Hiába támadtuk végig a meccset...

szentlurinc-szeged-foto-dunantuli-naplo-laufer-laszlo-2-960px.jpg
Egy büntető döntött Szentlőrincen.

Helyzetek nélkül telt el az első negyedóra, az első komolyabb lehetőség Horváth Krisztofer 17 méteres szabadrúgása volt, ami a sorfarról pattant szögletre. A hazaiak a biztos védekezésből kontrázni próbáltak, mi pedig igyekeztünk a kapu elő szorítani az ellenfelet-ez hosszabb rövidebb időre sikerült is.


A Szentlőrinc egy hazaadás után megítélt 16 méteres szabadrúgásból veszélyeztethetett volna, de a labdát az égbe rúgták, méterekkel a kapu föle. Nyomás alatt tartottuk a hazai kaput, egyre ígéretesebb helyzeteket alakítottunk ki, de a kaput nem sikerült bevennünk. A 34. percben Harsányi István akadt össze Bencze Márkkal a tizenhatos jobb csücskénél, a játékvezető úgy látta, hogy összekoccantotta a bokáját és tizenegyest ítélt. A büntetőt a sértett laposan lőtte a bal alsóba a jobbra vetődő Molnár-Farkas Tamás mellett. 1-0

A gól rövid időre fogta vissza csapatunkat, majd újra mi irányítottuk a játékot, azonban a félidő végéig nem sikerült bevenni a szentlőrinci kaput, sőt még egy kontra után a hazaiak szerezhettek volna újabb gólt.

szentlurinc-szeged-foto-dunantuli-naplo-laufer-laszlo-4-960px.jpg



A második félidő egy hazai lehetőséggel és Molnár-Farkas Tamás bravúrjával kezdődött. A Szentlőrinc próbálkozott ugyan támadni, de gyorsan átvettük az irányítást. Húzta az időt és tördelte a játékot a Szentlőrinc a játékot, amit tehették, mert a játékvezető ezt hagyta nekik.

A játék a hazai térfélen zajlott, ráadásul Csoboth Kevin becserélésével ráadásul sokkal veszélyesebbek lettünk kapura. A gólt azonban sehogy nem sikerült szereznünk, az idő pedig vészesen fogyott. A meccs végén gyakorlatilag egykapuztunk, a hosszabbítás utolsó másodperceiben tűzijátékot rendeztünk a lőrinci kapu előtt, de gólt nem sikerült szereznünk.

Andorka Péter: Egy kellemetlenül, szervezetten játszó ellenfél ellen nem tudtuk a saját játékunkat játszani. A meccsen nem a labdarúgás, hanem a küzdelem dominált.

LABDARÚGÓ NB II, 26. FORDULÓ

SZENTLŐRINC–SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA 1–0 (1–0)
Szentlőrinc, 
Szentlőrinc SE Sporttelep, 300 néző. Vezette: Antal Péter (Ország Péter, Király Zsolt)
Szentlőrinc: Prokop – Erdélyi, Hesz, Tamás L., Nagy B. – Biben, Jancsó (Havas, 78.) – Harsányi (Nagy Zs., 90+1.), Szabó M., Rétyi (Török L., 68.) – Grumics (Németh B., 90+1.). Megbízott edző: Pichler Gábor
Szeged: Molnár-Farkas – Ódor, Temesvári, Pejovics, Bencze (Dobos Á., 62.) – Kovács M., Farkas A. – Kővári R. (Germán, 79.), Horváth K. (Debreceni, 79.), Kóródi (Csoboth, 62.) – Gajdos. Megbízott edző: Andorka Péter.
Gólszerző: Harsányi I. (34. – 11-esből)

Fotók: nso.hu


2026/2027
Merkantil Bank Liga
3. forduló
ma, 17:30
VIDEOTON FC Fehérvár
SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA
Székesfehérvári Sóstói Stadion
2026/2027 - Merkantil Bank Liga
#csapat nevepont
01. Gyirmót FC Győr 6
02. Kolorcity Kazincbarcika SC 4
03. Soroksár SC 4
04. VIDEOTON FC Fehérvár 3
05. FC Ajka 3
06. DVTK 3
07. FC Nagykanizsa 3
08. KARCAGI SC 2
09. TISZAKÉCSKEI LABDARÚGÓ CLUB 2
10. SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA 1
11. Szentlőrinc 1
12. BVSC-Zugló 1
13. KECSKEMÉTI TE 1
14. MEZŐKÖVESD ZSÓRY FC 0
15. AQVITAL FC CSÁKVÁR 0
16. HR-Rent Kozármisleny 0

Partnereink