Magyar Kupa: Szerencse is kellett a tatabányai továbbjutásához

Elképesztő izgalmak után jutott tovább a Szeged 2011-Grosics Akadémiaba Magyar Kupa legjobb 64 csapata közé. Nyilas Elek tanítványai a szünetben még két góllal vezettek, de a második félidőben kiegyenlített a Tatabánya. A hosszabbításban végül a hazai kapus kiállítását használta ki a szegedi együttes, 3-2-es győzelmet aratva így egy rendkívül szoros mérkőzésen.

tatabanya-szeged2011ga-013.jpgIgen hamar megszerezte a vezetést a szegedi alakulat, a nagyszerű napot kifogó Mészáros Csaba beadásából Manga Zsolt már a 8. percben vezetéshez juttatta együttesét. (0-1) A hazaiak jószerével még fel sem ocsúdtak a bekapott gól okozta sokkból, máris ott volt a következő: egy szabadrúgásnál Máté Péter gurított szemfülesen az őrizetlenül hagyott Pászka Lórándhoz, aki gyönyörűen lőtte ki a hosszú alsót. (0-2) A szünetig már nem változott az eredmény, utána azonban igen gyorsan, már a 48. minutumban érkezett a Tatabánya szépítése. Egy szöglet utáni kavarodásnál előbb Molnár F. Tamás védte Kovács István fejesét, majd a röviden kiütött labdából Kiprich Dániel próbálkozhatott. Az első lövést a gólvonalon álló Máté még blokkolta, az ismétlésre ugyanakkor már egyetlen vendég bekknek sem volt érkezése. (1-2) Mindemellett úgy tűnt, kitarthat a Szeged előnye, Márkus Tiborék sokáig nem tudták feltörni Farkas Márkék védekezését. A 83. percben egy sarokrúgás azonban újfent zavart okozott Molnár kapuja előtt, amit Máj Gábor egy tökéletes, kapufás csúsztatással használt ki. (2-2) A hosszabbításban aztán mindkét fél igyekezett a maga javára eldönteni a találkozó kimenetelét, a küzdelem mérlege pedig végül a 110. percben billent el az egyensúlyáról. Egy hosszú indításnál a hazai kapus, Dombai András hagyta el saját tizenhatosát, de luftot rúgott – már a labdát illetően, a rátámadó Szabó Pétert viszont eltrafálta, így villant a piros. Mivel cserelehetősége már nem volt Miskei Attilának, Kiprich állt a gólvonal elé, aki kevéssel később elnézte Mészáros félerős lövését, a labda pedig a hasa alatt átcsúszva a hálóban kötött ki. (2-3)

Ezzel a Szeged 2011-Grosics Akadémia tulajdonképpen bevitte az utolsó találatot, a sikerrel pedig Nyilas Elek legénysége masírozott tovább a Magyar Kupa legjobb 64 csapatának mezőnyébe.

Tatabánya FC – Szeged 2011-Grosics Akadémia 2-3 (0-2, 2-2, 2-2) – hosszabbítás után
Tatabánya, Grosics Gyula Stadion, 500 néző. Vezette: Berényi Tamás (Bede Tamás, Makkosné Petz Brigitta).
Tatabánya: Dombai – Lajer, Kiprich, Máj, Sebők (Farkas V. 24′), Kovács I., Polyák (Árvai 36′), Balázsovics (Szabó R. – a szünetben), Móri, Tóth Z., Márkus. Vezetőedző: Miskei Attila.
Szeged: Molnár – Kéri, Szabó Cs., Farkas M., Mészáros, Szabó P., Zelenyánszki, Máté, Pászka (Fitos 60′), Oláh L. (Kovács B. 87′), Manga (Germán 57′). Vezetőedző: Nyilas Elek.
Gólszerzők: Kiprich (48′), Máj (83′), ill. Manga (8′), Pászka (13′), Mészáros (114′).
Sárga lap: Móri (53′), Tóth Z. (89′), Kovács I. (103′), Máté (120+1′), ill. Farkas M. (81′).
Kiállítás: Dombai (110′).

Nyilas Elek: “Az első félidőben az történt a pályán, amit elterveztünk. A gyors és magabiztos vezetés után azonban talán túlságosan is megnyugodott a csapat. A játékrész során végig uraltuk a játékot, voltak szép támadásaink, nagy lehetőségeink. Ez utóbbiak értékesítésével eldönthettük volna a találkozó kimenetelét, de ezt nem tettük meg, a szünet után pedig a Tatabánya kihasználta a visszafogottságunkat. Megérezték a hazaiak, hogy van keresnivalójuk, és két pontrúgás után ki is egyenlítettek, hozzáteszem, mindkét gól teljes mértékben a figyelmetlenségünk eredménye. A hosszabbításban aztán kirajzolódott, hogy jobb erőben vagyunk, illetve mi vagyunk a jobb csapat. Bár megvoltak ekkor már a helyzetei a tatabányaiaknak is, de összességében úgy gondolom, megérdemelt a továbbjutásunk.”