Csak magunkban bízhatunk…

Csapatunk tavaszi második bajnoki fellépésen, a Mezőkövesd ellen másodpercekre volt a győzelemtől, ám egy enyhén szólva is sportszerűtlen jelenet miatt a 93. percben egyenlített az ellenfél (1-1). Bosszantó a vereség, ám a csapat mentalitása ismét elismerést aratott a szegedi publikum köreiben, ugyanis a közönség egy része a lefújást követően ismét „Van csapatunk…” rigmussal köszönte meg a játékot.

Nem hozott látványos labdarúgást a matyóföldiek elleni meccsünk, ugyanakkor a 93 perc nagy részében hatékonyabban játszottunk. Az első félidőben Orosz Márk sokadik veszélyes szögletéből Tóth Imre fejesével szereztünk vezetést, később feljöttek a vendégek, ám szünetig tartani tudtuk az eredményt.

Sőt tartani tudtuk egészen az utolsó pillanatig, mivel a társaság ezúttal is igen egységesen játszott. A kapuban Trepák újfent magabiztosan védett, védőink végi stabilak maradtak, amivel megadták a biztonságot a csapatnak, említetteken kívül Kis Róbert és Folmer nyújtott átlagon felüli teljesítményt együttesünkből. A stabilitás azért volt fontos, mert a középpályáról sárga lapjai miatt hiányzott Borbély, valamint a csapatkapitány Laczkó János, aki hamarosan tüzetesebb orvosi vizsgálaton vesz részt.

Sajnos mégsem sikerült megszereznünk a győzelmet, ami a jövőre nézve komoly tanulságot hordoz magában. Történt ugyanis a 93. percben, hogy a játékvezető kérésére az oldalvonalon kívülre rúgtuk a labdát egy földön fekvő mezőkövesdi játékos – Hamar - ápolása miatt. A bedobást követően azonban a matyóföldiek a sportszerűség íratlan szabályai ellenére nem adták vissza a labdát, a centerezésből pedig a gyorsan felépülő Hamar egyenlített. A konklúzió is gyorsan elhangzott az öltözőben: soha ne higgy másoknak, csak magadban bízz!

Akadt a vendégek közül, aki elnézést kért az eset miatt, ez azonban csekély gyógyír az elveszített két pontért. A csapat azonban, ha másokban nem is, önmagában és a szebb tavaszban továbbra is hisz…

A mérkőzés után vezetőedzőnk, Futó Tamás a következőképpen értékelt: „Hatvan percig a mi akaratunk érvényesült a pályán, ezt követően negyedórán keresztül ránk jött az ellenfél, a hajrában viszont Radnai és Folmer révén megint nekünk akadtak helyzeteink. Mégsem sikerült nyernünk, mivel az utolsó pillanatokban egy sportszerűtlen jelenet és a figyelmetlenségünk miatt kicsúszott a kezünkből a győzelem.  Az akarattal, a játékosok hozzáállásával, az egységgel elégedett voltam, csupán az eredménnyel nem tudok kibékülni.”