Egy remekül eltalált lövéssel tartottuk itthon a három pontot

Nem sok esemény volt a mérkőzés első félidejének első felében. A csapatok elsősorban a középpályán küzdöttek, a kapuk előtt nem akadt komolyabb helyzet. A 19. percben Könczey beadása után Kundrák kerülhetett volna helyzetbe, de a kapunak háttal tudta csak átvenni a labdát.

A 24. percben szinte a semmiből került előnybe a Budafok. Szatmári egy szöglet után a tizenhatoson belül találta el ellenfelét, a játékvezető sárga lappal és büntetővel honorálta ezt. A tizenegyest Kovács Dávid értékesítette. (0-1)

A gól után a vendégek játszottak némi fölényben, kétszer is veszélyeztették kapunkat, de újabb gólt nekünk sikerült szereznünk. A 43. percben rossz ütemben mozdult ki a kapujából Gundel-Takács, a labdához csak úgy fért hozzá, hogy Szilágyit megmászta. A játékvezető most is tizenegyest ítélt, amit Bíró Bence higgadtan lőtt a kapuba. (1-1)

A második játékrész elején a kezünkbe vettük az irányítást, majd Csonka második sárgás kiállítása után gyakorlatilag térfelükre kényszerítettük a Budafokot. A 70. perctől többször is hatalmas helyzetbe kerültünk, de minden kimaradt. Egészen a 86. percig, amikor Könczey 24 méterről vállalkozott lövésre, és jól tette, mert a labda a bal alsóban kötött ki. (2-1)

Győzelmünkkel a hatodik helyre jöttünk fel a táblázaton, a bajnokságot szerdán 18 órától Tiszakécskén folytatjuk.

ALEKSZANDAR SZTEVANOVICS: –  A legfontosabb, hogy nyertünk. Tudtuk, hogy nehéz és speciális lesz a meccs, de megmutattuk a karakterünket. Az elején nem úgy játszottunk, ahogy kellett volna, és ezt a Budafok kihasználta. Nem adjuk fel soha, ez nagy dolog.

MÁTYUS JÁNOS: – Mozgalmas meccs volt, valóban jól kezdtünk, és megérdemelten vezettünk, de az egyenlítés sem volt érdemtelen. Döntő momentum volt, hogy tíz emberre fogyatkoztunk, ezután megtettünk mindent, és csak néhány perc kellett a bravúros pontszerzéshez.

Labdarúgó Merkantil Bank NB II, 9. forduló

SZEGED-CSANÁD GA–BUDAFOKI MTE 2–1 (1–1)
Szeged, Szent Gellért Fórum, 1100 néző. Vezette: Takács Tamás (Garai Péter, Sinkovicz Dániel)
SZEGED-CSANÁD GA: Molnár F. – Könczey, Vári, Szilágyi Z., Tóth B. – Sipos Sz., Simon Á. (Farkas A., 64.) – Kundrák (Rédling, 90+2.), Szatmári (Szakály, 64.), Gajdos (Pintér Á., 81.) – Bíró B. (Haruna, 90+2.) Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
BUDAFOK: Gundel-Takács – Csonka A., Jagodics M., Romics, Kalmár O. – Kovács D., Adorján (Soltész, 57.), Oláh B. (Margitics, 66.) – Varga D. (Sós, a szünetben), Tischler (Fótyik, 57.), Horváth O. (Györgyi, a szünetben). Vezetőedző: Mátyus János
Gólszerzők: Bíró B. (43. – 11-esből), Könczey (86.), ill. Kovács D. (26. – 11-esből)
Kiállítva: Csonka A. (53.)