Három pont lett a Szeged-Grosics jó játékának gyümölcse Soroksáron

Második mérkőzésén is veretlen maradt, ráadásul ezúttal a három pontot is begyűjtötte a Soroksár otthonában diadalmaskodó Szeged 2011-Grosics Akadémia a másodosztályban.

Nem kezdődött túl biztatóan a mérkőzés a szegediek számára, Lisztes Krisztián két igen jó szabadrúgást is eleresztett az első negyed óra során, de előbb Molnár F. Tamás, majd a kapufa hathatós közreműködése révén gól ezekből nem született. A félidő derekától aztán kezdte megtalálni játékát a fehér mezes csapat, sőt, a szünet előtt góllá érett Nyilas Elek legénységének fölénye, amikor Szabó Péter passzából Germán Tamás lőtte ki védhetetlenül a jobb alsót. (0-1) Fordulás után sem változott a játék képe, a Szeged-Grosics támadásaiban rendre ott volt a veszély, míg a hazaiak minden igyekezetük ellenére sem tudtak egyenlíteni. A 75. percben Zabari Dávid találatával megnyugtató előnyre tett szert a vendég együttes, majd a hajrában Szabó Péter is megszerezte szezonbeli első gólját, kialakítva a 0-3-as végeredményt.

Nyilas Elek tanítványai legközelebb már hazai környezetben lépnek pályára, vendégük a mostani fordulóban a Szigetszentmiklóstól otthon vereséget szenvedő Cegléd lesz.

Soroksár SC – Szeged 2011-Grosics Akadémia 0-3 (0-1)
Soroksári Sporttelep, 600 néző. Vezette: Molnár Attila (Kepe Arnold, Kiss Balázs).
Soroksár: Holczer – Simita, Pandur, Urbán, Pintér (Kovács D. 70′), Lisztes, Lannert, Szabó R. (Kocsis 56′), Péter, Nyilas, Lovrencsics. Vezetőedző: Varga Attila.
Szeged: Molnár – Kéri, Farkas, Tímár, Mészáros, Oláh G. (Zelenyánszki 83′), Máté, Szabó P., Zabari, Oláh L. (Kovács B. 86′), Germán (Markovic 76′). Vezetőedző: Nyilas Elek.
Gólszerzők: Germán (44′) Zabari (75′), Szabó P. (82′).
Sárga lap: Holczer (44′), Lisztes (63′), ill. Farkas (10′).

Nyilas Elek: “Az első 15 percet leszámítva nem voltak különösebb problémáink. Persze, tudtuk, hova jövünk, ha van ellenfél, akit jól ismerünk, akkor az a Soroksár ebben az osztályban. Ennek megfelelően sikerült jól felkészülnünk a mérkőzésre, és az első negyed óra után tudtuk megint azt a színvonalat hozni, mint Siófokon a második félidőben. Dinamikusan, lendületes és sok labdaszerzéssel futballoztunk, aminek meg is lett az eredménye a gólok tekintetében is.”