Izgalmas meccsen verte a Szeged a Szekszárdot

A csereember, Kovács Balázs első érintésével tette biztossá a hazai győzelmet egy igen fordulatos találkozón.

Sokat elmond a meccsről, hogy a Szekszárd legjobbjának a kapusukat, Ivancsics Alexet választhatnánk, a gólokról nem sokat tehetett, viszont szinte 5-10 percenként mutatott be bravúrokat, a magas labdákat pedig ellentmondást nem tűrő magabiztossággal húzta le. E mellett a hazaiaknak az első 45 percben két tiszta fejesük is volt a léc fölé és egy nagy kapufájuk. Ha 3-0-ra vezetnek az első játékrész végén, senki nem szólhatott volna egy szót sem, de nem így történt. Hiába borult fel a pálya, gólt csak az 53. percben sikerült szerezni, amire derült égből villámcsapásként érkezett is a válasz a 60. percben. Szerencsére ma ismét volt egy Farkas Márkunk, aki a végig remekül focizó védőtársától, Kéri Tamástól kapott szemfüles labdát pofozott a hálóba, végül pedig a nagyszerű csereember, Kovács Balázs első érintéséből véglegesítette az eredményt. A 3 pontnak többek között azért is van most nagy értéke, mert a Soroksár bukott Komlón és már csak 3 pont a különbség a két csapat közt

Szeged 2011-Grosics Akadémia – Tolle UFC Szekszárd 3-1 (0-0)
Gyula, Grosics-akadémia, 150 néző. Vezette: Atyánszky László (Szvetnyik Bence, Sebestyén László).
Szeged:Molnár – Kéri, Szabó Cs., Farkas, Zabari, Dombai, Máté, Ács, Zelenyánszki (Pászka 88′), Bartyik (Manga 59′), Germán (Kovács 84′). Vezetőedző: Nyilas Elek.
Szekszárd: Ivanics – Márk K., Deli (Márk A. 71′), Nánási, Ranga, Kuklis, Micskó (Elbegdorzs 77′), Fejes, Márton, Rigó, Arena. Vezetőedző: Kvanduk János.
Gólszerzők: Germán (53′), Farkas (74′), Kovács 86′) illetve Arena (60′).
Sárga lap: Bartyik (23′), Dombai (47′), illetve Arena (19′), Nánási (69′), Márk K. (87′).

Nyilas Elek: Végig irányítottuk a mérkőzést, mi domináltunk az elvártnak megfelelően dolgoztuk ki a helyzeteinket. Ha tudtunk volna gólt szerezni az első félidőben, amihez meg voltak a helyzeteink, akkor könnyebb meccset vívtunk volna. Ez nem így történ, ellenfelünk hárította helyzeteinket és ez a gólszegénység meghatározta a mérkőzést menetelét is, így egy izgalmas derbin sikerült megszereznünk a megérdemelt győzelmünket.

Kvanduk János: A Szeged jobb, tapasztaltabb játékosokból áll, de annak, ami 1-1 után történt a pályán, semmi köze sincs a labdarúgáshoz. Úgy érzem, hogy el volt döntve melyik csapat nyeri ma a mérkőzést. Többet nem modnok, mert hazudni nem akarok, ha pedig igazat mondanék, akkor megint eltiltanának négy meccsre.