A Gödöllőn is átléptünk a kupában

A második félidőben dőlt el a továbbjutás, de a két Germán-gólt megelőzően is fölényben játszott a Szeged, a 85. percben a klubvezető, Adem Kapic is pályára lépett.

A Pest megyei élvonal 4. helyére befutó Gödöllő két forduló után két győzelemmel áll jelenleg a 2013-2014-es kiírásban, az ex-NB III-as Nagykőrösi Kinizsi 3-0-ra, a Csomád 3-1-re kapott ki tőlük. A kupában az első fordulóban a Gödöllő Pannonhalmán aratott könnyed, 3-0-s sikert. A Szeged 2011-Grosics Akadémia egy magabiztos, 3-1 arányú győzelemmel rajtolt a harmadosztályú nemzeti bajnokságban a Monori SE ellen, míg a 2. fordulóban egy peches, 1-1-es döntetlenre futotta Komlón. A kupa rajtján az NB II-es Kozármislenyt verték ki Geigerék 3-2-re.

Az eső miatt igen csúszós és nehéz talajú pályán csaptak össze a felek. A Szeged 2011-nek nem igazán mentek a körömpasszok, mégis sikerült három gólhelyzetet is kidolgozniuk az első félidőben, kettőt Geiger, egyet Ács hibázott el. A második játékrészben mind erőben, mind pedig játékban kijött a két csapat közti különbség és két szép Germán-góllal be is állította Nyilas Elek csapata a továbbjutást jelentő végeredményt. Az ellenfélnek két-három veszélyes lehetősége akadt mindössze, a meccsen meggyőző fölényben játszott a vendéggárda.

Gödöllői SK – Szeged 2011-GA 0- 2 (0-0). Gödöllő, 200 néző, vezette: Gaál Gyöngyi (Horváth, Kovács).

Gödöllő: Sipeki I. A. – Madarász, Kerecsényi, Hevesi, Sipeki II. A., Oszvári (Kun 55’), Varga, Bánki (Bence 46’), Lőrincz (Simon 69’), Nagy, Somogyi. Vezetőedző: Jenei Sándor.
Szeged: Molnár – Kalapács, Szabó, Gadó, Zabari, Markovic (Kovács 72’), Dombai (A. Kapic 85’), Ács, Germán (Pászka 77’), Geiger, Kalmár. Vezetőedző: Nyilas Elek.
Gólszerző: Germán 2 (56’, 61’).
Sárga lap: Markovic (27′).

Nyilas Elek: Lelkesen küzdő ellenfelet sikerült legyőznünk egy jól előkészített pályán. A meccs elejétől kezdve mi irányítottunk, nekünk voltak nagy lehetőségeink, de a végén a koncentrációba hiba csúszott, csak idő kérdése volt, hogy mikor őröljük fel a Gödöllőt.