Jó játék fiatalokkal és új játékosokkal

A mezőnyben abszolút egyenrangú ellenfélként, olykor tetszetősen futballozva kétgólos vereséget szenvedett csapatunk az élvonalbeli MTK-tól (0-2). A Budafokon megrendezett találkozón együttesünkben több akadémista és próbajátékra érkezett futballista is pályára lépett.

A Szeged2011-Groaics Akadémiánál tesztelésen részt vevők közül az olasz negyedosztályt is megjárt Bartyik Norbert, valamint az újpesti nevelés, ám legutóbb Kozármislenyben szerepelt Banai Balázs az első, míg az ősszel az RKSK színeiben labdázó Zelenyánszky László a második félidőben kapott lehetőséget, akárcsak az akadémia két ifista talentuma, Hegedűs Martin és Zádori Krisztián.

Az első félidőben harminc percig nem látszott a kétosztálynyi különbség a két csapat között, sőt, a legnagyobb helyzet Zabari előtt adódott, a fiatal balhátvéd azonban fölé lőtt, igaz, a túloldalon Kanta József szabadrúgása után a labda a kapufán csattant. A 30. minutumban aztán Kanta eszes átadás után Torghelle Sándorhoz került a labda, aki visszagurított Horváth Zsoltnak, aki kilőtte a bal felső sarkot.

Szünet után több cserét is végrehajtott Nyilas Elek vezetőedző, ám továbbra is szemre tetszetősen, és pontosan futballozott együttesünk, a rutinos Torghelle mégis tovább növelte az MTK előnyét. Összességében jó iramú mérkőzést játszott csapatunk, s a budafoki 90 perc során az új labdarúgók és a Grosics Akadémia fiataljai is jónak mondható teljesítményt nyújtottak.

MTK - Szeged2011-Grosics Akadémia 2-0 (1-0)

MTK: Hegedűs L. – Nagy T., Kálnoki-Kis, Vukmir, Fejes A. – Pölöskei Zs., Vass Á. (Ladányi), Kanta – Horváth Zs, Torghelle, Bese (Vass P.)

Szeged2011-Grosics Akadémia: Molnár T. (Belecsan) – Kéri T, Szabó Cs., Farkas M., Zabari – Markovics, Máté P. – Ács L., Bartyik, Banai – Germán.

Szünet után együttesünkben pályára lépett: Belecsan, Pászka, Kalapács, Csányi P., Zelenyánszky, Hegedűs M., Zádori.