Három hét után a Budafok ellen folytatjuk a bajnokságot

Vasárnap, 17 órától a Szent Gellért Fórumban fogadjuk fővárosi riválisunkat.

Augusztus közepe óta veretlenek vagyunk

Három hét után játszunk ismét bajnoki mérkőzést, vasárnap 17 órától a Szent Gellért Fórumban a Budafoki MTE ellen lépünk pályára. Csapatunk jelenleg a bajnoki tabella 8. helyén áll, 3-3 győzelem és döntetlen mellett 2 vereséget szenvedtünk-az utóbbi öt bajnoki meccseink mindegyikén pontot szereztünk. Ebbe a sorozatba illeszkedik a válogatott szünet előtt lejátszott Magyar Kupa meccsünk, ahol idegenben, 1-0-ra nyertünk a Diósgyőr otthonában, valamint a múlt szombati felkészülési meccsünk, ahol szintén veretlenek maradtunk, Spartak Subotica ellen 2-2 lett a végeredmény. A vasárnapi bajnoki érdekessége, hogy a Budafok ellen rövid idő alatt kétszer is pályára lépünk, a hazai bajnoki után október 16-án a MOL Magyar Kupában is találkozunk, akkor a Promontor utcában rendezik a meccset.

Nem indult jól a budafoki szezon

A Budafok nem úgy kezdte a szezont, ahogy azt tervezték. Az első hét fordulóban nem sikerült nyerniük, az első győzelmüket éppen a szünet ellőtt a Békéscsaba ellen szerezték meg. A kupában a Bölcske ellen harcolták ki a továbbjutást. A szezont még Csizmadia Csabával a kispadon kezdték, de a gyengébb eredmények miatt jött a váltás, és Mátyus János ült le a kispadra. A bajnoki tabellán jelenleg 17. helyen állnak, 1 győzelem, 4 döntetlen 3 vereség a mérlegük.

Örökmérleg

Az előző szezonban idegenben 1-1-es döntetlent játszottunk a Budafokkal, hazai pályán viszont simán nyertünk 3-0-ra. A két csapat eddig 6-szor találkozott egymással, a mérlegen lenne mit csiszolni, 1 győzelem, 2 döntetlen és 3 vereség a mérlegünk.

Ezt várják

Alekszandar Sztevanovics: Nehéz sorozat következik, de ezzel együtt minden mérkőzésen úgy lépünk pályára, hogy győzni szeretnénk. Pozitívan várjuk az előttünk álló időszakot.  Lépésről lépésre haladunk, mindig csak az adott feladatra koncentrálunk, ami jelen esetben a Budafok elleni találkozó. Az biztos, hogy nehéz mérkőzés lesz, ugyanis nemrégiben edzőváltáson estek át. Láttam néhány korábbi meccsüket, agresszívak, az átmenetekben nagyon jók, célratörő futballt játszanak. Nekünk saját magunkkal kell foglalkoznunk. Felkészültünk az ellenfélből, ha hozzuk a jó formánkat, itthon tartjuk a három pontot!

Mátyus János: Egy csodálatos városba és egy fantasztikus stadionba látogatunk vasárnap, nagyon várjuk már, hogy megmérkőzzünk szegedi riválisunkkal. Papíron talán a hazaiak tűnnek esélyesebbnek, de megígérhetem, hogy nem adjuk majd olcsón a bőrünket, sőt, nyerni szeretnénk. Tudjuk, hogy jó erőkből áll az ellenfelünk, megvan az állandóság is a csapatukban, de én is bízom a sajátomban, így győzelmi reményekkel utazunk a Szent Gellért Fórumba.

Jegyinformációk

A meccsre a bejutás változatlan, ami a jegyárakra is igaz. Aki szeretné, az meg tudja újítani, vagy meg tudja vásárolni a bérletét, a meccs napjáig ráadásul mindezt kedvezménnyel teheti meg. A pénztár pénteken este 6 óráig van nyitva, szombaton 10 és 14 óra között, míg vasárnap 11 órától lehet belépőt és bérletet venni. Akik online vásárolnának, azok ide kattintva válhatják meg jegyüket. Fontos, hogy a belépő vásárlásához vagy klubkártya, vagy személyi igazolvány szükséges.

Közvetítés

A mérkőzésről percről-percre frissülő szöveges tudósítással jelentkezünk itt, a hivatalos klub honlapon. A találkozó teljes egészében a mérkőzés másnapján lesz elérhető a klub Youtube-csatornáján.