Pontatlan hazatérés Barcikáról

Minőség helyett inkább a küzdelem dominált csapatunk kazincbarcikai fellépésén, amelyen fájó vereséget szenvedtünk (0-1). A fájdalom oka, hogy akár nyerhettünk volna, ám a kihagyott helyzetek és a védekezési bakik sokba kerültek.

Az első percektől nyilvánvalóvá vált, hogy a szegedihez hasonlóan egyenetlen talajú pályán folyamatos futballról szó sem lehet, küzdelemről, párharcokról annál inkább. Ebben aztán volt része bőven a publikumnak – köztük a 15 fős szegedi drukkernek – ám a minőségi labdarúgásból kevés jutott. Akadt helyzete a hazaiaknak is, ám a legnagyobb lehetőség előttünk adódott, ám Bamba két méteres (!) fejesét a barcikai kapus, Hamar visszavetődve óriási bravúrral hárította.

Szünet után folytatódott a feszültséggel terhelt küzdelem, a talaj ezúttal sem technikásabb játékosainknak – Orosz, Kis, Folmer- segített, jóllehet ebben az időszakban a legszebb akciót is mi vezettük, ennek végén Orosz Márk látványos cselei után Kis Róbert lőtt a bal alsó sarokra, ám a hazai „portás” újabb nagy mentéssel szögletre ütötte a labdát. A klasszikusan egygólos meccsen végül ismét szomorkodhattunk, amikor több védőnk egyéni hibáját követően a barcikaiak becserélt centere, Gomez a hálóba fejelt (1-0).  A hajrában mindent elkövetett csapatunk az egyenlítésért, ám a vendéglátók labdarúgói, ha kellett kirúgták a sporttelepről a labdát, ha kellett, görcs miatt háromszor is ápoltatták magukat, s végül sikeresen kibekkelték a hátralévő időt.
Ezúttal sem állt a szerencse csapatunk mellé, ugyanakkor a rutintalanság és a kihagyott helyzetek legalább akkora szerepet játszottak a vereségünkben. Együttesünk legközelebb a Békéscsaba ellen lép pályára, hazai környezetben.

A lefújást követően a két edző a következőképpen értékelt.
Szabó János, a barcikaiak mestere: Tudtuk, hogy nehéz meccs, feszült kilencven perc vár ránk. Tudtuk azt is, hogy a sikerért fel kell szántani, ha kell, boronálni is a pályát, amit a játékosok meg is tettek. Megértem kollégám helyzetét és lelkiállapotát, hiszen tipikus egygólos mérkőzésen ők is betalálhattak volna, persze, nem bánom, hogy végül ez nekünk sikerült. Mentálisan erősek és egységesek voltunk, ennek köszönhetjük a nagyon fontos három pontot.”
Futó Tamás, a Szeged2011 vezetőedzője ezt mondta: „Mindkét oldalon akadtak helyzetek, a legnagyobbat mégis mi hagytuk ki majdnem a gólvonalról. Szünet után többet kezdeményezhettünk volna, ismét adódtak lehetőségeink, de ahogy lenni szokott, súlyos egyéni hibák után mi kaptunk gólt. Nem szabad ilyenre hivatkozni, ám ettől tény, fiatal csapatunkat tavasszal egyszer sem segítette a szerencse.”