Kulcsfontosságú rangadó következik

szeged-csanad-grosics-akademia-posztok-62.jpg
NB II-es csapatunk vasárnap 17 órakor a közvetlen rivális HR-RENT Kozármisleny együttesét látja vendégül a Szent Gellért Fórumban a Merkantil Bank Liga 24. fordulójában.

KÉT GYŐZELEM ZSINÓRBAN 

Alekszandar Sztevanovics tanítványai az előző fordulóban Palincsár Martin hajrában szerzett góljának köszönhetően 1-0-ra nyertek a Csákvár vendégeként. Csapatunk sorozatban második győzelmét aratta a bajnokságban, ezzel továbbra is tartja a lépést a feljutásért vívott harcban. Huszonhárom mérkőzést követően negyedik helyen állunk a táblázaton, hátrányunk négy pont a második helyen álló Győrrel szemben. Vasárnap egy nagy jelentőséggel bíró rangadó vár ránk, 17 órakor a közvetlenül mögöttünk álló Kozármislenyt fogadjuk a Szent Gellért Fórumban.

ELLENFELÜNKRŐL

A Kozármisleny FC az előző szezonban a tizenhatodik helyen végzett az Merkantil Bank Ligában. A Baranya vármegyeiek az Iváncsa ellen összesítésben 3-1-re megnyert osztályozón őrizték meg NB II-es tagságukat. Az idei szezonnak Aczél Zoltán személyében új vezetőedzővel vágott neki a mislenyi alakulat. A kék-fehérek a bajnokság meglepetéscsapatának számítanak, 23 fordulót követően 39 ponttal az ötödik helyen állnak a tabellán. Az előző fordulóban 2-0-ra nyertek hazai pályán a Budafok ellen. A csapat legeredményesebb játékosa Kirchner György, aki 13 találattal vezeti a Merkantil Bank Liga góllövő listáját.

MECCSTÖRTÉNELEM

Klubunk eddig hét alkalommal találkozott a Kozármislennyel, a mérleg számunkra kimondottan kedvező: négy szegedi győzelem mellett két döntetlen és egy mislenyi siker született. A harmadosztályban kétszer csaptunk össze a 2018/19-es szezon során, idegenben 3-0-ra nyertünk, míg a gyulai visszavágón 1-0-ra múltuk felül riválisunkat. Az NB II-ben ötször mérkőztünk meg a Kozármislennyel: a 2016/17-es szezonban Gyulán gól nélküli döntetlent játszottunk, míg Baranyában 3-1-re diadalmaskodtunk. Az elmúlt szezonban Jammeh Haruna góljával 1-0-ra nyertünk a Szent Gellért Fórumban, a tavaszi visszavágón 3-2-es vereséget szenvedtünk. Ősszel 1-1-es döntetlent értünk el Kozármislenyben, gólunkat Bíró Bence szerezte.

EZT VÁRJÁK

Alekszandar Sztevanovics, a Szeged-Csanád GA vezetőedzője: – Egyértelműen a szezon egyik legnehezebb mérkőzése következik. Egy olyan csapattal játszunk, amely kiválóan futballozik, ezt az eredmények is igazolják. Kizárólag a saját játékunkra szabad fókuszálnunk. Sok futást és megalkuvás nélküli küzdelmet várok a játékosaimtól. Minden labdáért meg kell harcolnunk, különösen a középpályán. Motiváltak vagyunk, szeretnénk folytatni a jó sorozatot. Hiszem, hogy megvan a kellő kapacitásunk ehhez. Csakis maximális koncentrációval és teljes odaadással lehetünk sikeresek vasárnap. Biztos vagyok benne, hogy izgalmas összecsapás lesz csapatunk és szurkolóink számára egyaránt.

Aczél Zoltán, a HR-RENT Kozármisleny vezetőedzője: – Igazi rangadót fogunk játszani a Szegeddel, hiszen a negyedik csap össze az ötödikkel. Nagyon nehéz mérkőzésre számítok, hiszen a Szeged jó csapat, minden posztra van két azonos, jó képességű játékosa. Ők harcolnak a feljutásért, így nagyon fontos meccs lesz ez a számukra, nekünk pedig minden mérkőzés fontos – bízom a csapatban, de ettől függetlenül nagyon nehéz mérkőzés elé nézünk.

HÖLGYEKNEK INGYENES

A Nemzetközi nőnap apropóján szeretnénk meglepni hölgy drukkereinket, ezért klubunk úgy döntött, hogy a március 10-ei Szeged-Csanád Grosics Akadémia – HR-RENT Kozármisleny Merkantil Bank Liga mérkőzés a nők számára ingyenes lesz! A belépéshez regisztrációs jegyre van szükség, amelyeket személyesen lehet kiváltani a Szent Gellért Fórum jegypénztáraiban. A kedvezményes belépő a stadion B és C szektoraiba érvényes. Az akció március 6-tól érvényes!

JEGYINFORMÁCIÓK

A 2023/24-es szezonnal kapcsolatos legfontosabb jegyinformációkat IDE KATTINTVA olvashatja. A HR-RENT Kozármisleny elleni mérkőzésre már javában zajlik a jegyértékesítés! A Szent Gellért Fórum jegypénztára

  • pénteken: 14.00 - 18.00 között,

  • szombaton: 10.00 - 14.00 között,

  • vasárnap /MECCSNAP/: 11.00 - I. félidő végéig várja a szurkolókat.

Érdemes előre megváltani a belépőket, amelyek online formában már elérhetőek. A belépő vásárlásához vagy klubkártya, vagy személyi igazolvány szükséges. Meccsnapon a jegyvásárlás hosszabb időt vehet igénybe, ezért kérjük szurkolóinkat, hogy lehetőség szerint előre vásárolják meg jegyeiket.

JEGYÁRAK

  • Kapu mögötti lelátórészek (B és D szektorok) – 1000 forint

  • Normál hazai oldal (C szektorok) – 2000 forint

  • VIP Bronz (A1 szektor) – 4000 forint

  • VIP Gold (A3 szektor) – 15.000 forint

 

MEGKÖZELÍTÉS

Személygépjárművel érkező szurkolóinknak érdemes a Kereskedő köz felől megközelítenie a Szent Gellért Fórumot. A Városgazda sor, illetve a Kereskedő köz felőli útszakasz nagyszabású felújításon esett át, a Fórum mellett pedig számos parkolóhely várja a gépjárművel érkező szurkolókat. A Szent Gellért Fórum a Dorozsmai út és a Kálvária sugárút – Városgazda sor felől is jól megközelíthető kerékpárral. A létesítmény területén belül több száz kerékpár befogadására alkalmas, kamerával őrzött kerékpártároló található.

KÖZVETÍTÉS

Hazai mérkőzéseinket nem közvetítjük élőben. A találkozó másnapján a mérkőzés teljes egészében megtekinthető klubunk hivatalos YouTube-csatornáján.


2023/2024
Merkantil Bank Liga NB II.
28. forduló
2024.04.14. vasárnap, 17:00
SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA
SZOMBATHELYI HALADÁS
Szent Gellért Fórum
2023/2024 - Merkantil Bank Liga NB II.
#csapat nevepont
01. NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 61
02. ETO FC GYŐR 54
03. VASAS FC 54
04. SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA 48
05. HR-RENT KOZÁRMISLENY 43
06. GYIRMÓT FC GYŐR 38
07. FC AJKA 37
08. KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC 37
09. SZOMBATHELYI HALADÁS 37
10. SOROKSÁR SC 35
11. AQVITAL FC CSÁKVÁR 34
12. BUDAPEST HONVÉD 33
13. BUDAFOKI MTE 30
14. BVSC-ZUGLÓ 30
15. PMFC 28
16. BFC SIÓFOK 24
17. TISZAKÉCSKEI LC 22
18. CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR 14

Partnereink