Vezetett, mégis kikapott a Szeged-Grosics Zalaegerszegen

Bár szünetben még vezetett, a ZTE fordítása okán elszenvedte első vereségét az NB II 2014/2015-ös idényében a Szeged 2011-Grosics Akadémia csapata.

Nem ugrottak azonnal egymásnak a felek, lassú tapogatózással indult a mérkőzés. A csendet a 10. percben Oláh Lóránt szakította meg: a rutinos támadó egy Szappanos Péterről kipattanó lövést vágott a hálóba közelről, megszerezve ezzel csapatának a vezetést, egyszersmind első gólját a Szeged-Grosics mezében tétmérkőzésen. (0-1) A szünetig innentől kezdve nagyobb helyzetek nélkül haladt a találkozó, fordulás után azonban felpörögtek az események. Lőrinc Emil kettőt is cserélt a második felvonásra, a Zete pedig teljesen más felfogásban, támadólag lépett fel. A nyomás alá helyezett szegedi védelem az 55. percben kapitulált, ekkor a kispadról beszállt Bailo Dávid lőtt a rövidbe Babati Benjamin lekészítéséből a tizenhatos sarkától. (1-1) Nem egész negyed órával később pedig már a hazaiaknál volt az előny, miután Babati kíméletlenül kihasznált egy védelmi megingást, és a vendégek kapujának jobb oldalába vágott egy keresztben elcsorgó labdát. (2-1) Bár megpróbált újítani a Szeged, a hátralévő időben a zalaegerszegiek előtt adódott gazán nagy gólszerzési lehetőség. A hajrában ugyanis Molnár F. Tamás a büntetőterületen belül elhúzta Bailo lábát, a megítélt tizenegyes elvégzését pedig Denis Grbic vállalta magára. A hálóőr ugyan nagyszerű védéssel javította hibáját, együttesén ez, mint később kiderült, nem sokat segített, Zabariék nem tudtak már egyenlíteni a lefújásig.

Mindez azt jelentette, elszenvedte első vereségét az NB II 4. fordulójában a Szeged 2011-Grosics Akadémia. Nyilas Elek legénysége legközelebb szeptember 12-én, pénteken javíthat, méghozzá a Csákvár otthonában.

Zalaegerszegi TE FC – Szeged 2011-Grosics Akadémia 2-1 (0-1)
Zalaegerszeg, ZTE-Aréna, 600 néző. Vezette: Zierkelbach Péter (Kis Zoltán, Iványi István).
ZTE: Szappanos – Króner, Fodor, Forgács, Farkas N., Horváth, Simonfalvi, Délczeg (Bailo – a szünetben), Melczer (Grbic – a szünetben), Babati (Kocsis 90′), Vittman. Vezetőedző: Lőrinc Emil.
Szeged: Molnár – Kéri, Farkas M., Markovic, Mészáros, Zelenyánszki, Oláh G. (Fitos 56′, Kovács B. 67′), Szabó P., Máté, Zabari, Oláh L. (Manga 76′). Vezetőedző: Nyilas Elek.
Gólszerzők: Bailo (55′), Babati (69′), ill. Oláh L. (10′).
Sárga lap: Grbic (75′), ill. Mészáros (59′), Kéri (79′), Molnár (86′).

Nyilas Elek: “Tulajdonképpen helyzet nélkül szerzett gólt a ZTE, nyerhettünk volna akár 1-0-ra, ha az első félidőből indulunk ki. Szünet után csökkent a koncentrációnk, aminek jelenleg nem nagyon tudom az okát. Nem értem a dolgot, hiszen az ellenfél nem támadott olyan hatékonysággal, elánnal, ami miatt mindennek meg kellett volna történnie. Összességében azt kell mondanom, ezen a mai mérkőzésen saját magunkat vertük meg, hiszen egy megnyert találkozót engedtünk ki a kezünkből. Még egy döntetlennél is az elégedetlenség szólt volna belőlem, nemhogy így. Most elsősorban a játékosoknak kell majd önmagukban értékelniük ezt a mai második félidőt.”