Drámai hajrában győzelem Orosházán

Értékes három pontot szerzett a Szeged2011-Grosics Akadémia együttese Orosházán (1-2), a győztes találatot - a hazaiak kihagyott büntetője után egy minutummal - a csereként beállt Gadó Gábor jegyezte a 90. percben. A látottak alapján a magabiztos diadal helyett egy drámai hajrában kicsikart győzelem lett a kirándulás vége, ám éppen ezért követte hatalmas boldogság a szegediek körében a sikert.

Az első félidőben a Szeged2011 irányította zömében a játékost, a 33. percben aztán Ács Levente beadásából Kovács Balázs bólintotta a hálóba a labdát (0-1). A hazaiak előtt is adódott lehetőség, ám az éppen Orosházáról igazolt Molnár F. Tamás bravúrral hárított. Az első félidő sportszerű küzdelmet hozott, nem úgy a második, amelyben hat sárga lap is villant – egyenlő elosztásban.

Szünet után az orosháziak nagy erővel támadtak, ám a szegedi védelem jól zárt, az izgalmak pedig a hajrára sűrűsödtek össze. A 77. percben téves játékvezetői ítélet után – miközben a teljes szegedi kispad reklamál – Szabó N. hatalmas bedobásából Styecz elé került a labda, aki a bal alsó sarokba lőtt (1-1). Az eset után a játékvezető elküldte a kispadról Nyilas Eleket, a vendégek mesterét. A látogatók bosszúságát csak fokozta, amikor a 88. percben Molnár F. Tamás a 16-oson belül elütötte a labdát a kitörő hazai csatár elől a sípmester azonban 11-es pontra mutatott és sárga lapot adott a szegediek hálóőrének. A büntetőből a tavaly még szegedi színekben szerepelt Tóth Imre amolyan Panenka módra alá emelt a labdának, ám Molnár F. Tamás „leolvasta” a hazai játékos gondolatát, a helyén maradt és lazán hárított. S a dráma csak fokozódott, amikor egy perccel később Kis Róbert centerezése után Gadó Gábor passzolta a hálóba a labdát,– csak mellékesen: két csereember hozta össze a gólt – ezzel kicsikarta a győzelmet a Szeged2011-Grosics Akadémia együttese (1-2). Az izgalmas forgatókönyvnek megfelelően a vendégcsapat körében eufórikus örömet okozott a három pont megszerzése.

A lefújást követően Nyilas Elek, a Szeged2011-Grosics Akadémia vezetőedzője ezt nyilatkozta: „Minden elismerésem a csapaté, a játékosoké. Ezek a győzelmek kovácsolják végleg össze a társaságot. Ismét tudtunk egymásért küzdeni, ami bíztató a jövőre nézve. A játékvezetői hibák benne vannak a futballban, ezek általában kiegyenlítik egymást, s jóllehet az utóbbi hetekben inkább bennünket sújtottak ítéletek, hisszük és reméljük, hogy ezekből nem lesz tendencia. Vannak még bőven hibák a játékunkban, ugyanakkor a drámai hajrában elért orosházi győzelem is jelzi, hogy morálisan erős csapatunk van.”

Orosháza FC – Szeged 2011-Grosics Akadémia 1-2 (0-1)

Orosháza, 250 néző, vezette: Gyarmati II. Tibor
Gólszerzők: Styecz (77′), illetve Kovács B. (33′), Gadó (90′).
Sárga lap: Oláh (71′), Füredi (67′), Nyéki (93′), illetve B. Kapic (69′), Germán (78′), Molnár (87′).

Orosháza: Bordás – Pénzváltó, Makra, Ferenczi, Oláh (Pál 82′), Tóth I, Füredi, Szabó N., Nyéki, Styecz, Bálint (Csák 55′). Vezetőedző: Kvasznovszky József.
Szeged 2011: Molnár – Kéri, Szabó Cs., B. Kapic, Zabari, Markovic, Dombai, Ács (Pászka 88′), Kovács B. (Kis 50′), Geiger (Gadó 58′), Germán. Vezetőedző: Nyilas Elek.