Tisza-parti derbivel folytatódik a bajnokság

szeged-csanad-grosics-akademia-posztok-4.jpg
A válogatott szünetet követően vasárnap 17 órakor a Tiszakécskei LC együttesét fogadjuk a Szent Gellért Fórumban a Merkantil Bank Liga 26. fordulójában.

VERETLEN SOROZAT

NB II-es csapatunk az előző fordulóban gól nélküli döntetlent ért el a listavezető Nyíregyháza vendégeként. Alekszandar Sztevanovics legénysége sorozatban ötödik mérkőzésén maradt veretlen és összességében ez volt a tizenötödik meccs a bajnokságban, amikor érintetlen maradt a hálójuk. A kék-feketék kilenc fordulóval a szezon vége előtt 45 ponttal a negyedik helyen állnak a táblázaton, három egységgel lemaradva a feljutóhelyen álló Győr mögött.

ELLENFELÜNKRŐL

A Tiszakécskei LC-t 2000-ben alapították. A klub a hetedosztályban kezdte meg a szereplését, miután a korábbi NB I-es Tiszakécskei FC megszűnt 1999-ben. A csapat évről évre fejlődött és szép lassan elért az NB III-ig. 2018 tavaszán megnyerte az NB III-as bajnokságot és így először feljutott az NB II-be, azonban egy eltöltött szezon után ismét kiestek a harmadosztályba. A 2020-2021-es szezonban megnyerte a csapat az NB III Keleti csoportját, ezzel újra feljutott a másodosztályba, ahol újoncként a 13. helyen végzett. A Tiszakécske jelenleg 19 ponttal a tabella utolsó előtti helyén áll. A héten edzőváltáson esett át a gárda: vasárnap Kis Károly helyett már Balogh Pál irányítja a sárga-kékeket. A csapat két legeredményesebb játékosa Torvund Alexander és Zamostny Balázs egyaránt 5-5 találattal áll a góllövő listán.

MECCSTÖRTÉNELEM

Klubunk eddig hat alkalommal találkozott a Tiszakécske együttesével. Négy győzelem és két döntetlen a mérlegünk. 2019 októberében közel 3000 néző előtt gólzáporos, 5-0-ás győzelmet arattunk a Szent Gellért Fórumban. 2021 nyarán 1-1-es döntetlen született Szegeden, majd a februári visszavágón szebbnél szebb gólokat szerezve 4-0-ra diadalmaskodtunk. Az előző idény őszi mérkőzésén Gajdos Zsolt góljával 1-0-ra nyertünk a Tisza-parti riválisunk otthonában, majd tavasszal hátrányból fordítva 2-1-es győzelmet arattunk hazai környezetben. Ősszel 2-2-es döntetlent játszottunk idegenben, góljainkat Bíró Bence és Márkvárt Dávid szerezte. Az összesített gólarány 15-4 a javunkra.

EZT VÁRJA A MESTER

„A válogatott szünet alatt igyekeztünk pszichológiailag felfrissíteni a csapatot a tavaszi szezon második felére. Nagyon nehéz két hónap elé nézünk, ezzel együtt hiszem, hogy elérhetjük a célunkat! A Tiszakécske is az élet-halál harcot vív. Komoly csapat, amely minőségi, jó játékosokból áll. A siker érdekében szüntelen koncentrációval, kompaktan és agresszívan kell futballoznunk. A játék minden aspektusában maximumra kell törekednünk. Nem győzöm hangsúlyozni, hogy a győzni akarás milyen jelentőséggel bír. A belülről fakadó motiváció elengedhetetlen a győzelemhez. Számítunk szurkolóink támogatására, szeretnénk kiszolgálni őket.” – fogalmazta meg elvárásait Alekszandar Sztevanovics, a Szeged-Csanád GA vezetőedzője.

JEGYINFORMÁCIÓK

A 2023/24-es szezonnal kapcsolatos legfontosabb jegyinformációkat IDE KATTINTVA olvashatja. A Tiszakécske elleni mérkőzésre szerdán kezdődik a helyszíni jegyértékesítés. A Szent Gellért Fórum jegypénztára

  • szombaton: 10.00 - 14.00 között,

  • vasárnap /MECCSNAP/: 11.00 - I. félidő végéig várja a szurkolókat.

Érdemes előre megváltani a belépőket, amelyek online formában is elérhetőek. A belépő vásárlásához vagy klubkártya, vagy személyi igazolvány szükséges. Meccsnapon a jegyvásárlás hosszabb időt vehet igénybe, ezért kérjük szurkolóinkat, hogy lehetőség szerint előre vásárolják meg jegyeiket.

HÚSVÉTI TOJÁSKERESÉS

Tojáskereső játékra invitáljuk a gyermekeket a vasárnapi bajnoki mérkőzésünkön. A húsvéti nyuszi a főlelátó székei alatt kék, fekete és zöld tojásokat rejt el. Érkezz hamar, keresd meg őket, hogy a jutalmak valamelyikében részesülj!

A nyeremények:

  • Családi belépő a Szeged-Csanád Grosics Akadémia bármely tavaszi hazai mérkőzésére.
  • Családi belépő a Dóm látogatóközpontba.
  • Családi belépő a Móra Ferenc Múzeumba.

A gyermekek a tojásokat a C lelátó alatti büfében válthatják be a nyereményekre. Egy gyermek csak egy tojást válthat be.

JEGYÁRAK

  • Kapu mögötti lelátórészek (B és D szektorok) – 1000 forint

  • Normál hazai oldal (C szektorok) – 2000 forint

  • VIP Bronz (A1 szektor) – 4000 forint

  • VIP Gold (A3 szektor) – 15.000 forint

 

MEGKÖZELÍTÉS

Személygépjárművel érkező szurkolóinknak érdemes a Kereskedő köz felől megközelítenie a Szent Gellért Fórumot. A Városgazda sor, illetve a Kereskedő köz felőli útszakasz nagyszabású felújításon esett át, a Fórum mellett pedig számos parkolóhely várja a gépjárművel érkező szurkolókat. A Szent Gellért Fórum a Dorozsmai út és a Kálvária sugárút – Városgazda sor felől is jól megközelíthető kerékpárral. A létesítmény területén belül több száz kerékpár befogadására alkalmas, kamerával őrzött kerékpártároló található.

KÖZVETÍTÉS

Hazai mérkőzéseinket nem közvetítjük élőben. A találkozó másnapján a mérkőzés teljes egészében megtekinthető klubunk hivatalos YouTube-csatornáján.


2023/2024 - Merkantil Bank Liga NB II.
#csapat nevepont
01. NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 79
02. ETO FC GYŐR 69
03. VASAS FC 67
04. SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA 60
05. HR-RENT KOZÁRMISLENY 52
06. GYIRMÓT FC GYŐR 49
07. SOROKSÁR SC 45
08. BUDAFOKI MTE 44
09. BUDAPEST HONVÉD 44
10. KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC 44
11. FC AJKA 43
12. AQVITAL FC CSÁKVÁR 43
13. BVSC-ZUGLÓ 38
14. SZOMBATHELYI HALADÁS 38
15. PMFC 36
16. TISZAKÉCSKEI LC 34
17. BFC SIÓFOK 31
18. CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR 21

Partnereink