Az újabb vereség után Futó Tamás felajánlotta lemondását

Tavasszal a hét bajnoki mérkőzésből ötször vezetett csapatunk, ebből mégis csak egyet sikerült megnyerni. Négyszer a hajrában csúszott ki a kezünkből a győzelem, miként legutóbb Kispesten, ahol 1-0-ás vezetésünk után a tíz emberrel futballozó Honvéd két perc alatt megfordította az állást (1-2). A krimibe illő vereség után Futó Tamás felajánlotta lemondását, ám a vezetőség még nem döntött az ügyben.

Szervezetten futballozott együttesünk Kispesten és egy némileg szerencsés találattal vezettünk is, ám az elmúlt hetek koreográfiája alapján nem nyugodhattunk meg. Még akkor sem, ha kidolgozott helyzet kizárólag előttünk adódott, a hazaiak nem jutottak ziccerbe, Belecsannak mindössze egy lövést kellett hárítania.

Mégis kikaptunk, mert mentálisan ismét gyengének bizonyultunk.

Elvégre mi másra lehetne visszavezetni, hogy két perc alatt két védelmi hibából ismét a hajrában fordított az ellenfél. Miként a Mezőkövesd ellen a 93. percben, a Békéscsaba ellen a 88. percben kaptunk gólt és az Újpesttel szemben is 2-1-es vezetésről maradtunk pont nélkül. A kispesti kudarc azért különösen fájó, mert tíz ember ellen sem sikerült megtartani az előnyt, sőt, ki is kaptunk.

A lefújást követően Futó Tamás felajánlotta lemondását, ám ebben a nehéz helyzetben a vezetőség nem akar elhamarkodott döntést hozni, no meg természetesen a trénerrel is ki kell elemezni a visszaesés okait.

Mindenesetre Futó Tamás a Bozsik-stadionban röviden így értékelte a fájó vereséget: „Két egyéni hiba megint megpecsételte a sorsunkat. Így csak mi tudunk kikapni, hogy az ellenfélnek szinte helyzet sem akadt. Csak magunkat okolhatjuk, amiért tíz ember ellen nem nyertünk, hiszen már korábban bebiztosíthattuk volna a győzelmünket. Szinte hihetetlen, hogy ezen a meccsen pont nélkül maradtunk és különösen dühítő, hogy ismét a hajrában buktunk el. Jóllehet tiszta a lelkiismeretem, mindent megtettem a sikerért, ám lehet, hogy bennem van a hiba, ezért felajánlottam a lemondásomat, amit a játékosoknak és a vezetőknek már az öltözőben bejelentettem.”

Budapest Honvéd-MFA – Szeged 2011
2-1
(0-1)
Budapest, Bozsik-stadion, 200 néző. V: Kovács G.

Gólszerző: Moga (80.), Bjelkanovic (81.), ill. Ulvicki (27.)
Sárga lap: Futó Zs. (35.), Vernes (63.), illetve Ulvicki (38.), Laczkó (54.), Radnai (64.), Orosz (73.), Tóth I. (80.)
Piros lap: Futó Zs. (61.)

Honvéd: Czuczi – Gengeliczki (Remes 56.), Moga, Szala (Radu 82.) - Bjelkanovic, Futó Zs., Vernes, Baráth, Varga (Lengyel 65.) - Miskovicz, Erdélyi.

Szeged 2011: Belecsan – Laczkó J., Toca, Tóth I., Radnai, - Ulvicki, Borbély, Kis R., Gahwagi (Podonyi 66.), Orosz,  - Folmer. Vezetőedző: Futó Tamás.

A Szeged 2011 a következő fordulóban (április 14., 16.30) a Nyíregyházát fogadja hazai környezetben.