Alekszandar Sztevanovics mindössze egy változtatást eszközölt a múlt heti, Csákvár elleni kezdő tizenegyhez képest: az eltiltását töltő Szatmári Lórándot Bíró Bence helyettesítette. A zord idő ellenére csaknem 1300 szurkoló látogatott ki a Szent Gellért Fórumba.
A kezdést megelőzően Adem Kapic sportigazgató köszöntötte Simon Ádámot, aki a szezon végeztével befejezi profi játékos pályafutását. A korábbi háromszoros válogatott, egyszeres magyar bajnok, U20-as vb-bronzérmes középpályás három éve segíti csapatunkat. Ádám a pályafutása során szerzett tapasztalatait a klub szolgálatában hasznosítja a továbbiakban.
Aktívan kezdtük a találkozót: Géresi Krisztián a kilencedik percben egy távoli átlövéssel veszélyeztetett, majd egy minutummal később kiharcolt egy büntetőt. A tizenegyest a sértett higgadtan értékesítette. 1-0.
Néhány perccel később az előkészítő szerepkörben tündökölt Géresi, egy remek kiugratást követően Gajdos Zsolt került ziccerbe, Rusák Edvárd kapus azonban hárítani tudott.
A túloldalon Simon András próbálkozott többször is az első félidő során, kaput azonban nem talált egyik alkalommal sem.
Az első félidő utolsó percében Bíró Bencét lerántották a tizenhatoson belül, a játékvezető másodszor is a büntetőpontra mutatott. A tizenegyeshez ezúttal is Géresi állt oda, és hidegvérrel elpasszolta a labdát Rusák-kapus mellett. 2-0.
A szünetben sem unatkoztak a Szent Gellért Fórumba kilátogató szurkolók. A Csongrád-Csanád megyei I. osztályban bajnoki címet szerző, második csapatunk játékosai ünnepélyes keretek között átvették a jól megérdemelt aranyérmeiket. Ezt követően Mihálffy Béla, Szeged és a Homokhátság országgyűlési képviselője és Nógrádi Tibor, az MLSZ Csongrád-Csanád megyei igazgatója átadták Dávid Szaniszlának és Busa Istvánnak a Csongrád-Csanád megyei labdarúgás életműdíját. A második félidei kezdőrúgást Vágó Mihály, klubunk utánpótlás koordinátora végezte el, 65 születésnapja alkalmából kapta ezt a lehetőséget.
A fordulást követően hamar emberhátrányba kerültünk, miután Farkas Aurél megkapta második sárga lapját.
Az emberelőnybe kerülő Gyirmót igyekezett minél nagyobb nyomást helyezni a kapunkra. Soltész Dominik ballábas csavarásánál nagyot kellett védenie Molnár-Farkas Tamásnak.
Az emberhátrány ellenére mi sem adtuk fel a támadás lehetőségét. Egy óra telt el a mérkőzésből, amikor Géresi szabadrúgását bravúrral hárította Rusák. A 77. percben azonban már tehetetlen volt a gyirmóti hálóőr: Bíró Bence tizennyolc méterről megeresztett szabadrúgása védhetetlenül csapódott a kapuba. 3-0.
Két perccel később tizenegyeshez jutottak a vendégek, miután Szilágyi Zoltán kézzel blokkolt egy átlövési kísérletet. A büntetőhöz Soltész állt oda, Molnár-Farkas Tamás azonban hatalmas bravúrral hárított, így 3-0-ás sikerrel zártuk a mérkőzést.
Győzelmünknek köszönhetően megelőztük a Gyirmótot a tabellán és már a negyedik helyen állunk. Jövő vasárnap a zárófordulóban Kisvárdára utazunk, ahol a Nyíregyháza vendégei leszünk.
Merkantil Bank Liga, 37. forduló
Szeged-Csanád GA – Gyirmót FC Győr 3–0 (2–0)
Szeged, Szent Gellért Fórum, 1295 néző. Vezette: Nazsa Tamás (Berényi Ákos, Punyi Gyula)
Szeged-Csanád GA: Molnár-Farkas – Gera N., Könczey, Szilágyi Z., Tóth B. (Kővári, 82.) – Farkas A., Szakály D. (Rácz B., 71.) – Papp Á. (Lestyán, 89.), Gajdos, Géresi (Kundrák, 71.) – Bíró B. (Simon Á., 89.). Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
Gyirmót: Rusák – Major M., Csörgő V., Polgár K., Helembai (Nahirnij, a szünetben) – Kovács M. – Soltész D. (Ominger, 82.), Nagy P. (Berki I., 69.), Madarász (Kovács D., a szünetben), Kicsun (Herjeczki, 69.) – Simon A. Vezetőedző: Csertői Aurél
Gólszerző: Géresi (11., 45. – mindkettőt 11-esből), Bíró B. (77.)
Kiállítva: Farkas A. (53.)
Alekszandar Sztevanovics: – Minden siker után büszke vagyok a játékosokra, ez így van most is. Az első félidőben domináltunk, két gólt szereztünk büntetőből. A szünet után a kiállítás okozott egy kis zavart, de a cserékkel, a vérfrissítéssel rendbe tettük a játékot. Engem nem lepett meg a csapat remek játéka, mert tudom, mire képesek a játékosok.





