Utolsó perces góllal búcsúztunk a MOL Magyar Kupától

Hosszabbításban szenvedtünk vereséget.


Mindkét csapat több helyen változtatott a vasárnapi bajnoki meccsen pályára lépő kezdőjén, lehetőséget adva a kevesebbet játszóknak. Így került nálunk a kezdőcsapatba nagyon hosszú idő után Daru, több hét után először Beronja is.

 Az első félidő teljesen kiegyenlített játékot hozott, a nagyobb helyzetek számát tekintve 2-1-re vezetett a Budafok. Mindkét csapat nagyon vigyázott, hogy ne kapjon gólt, így a tizenhatos környékén nagyon szigorúan védekeztek.

A második félidőt mi kezdtük aktívabban, de komolyabb helyzetig nem jutottunk. Mindkét csapatnak esélye volt gólt szerezni, a hajrában egészen komoly helyzetek maradtak ki, de gól nem született, így jöhetett a hosszabbítás.

 A ráadásban inkább a küzdelem, mintsem a játék dominált. Többet birtokoltuk a labdát, és több lehetőségünk volt, mégis a hazaiak szereztek gólt. A 120. percben Kovács szögletét Csonka lőtte a hosszú felé, a lecsorgó labdát pedig Soltész passzolta a hálóba.

 Csapatunk ezzel a meccsel búcsúzott a MOL Magyar Kupától, folytatás szombaton 15 órától a bajnokságban, hazai pályán a Kozármisleny ellen.

Budafoki MTE-Szeged-Csanád GA 1-0 (0-0, 0-0, 0-0)
Gólszerző: 
Soltész (120')

Alekszandar Sztevanovics: Döntőnek bizonyult, hogy rendes játékidő utolsó perceiben két helyzetet is kihagytunk. Ilyen a futball: ha kihagyod a helyzeteket, az élet megbüntet. Megyünk tovább, hiszek a játékosokban és a következő meccsre koncentrálunk. Bosszant, ahogy kikaptunk és sajnálom a játékosokat, sok energiát fektettek a mai meccsbe. Remélem megtanuljuk a leckét.


2025/2026
Merkantil Bank Liga
26. forduló
2026.04.19. vasárnap, 17:00
SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA
VIDEOTON FC FEHÉRVÁR
Szent Gellért Fórum
JEGYVÁSÁRLÁS
2025/2026 - Merkantil Bank Liga
#csapat nevepont
01. VASAS FC 55
02. BUDAPEST HONVÉD FC 51
03. KECSKEMÉTI TE 42
04. MEZŐKÖVESD ZSÓRY FC 42
05. AQVITAL FC CSÁKVÁR 37
06. VIDEOTON FC FEHÉRVÁR 36
07. HR-RENT KOZÁRMISLENY 35
08. KARCAGI SC 34
09. TISZAKÉCSKEI LC 33
10. SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA 32
11. FC AJKA 31
12. BVSC-ZUGLÓ 31
13. SOROKSÁR SC 23
14. BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 23
15. BUDAFOKI MTE 22
16. SZENTLŐRINC 20

Partnereink