Szent Gellért napján csaknem 1500 néző gyűlt össze a Szent Gellért Fórum lelátóin a Nyíregyháza elleni rangadón. A mérkőzés ünnepélyes kezdőrúgását klubunk legelső vezetőedzője, a korábbi legendás ferencvárosi játékos, Takács László végezte el.
Az első félidőben elsősorban a játék taktikai eleme domborodott ki, fizikális párharcokkal fűszerezve. A 27. percben egy baloldali szögletet követően Gengeliczki Gergő csúsztatta meg a labdát, Molnár-Farkas látványos mozdulattal kipaskolta a hosszú felső sarokból, a kipattanót Alaxai Áron a felső lécre fejelte. Tíz perccel később komoly gólszerzési lehetőség adódott előttünk, egy oldalsó szabadrúgás után Bíró Bence fejelte középre a labdát, amit előbb Gajdos Zsolt, majd Szilágyi Zoltán próbált kapuba juttatni, Fejér Béla azonban hárított.
A fordulást követően ismét kisegített bennünket a keresztléc: korábbi játékosunk, Géresi Krisztián próbálkozott a tizenhatos csücskétől, lövése a blokkról a felső kapufára vágódott. Két perccel később megszereztük a vezetést: Gera Norbert a jobboldalról befelé húzott, majd megjátszotta Bíró Bencét, aki a tizenhatosról a bal kapufa érintésével bevette a Nyíregyháza kapuját. A gólt követően magabiztossá vált a játékunk és több alkalmunk is volt arra, hogy egy újabb találattal lezárjuk a mérkőzést. A kihagyott lehetőségek végül megbosszulták magukat. A 86. percben a csereként beálló Nagy Dominik tizenhét méterről megeresztett szabadrúgása védhetetlenül vágódott a léc alá. A hajrában mindkét csapat nagy erőket mozgósított a győzelem megszerzése érdekében, újabb gól azonban már nem született, így 1-1-es döntetlennel zárult a találkozó.
Szerdán a Tiszakécske otthonába látogatunk, vasárnap pedig a Budapest Honvédot fogadjuk a Szent Gellért Fórumban.
Merkantil Bank Liga, 8. forduló
Szeged-Csanád GA – Nyíregyháza Spartacus FC 1–1 (0–0)
Szeged, Szent Gellért Fórum, 1418 néző. Vezette: Pillók Ádám (Csatári Tibor, Vrbovszki Pál)
Szeged-Csanád GA: Molnár-Farkas – Gera, Szilágyi Z., Nagy Zs., Tóth B. – Haris, Márkvárt – Prosser (Óvári, 84.), Gajdos, Bíró B. – Borvető. Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
Nyíregyháza Spartacus FC: Fejér – Alaxai, Gengeliczki, Baki (Nagy D., 83.) – Farkas B., Toma, Kesztyűs B., Nagy B. – Gresó (Herjeczki, 61.), Géresi (Pataki, 61.), M. Ramos (Németh B., 61.). Vezetőedző: Tímár Krisztián
Gól: Bíró (50.), ill. Nagy D. (86.).
Alekszandar Sztevanovics: – Szinte végig uraltuk a meccset, csupán egy apró kihagyás miatt történt, ami történt. Fegyelmezettek voltunk, próbáltuk távol tartani a labdát a kapunktól. Több lehetőségünk is volt, hogy lezárjuk a mérkőzést, de az ellenfélnek is akadt esélye a kapunk előtt. Nagy önbizalommal játszottunk, komfortosan érezhettük magunkat, de a pillanatnyi kihagyás miatt csak egy pontot szereztünk. A koncentrációban kell javulnunk és akkor jobb eredményeket fogunk elérni. Szerdán újabb mérkőzés és egyben kihívás vár ránk.
A mérkőzés összefoglalója:





