Az első gól megfogta csapatunkat

Már az első gól megfogta a Szeged 2011-et, aztán már csak a Soroksár után mentek Geigerék, a rangadó vége 1-4 lett Liszteséknek.

Szeged 2011-Grosics Akadémia – Soroksár SC 1-4 (0-2)
Gyula, Grosics-akadémia, 150 néző. Vezette: Nazsa Tamás (Tőkés Róbert, Bornemissza Norbert)
Szeged-Grosics: Molnár F. T. – Kalapács, Szabó Cs., Gadó, Zabari – Markovic, Dombai – Ács (Kovács 72′), Geiger (Pászka 75′), Kis – Germán. Vezetőedző: Nyilas Elek.
Soroksár: Tarczy – Vass, Pandur, Urbán, Tbiás, Lennert, Lisztes (Homonyik 86′), Nyilas, Kincses (Szabó R. 82′), Lovrencsics (Nehéz 63′), Kocsis. Vezetőedző: Varga Attila.
Gól:Germán (47′), illetve Kocsis (7′), Lovrencsics (18′), Nyilas (52′), Lisztes (61′).
Sárga lap:Kis (40′), Markovic (50′), illetve Tóbiás (35′), Kocsis (84′).

Nyilas Elek: “Sohasem jó kezdés, ha egy csapat az első percekben gólt kap, főleg egy ilyen kiélezett mérkőzésen. Nem kellett volna azonban, hogy ennyire megfogja a csapatot a találat, igaz láttunk már nagy csapatokat is összeesni egy kapott gólt követően. A második félidő elején vissza tudtunk jönni a mérkőzésbe, a félidő eleji gyors góllal, de sajnos az egyéni hibák is közrejátszottak abban, hogy ismét visszaestünk, és még nagyobb hátrányba kerültünk. MA sajnos a meghatározó embereink is sorban követték el a hibákat, így nem tudtunk felállni a padlóról. Egy sportember életében jönnek vereségek is, ezt megkaptuk, de most fel kell rázni magunkat, és visszatérni a megkezdett útra. Remélem hogy külön motivációt ad a következő meccsre a bizonyítási vágy, s hogy visszahozzuk magunkat a győztes formába.”

Varga Attila: “A Szegedet láttuk többször is játszani, felkészültünk a játékukból. A mai mérkőzésre még játékrendszert is változtattunk, ami maximálisan bevált. Nagyon fontos volt, hogy idegenben egy ilyen jó csapat ellen 15 perc alatt két gólt is tudtunk rúgni. Lényegi elem volt, hogy a Szeged 2-1-es megközelítésénél egyből gólt tudtunk rúgni. A mérkőzés egésze alatt nem volt érezhető, hogy veszélybe kerülhet a győzelmünk, végig magabiztosan futballoztunk, felülmúltuk ma az ellenfelünket.”