Foggal-körömmel, tíz emberrel fogott pontot a Szeged-Grosics

Bár az első játékrészben kétgólos hátrányba, majd a szünet után emberhátrányba került a Szeged 2011-Grosics Akadémia, Nyilas Elek tanítványai végül heroikus küzdelemben egyenlítettek és megőrizték veretlenségüket a Cegléd ellen.

Agresszív letámadással kezdtek a ceglédiek az első percekben, majd ahogy kezdett magára találni a hazai alakulat, derült égből a villámként vezetéshez jutott a Pest megyei együttes, miután Koós Gábor a hálóba passzolt egy Molnár F. Tamásról kipattanó távoli lövést. (0-1) A bekapott gól nem szegte kedvét a kék-fekete csíkos mezeseknek, Oláh Gergő és Máté Péter is eleresztett egy-egy egészséges löketet, de előbb Tóth Zoltán védett, majd a keresztléc tetején megpattanva hagyta el a labda a játékteret. Összességében igen komoly mezőnyfölényben játszott a Szeged-Grosics, a vendégek jószerével a felezővonalat is alig-alig tudták átlépni. A 33. percben azonban megtették, sőt, azonnal újabb találatot vittek be – Dóczi Krisztián vágta közelről a hálóba Szabó Dávid passzát egy kontra végén. (0-2) A lefújásig már nem változott az eredmény, így igen kemény második felvonás várt Kériékre.

A játék képe nem változott a térfélcserével sem, és bár a 48. minutumban Zabari Dávid még rossz megoldást választott az ötös sarkánál Oláh Gergő felívelésénél, kicsivel később már a ceglédi hálóban táncolt a labda, amikor Mészáros Márk szögletét Slobodan Markovic bólintotta a jobb felsőbe 5 méterről. (1-2) A szépítő találat után nagyobb fokozatba kapcsoltak a fehér mezesek, Szabó István László együttese feladta a sündisznóállást, és megpróbált ellenfele fölé nőni a labdabirtoklásban. Mindezek hatására főként a mezőnyben pattogott a labda, majd egy ártatlannak tűnő szituációban Tímár Krisztián megkapta második sárga lapját 22 perccel a lefújás előtt. A hajrában a Cegléd kétszer is eldönthette volna a találkozót, de előbb Koncz Zsolt szabadrúgása a kapufán csattant, majd Koós lőtt üres kapu fölé. A Szeged pedig élt a kapott eséllyel, és Mészáros élesen középre lőtt labdáját Markovic egy átvétel után a hálóba bombázta a rendes játékidő utolsó percében. (2-2)

A döntetlennel a Szeged 2011-Grosics Akadémia az első három forduló után továbbra is veretlen, a gárda a bajnokságban legközelebb szeptember 6-án lép pályára, a ZTE otthonában.

Szeged 2011-Grosics Akadémia – Ceglédi VSE 2-2 (0-2)
Gyula, Grosics Akadémia, 300 néző. Vezette: Berke Balázs (Pápai Zoltán, Szvetnyik Bence).
Szeged: Molnár – Kéri, Tímár, Farkas M., Mészáros, Oláh G. (Zelenyánszki 63′), Markovic, Szabó P. (Fitos – a szünetben), Máté, Zabari (Manga 78′), Oláh L. Vezetőedző: Nyilas Elek.
Cegléd: Tóth – Vattai, Albert, Makrai, Pesti, Füle (Nagy 55′), Koncz, Szabó D. (Markó 44′), Dóczi, Koós, Elek (Kormos 79′). Vezetőedző: Szabó István László.
Gólszerzők: Markovic (52′, 90′), ill. Koós (13′), Dóczi (33′).
Sárga lap: Tímár (18′), Máté (81′), ill. Szabó D. (43′), Vattai (56′), Tóth (80′), Dóczi (85′).
Kiállítás: Tímár (68′).

Nyilas Elek: “Hullámzó volt a mérkőzés eleje, mi pedig csalódottak voltunk, hiszen nem erre számítottunk. A pontatlanságok és a dekoncentráltság megbüntettek minket, az első gólt például egy kapusról kipattanó labdából kaptuk, a másodikat pedig egy kapu előtti kavarodásból. Az ilyen szituációkat a jövőben mindenképpen jobban kell lereagálnunk. A csapatra ugyanakkor mindig is jellemző volt a tartás, az elmúlt szezonban is volt jó pár mérkőzésünk, ahol a mentális erőnk és az a lendület segített, ami ezt a csapatot összekovácsolja. Ebből ma ismét láthattunk valamit. Ez egy nagyon fontos dolog, és ezért is mondom, hogy erre lehet építeni. Ha kicsit még folyamatosabb lesz a játékunk, akkor nagyobb valószínűséggel tudunk nyerni is.”

Szabó István László: “Nem vagyok elégedett a döntetlennel, hiszen, ahogyan azt már a világbajnokságon is láthattuk, a mai labdarúgást nem labdabirtoklásra játsszák, hanem helyzetekre, pontosabban az azokból szerzett gólokra. A mai mérkőzés összképe alapján is, ha visszanézzük majd a videofelvételeket, egyértelműen látszik majd, hogy több lehetőségünk volt. Nagyon jó csapatot ismertünk meg a Szegedben, négy héttel ezelőtt már láttuk őket, és erre fel is készültünk. Az első félidőben volt 2-3 nagyon komoly ellentámadásunk, amelyekből kettő végén gólt is szereztünk. Az is hozzátartozik, hogy 2-1-es állásnál kapufát rúgtunk, majd két játékosunk vezethette a labdát a kapusra, amit kihagyni nagy hiba volt. Persze, nem volt érdemtelen a hazaiak egyenlítése a végén, de hiányérzetem van, mert elvihettük volna a három pontot.”