Két kemény meccs Békéscsabán

utanpotlas.png
Jegyzőkönyvek, edzői nyilatkozatok a hétvége utánpótlás mérkőzéseiről.

MLSZ Országos U16, „C” csoport, 2. forduló
Szeged-Csanád GA – Kelen SC 0-3 (0-2)
Szeged, KÉSZ Sport Aréna. Vezette: Baranyai Dávid Mihály (Bán K., Juhász T.)
Szeged-Csanád GA: Szabó M. – Molnár A. (Köteles 65.), Tóth D., Denucz, Gáti, Nógrádi, Bezzeg, Mádi (Ferenczi 57.), Lőrincz B., Csikós, Trombitás (Kiss B. 57.). Vezetőedző: Retek Flórián.
Gól: Kutsera (17.), Balázs B. (35., 62.).

Retek Flórián: – A héten gyakorolt taktikai alapelvek nem tükröződtek a játékunkon. Két gólt ajándékoztunk az ellenfélnek kontrából. Ezt követően játékrendszert váltottunk, próbáltunk nagyobb nyomást a helyzeni az ellenfélre, de ez sajnos gólok tekintetében nem realizálódott. Hétvégén javítani szeretnénk a Kecskemét otthonában!

MLSZ Országos U17, „C” csoport, 2. forduló
Békéscsaba 1912 Előre – Szeged-Csanád GA 0-0
Békéscsaba, Utánpótlás Központ. Vezette: Szénási Gábor (Kovács F., Könnyű Á.).
Szeged-Csanád GA: Kenyeres – Botic, Sándor, Bozsik (Dianovszky 58.), Boda, Milencovici, Ördög (Mihálffy 63.), Gera, Budai, Mikó, Simon (Pintér 79.). Vezetőedző: Bilic Igor.

Bilic Igor: – Egy igazi harcos rangadót játszottunk, ahogy az a Békéscsaba ellen lenni szokott. Több helyzetünk volt, mint az ellenfélnek, de sajnos nem tudtunk betalálni. Gratulálok a srácoknak, ahhoz, hogy fegyelmezett játékkal kapott gól nélkül hoztuk le ezt a kimondottan kemény meccset. Sűrű a programunk, fontos, hogy minden mérkőzésen ilyen fegyelmezettek legyünk.

MLSZ Országos U19, „B” csoport, 2. forduló
Békéscsaba 1912 Előre – Szeged-Csanád GA 2-2 (0-2)
Békéscsaba, Utánpótlás Központ. Vezette: Polyák Attila Péter (Csire R., Lichtenberger I.)
Szeged-Csanád GA: Wolland – Berta, Szabad, Dancsok, Czékus, Illyés, Indre, Gyuga, Berger (Bencze 64.), Megyeri (Szekeres 85.), Kordás. Vezetőedző: Podonyi Norbert.
Gól: Marik (69. – büntetőből), Pusztai (81.) ill. Czékus (8. – büntetőből), Megyeri (31.).
Kiállítva: Illyés (56.), Czékus (75.).

Podonyi Norbert: – Jól kezdtük a mérkőzést, az első félidőben helyenként jól is játszottunk és meg is tudtuk szerezni a vezetést, uraltuk a játékot. A második gólunk egy nagyon szép akcióból született. A szünetben megbeszéltük, hogy ugyanebben a ritmusban folytatjuk a meccset, ennek ellenére nem úgy kezdtük a második félidőt. Sorozatos fegyelmezetlenségek után átadtuk a kezdeményezést a Békéscsabának és egy felesleges tizenegyessel és fegyelmezetlen kiállításokkal nehéz helyzetbe hoztuk magunkat. A végén a hősies védekezésnek köszönhetően sikerült 2-2-es döntetlent elérni. A jövőben sokkal fegyelmezettebben kell a pályán viselkedni, mert a futball megbünteti ezeket a hibákat.


2025/2026
Merkantil Bank Liga
16. forduló
2026.02.01. vasárnap, 15:00
KECSKEMÉTI TE
SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA
Kecskeméti Széktói Stadion
2025/2026 - Merkantil Bank Liga
#csapat nevepont
01. BUDAPEST HONVÉD FC 32
02. VASAS FC 29
03. KECSKEMÉTI TE 27
04. AQVITAL FC CSÁKVÁR 27
05. MEZŐKÖVESD ZSÓRY FC 25
06. KARCAGI SC 24
07. SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA 23
08. TISZAKÉCSKEI LC 20
09. FC AJKA 19
10. HR-RENT KOZÁRMISLENY 18
11. VIDEOTON FC FEHÉRVÁR 15
12. BVSC-ZUGLÓ 14
13. BUDAFOKI MTE 14
14. SOROKSÁR SC 13
15. SZENTLŐRINC 13
16. BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 12

Partnereink