Kezdődik a kupakaland!

Szombaton 16 órakor a Diósgyőr otthonában lépünk pályára a MOL Magyar Kupa 3. fordulójában.

Egy hónapja veretlenül

Csapatunk múlt vasárnap Szilágyi Zoltán hajrában szerzett góljával 1-1-es döntetlent ért el a Soroksár vendégeként a Merkantil Bank Liga 8. fordulójában. Ez volt sorozatban az ötödik bajnoki mérkőzés, amelyen veretlenek maradtunk,:két győzelmet és három döntetlent könyvelhettünk el ebben az időszakban.

Tavaly a 16 közé jutottunk!

Klubunk számára a harmadik fordulóban kezdődik a MOL Magyar Kupa idei sorozata. Az előző idény során két kört sikeresen teljesítettünk: előbb az NB III-as Kelent (4-0), majd az élvonalbeli Mezőkövesdet búcsúztattuk. Utóbbit 1-1-es rendes játékidőt követően egy izgalmas tizenegyespárbajban múltuk felül. A legjobb 16 között a MOL Fehérvár jelentette a végállomást, a Vidi 3-0-ra nyert a Szent Gellért Fórumban.

Ellenfelünkről

A Diósgyőri VTK az egyik legismertebb magyar labdarúgócsapat. A sportegyesületet 1910-ben eredetileg a Diósgyőri Vasgyárban dolgozó fiatalok hozták létre, ami csak a későbbiekben vált profi csapattá. 1940-ben szerepelt először a legfelsőbb osztályban, míg egyik fénykorát az 1970-es évek végén, 1980-as évek elején élte a csapat. Ekkor kétszer megnyerte a Magyar Kupát, és bronzérmes lett az NB I-ben. A Diósgyőr híres a fanatikus szurkolóiról, hazai mérkőzésein még az 1990-es–2000-es években sem volt ritka a 8000–10 000 fős nézőszám, amivel Magyarország egyik legkedveltebb csapatának számít. A miskolciak két szezonnal ezelőtt, tíz év után búcsúztak az élvonaltól, az előző idényben a harmadik helyen végeztek az NB II-ben. A DVTK nyolc fordulót követően öt győzelemmel és három vereséggel a negyedik helyen áll a tabellán.

Örökmérleg

Tétmérkőzésen eddig két alkalommal találkoztunk a Diósgyőrrel. Az előző idény szegedi összecsapásán 2-1-re nyertünk, míg a tavaszi visszavágón 5-0-s felejthetetlen sikert arattunk Miskolcon.

Ezt várják

Alekszandar Sztevanovics: – Feltérképeztük a Diósgyőrt, tisztában vagyunk vele, hogy milyen magas szintet képviselnek most. Ez egy kiváló alkalom lesz számunkra, hogy felmérjük, hol tartunk jelenleg. Nincs rajtunk nyomás, szeretnénk a legjobb arcunkat mutatni szombaton.

Szergej Kuznyecov: – A Magyar Kupa nagyon fontos számunkra, ezért teljes erővel készültünk. A kupamérkőzés leginkább abban különbözik egy bajnoki találkozótól, hogy itt nincs hibázási lehetőség, minden mérkőzés döntővel ér fel. Ezen kívül a Szeged ellen tétmérkőzést játszunk, ahol győzni szeretnénk, és örömet okozni a szurkolóknak.