Makra Zsolt lett klubunk utánpótlás szakmai vezetője

makra.jpg
Az UEFA Pro-licenccel rendelkező, szegedi születésű szakember alázatos és becsületes munkát ígér, a fiatalok fejlesztését tűzte ki célul.

Makra Zsolt 1982. május 24-én született Szegeden. Játékos-pályafutása során a Vasas és a Győr csapataival több szezonon át az NB I-ben szerepelt. Légiósként is bizonyított, egy idényen keresztül a szlovén első osztályú Primorje együttesét erősítette. Karrierje végeztével sem távolodott el a profi labdarúgástól, az elmúlt hét évben asszisztensedzőként tevékenykedett. Kétszer dolgozott a magyar élvonalban, de vállalt munkát a szlovén másodosztályú Lendva gárdájánál is. 2023-ban a Zalaegerszeggel Magyar kupát nyert. Idén februárban vette át U19-es csapatunk irányítását, amellyel a bajnokságban veretlen tavaszi szezont produkálva ezüstérmet ért el.

Szegediként hatalmas megtiszteltetés számomra ez a felkérés, nagy ambíciókkal vágok neki a feladatnak. Elődömtől egy nagyon jól felépített rendszert vehetek át, szeretném a saját futballfilozófiámat beintegrálni ebbe a jól működő szisztémába. Szerencsés helyzetben vagyok, hiszen fiatal és ambiciózus edzői gárdával dolgozhatok. Jó alappal rendelkezünk, az utóbbi évek minőségi munkájának köszönhetően az akadémia alsó és felső korosztályaiban egyaránt tehetséges játékosok pallérozódnak. Amit ígérhetek, hogy minden nap alázattal és becsülettel a klubért és a fiatalok fejlesztéséért fogunk dolgozni!” – nyilatkozta Makra Zsolt, a Szeged-Csanád Grosics Akadémia utánpótlás szakmai vezetője.

Köszönjük a korábbi utánpótlás szakmai vezető, Herczeg Gábor klubunkért tett áldozatos munkáját, további pályafutásához sok sikert kívánunk!


2024/2025
Merkantil Bank Liga NB II.
1. forduló
2024.07.28. vasárnap, 19:00
OPUS TIGÁZ TATABÁNYA
SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA
Grosics Gyula Stadion
2024/2025 - Merkantil Bank Liga NB II.
#csapat nevepont
01. BUDAFOKI MTE 0
02. SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA 0
03. BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 0
04. GYIRMÓT FC GYŐR 0
05. SOROKSÁR SC 0
06. SZENTLŐRINC 0
07. HR-RENT KOZÁRMISLENY 0
08. KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC 0
09. AQVITAL FC CSÁKVÁR 0
10. OPUS TIGÁZ TATABÁNYA 0
11. KISVÁRDA MASTER GOOD 0
12. FC AJKA 0
13. MEZŐKÖVESD ZSÓRY FC 0
14. VASAS FC 0
15. BVSC-ZUGLÓ 0
16. BUDAPEST HONVÉD FC 0

Partnereink