! Maradt támadásban Nyilas Elek együttese, és alig 10 perc múlva ismét Fitos adta a gólpasszt, miután agresszívan labdát szerzett az ötösön, majd Oláh Lóránt elé tálalt, aki nagy erővel lőtt a kapu közepébe, 1-2!

A hátralévő időben kissé bátrabban futballozott a Balmazújváros, de jól zárt a szegedi védelem. A 87. percben még tovább folytatódott a kapusprobléma a Szeged-Grosicsnál, Zaharia is megsérült, így a 17 éves Rozs állt a kapuba, ám a hátralévő percekben nem tudta igazi nyomás alá helyezni a Balmazújváros Mészárosékat, akik így két vereséget követően újra nyertek, és ismét három ponttal térnek haza, akárcsak Soroksárról és Csákvárról.

Nyilas Elek csapata legközelebb jövő szombaton 14:30-tól az Ajkát látja majd vendégül az NB II-ben.

Balmaz-Kamilla Gyógyfürdő – Szeged 2011-Grosics Akadémia: 1 – 2 (1-0)
Balmazújváros, Balmazújvárosi sporttelep, 250 néző. Vezeti: Böcskei Balázs (Pápai Zoltán, Kovács II Gábor)
Balmazújváros: Mester (Szalma, 28′) – Vachtler, Szatmári, Bokros, Németh Á. (Angyal, 67′), Belényesi, Batizi Pócsi, Sigér (Pintér, 74′), Papp, Müller, Virág. Vezetőedző: Szabó János.
Szeged: Zaharia (Rozs, 87′) – Szabó P. (Fitos, 31′), Gadó, Markovic, Mészáros, Zelenyánszki, Máté, Oláh G., Zabari (Manga, 74′), Oláh L., Germán. Vezetőedző: Nyilas Elek.
Gól: Belényesi (20′) ill. Germán (53′), Oláh L. (62′)
Sárga lap: Szatmári (45′), Vachtler (79′) ill. Zabari (65′), Markovic (72′)

Nyilas Elek: “Az első félidőben kissé lassabban futballoztunk, majd a félidőben megbeszéltek után a második félidőben kifejezetten szép gólokat szerezve megfordítottuk a meccset. Ebben a játékrészben megmutatkozott, hogy mennyire egységes csapat vagyunk, nagy elszántsággal és alázattal futballoztunk.”