Drámával nyert a Vasas a Szeged-Grosics ellen

Kiegyenlített találkozón egy góllal nyert a Vasas a Szeged 2011-Grosics Akadémia otthonában. A győztes gólt drámai körülmények között Lázok János jegyezte.

Rendkívül nagy csatára késztette a Szeged-Grosics a bajnokit címért hajtó angyalföldieket, a mérkőzés egészére a magas iram, és a kiegyenlített erőviszonyok voltak jellemzők. Az első igazán nagy helyzet a vendégek előtt maradt ki, a 23. percben Zeljko Belecan Rodenbücher István 22 méteres löketénél, majd a kipattanó után Mohamed Remili kísérleténél is bravúrral óvta meg kapuját a góltól. A félidő utolsó pillanataiban Oláh Lóránt léphetett volna ki egy indítással, de igen körülményesen oldotta meg a helyzetet, így Görgényi Dávid még időben beérte, mielőtt ziccer alakulhatott volna ki a lehetőségből. Fordulás után, az 58. minutumban egy percen belül mindkét portás nagyot mentett. Előbb Hermány Bence nyúlt vissza emberfeletti bravúrral Gadó Gábor közeli lövésére, majd a túloldalon Belecan hárította Nagy Dániel éles szögből leadott bombáját. A hazai kapus egyébként csapata egyik legjobbja volt a mérkőzés folyamán, de a 82. percben utolérte a balszerencse. Egy Lázok Jánost kereső felívelést rosszul számított ki, és hogy elérje a labdát még a csatár előtt, ki kellett lépnie a tizenhatoson kívülre. A játékszer azonban mindkettejük felett elszállt, a hálóőr pedig ütközött ellenfelével. Solymosi Péter játékvezető azonnali pirossal kiállította Belecant, és a baj ezzel még nem ért véget. Az eset nyomán megítélt szabadrúgás mögé Lázok állt oda, lapos lökete pedig Rodenbücher lábán megpattanva verte át a Germán Tamást váltó Zaharia Csabát. (0-1)

A Szegednek válaszolni már nem maradt ideje, így első vereségét szenvedte el hazai pályán az idei bajnokságban. Nyilas Elek legénysége egy hét múlva a sereghajtó Balmazújváros otthonában javíthat.

Szeged 2011-Grosics Akadémia – Vasas FC 0-1 (0-0)
Gyula, Grosics Akadémia, 250 néző. Vezette: Solymosi Péter (Horváth Róbert, Szilágyi Norbert).
Szeged: Belecan – Zelenyánszki (Fitos 71′), Szabó Cs., Markovic, Mészáros, Oláh G., Gadó (Tímár 76′), Máté, Zabari, Oláh L., Germán (Zaharia 85′). Vezetőedző: Nyilas Elek.
Vasas: Hermány – Görgényi, Grúz, Preklet, Polényi, Rodenbücher, Vida, Gál, Remili (Ádám 79′), Ferenczi (Lázok 71′), Nagy. Vezetőedző: Szanyó Károly.
Gólszerző: Rodenbücher (87′).
Sárga lap: Zabari (46′), Oláh G. (65′), Markovic (89′), ill. Preklet (53′).
Piros lap: Belecan (82′).

Nyilas Elek: “Kiegyenlített mérkőzés volt, egy-két helyzet itt is, ott is adódott. Nálunk talán Gadó Gábor járt a legközelebb a gólhoz. Idővel kijött, hogy egy jó csapat ellen játszunk, jó játékosokkal. Tudtuk, hogy kevesen vagyunk, és nagyon nagyot kellene harcolni ahhoz, hogy szerezzünk ma a Vasas ellen egy gólt.”

Szanyó Károly: “Mind a két csapat óriásit küzdött, ilyen melegben ez nem könnyű feladat. Játékban nagyon sokat mutattak a csapatok, a rengeteg párharc sok energiát őrölt fel. Úgy gondolom, egy kicsivel többet próbáltunk támadni, és az akcióinkban volt is veszély. Sajnos, nem tudtunk túljárni az ellenfél kapusának eszén. Végül egy szabadrúgásgóllal tudtuk megverni a Szegedet, ami véleményem szerint nem sok ide látogató együttesnek fog sikerülni, mert egy nagyon becsületesen küzdő, szervezett gárdát ismertünk meg a szegediekben.”